Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 24 maja

W środę przelotne opady deszczu i burze (10-20 mm i porywy do 80 km/h). Tylko na Podlasiu dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna do 17 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 22 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe 1000 hPa.

Wiceszef MSWiA znał wyniki kontroli ws. Stachowiaka od roku. Opozycja żąda dymisji

Komendant wojewódzki, jego zastępca i komendant miejski do dymisji. Policja przeprasza i po roku chwali się, że "działa szybko". To skandal - mówi wiceminister sprawiedliwości, komentując tortury w policyjnej toalecie, ale rocznego śledztwa prokuratury, w czasie którego nikt nie usłyszał zarzutów, skandalem nie nazywa. Minister spraw wewnętrznych dziennikarzom nie odpowiada, a kiedy pytamy, czy za tortury odpowie wiceminister MSWiA zajmujący się działalnością policji, słyszymy, że przecież "go tam nie było".

"Nie ma żadnego cofnięcia się, to oszustwo". Kluczowy tydzień dla wymiaru sprawiedliwości

Ministerstwo sprawiedliwości proponuje poprawkę do ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej, ale zdaniem środowisk prawniczych nie można ufać tej propozycji - Nie ma żadnego cofnięcia się, to jest oszustwo - mówi prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Decyzję ostatecznie podejmą politycy. Ustawa może zostać przegłosowana już za kilka dni. Druga ustawa, o sądach powszechnych, także ma trafić pod obrady Sejmu.

"Oscary biznesu". Dziś rozdanie nagród im. Jana Wejcherta

Dziś wieczorem rozdanie nagród Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. Do kogo trafią "biznesowe Oscary"? Spośród rekordowych niemal 300 zgłoszeń, laureaci wybrani zostaną w trzech kategoriach. "Wierzyć. Działać. Dawać." to główna idea tych nagród. Transmisja o 20:00 w TVN24 i TVN24 BiS.

Prognoza pogody na wtorek 23 maja

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie przelotne opady deszczu i lokalne burze. W pozostałych regionach pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. W porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 70 km/h.

Rząd zapowiada zmiany w projekcie ustawy o KRS. Propozycji środowisk prawniczych nie uwzględnia

Będzie poprawka do projektu ustawy o Krajowej Rady Sądownictwa. Ministerstwo Sprawiedliwości chce, jak mówił w TVN24 wiceminister Marcin Warchoł, wyjść naprzeciw postulatom środowisk prawniczych i opozycji. Pomysł jest taki, kandydatów na członków KRS będą mogły zgłaszać środowiska prawników. To bez znaczenia odpowiada opozycja, bo i tak 15 członków Rady będzie wybierał parlament. Czy proponowana poprawka cokolwiek zmieni?

Służby wyciągają konsekwencje dopiero rok po śmierci Igora. PO żąda komisji śledczej i dymisji wiceministra MSWiA

Jest żądanie komisji śledczej, dymisji ministra i informacji rządu po śmierci Igora Stachowiaka we wrocławskim komisariacie. Jeden z policjantów traci pracę, ale to na razie jedyna decyzja z samej góry. Policja się tłumaczy, prokuratura zapowiada koniec śledztwa, a ministerstwo wysyła kontrolę. Pytanie tylko, dlaczego wcześniejsze nic nie dały, skoro rok temu słyszeliśmy: "działamy od razu, wyjaśniamy natychmiast i tym się różnimy od innych"?

Nowoczesna "cała naprzód". Partia przedstawia swój pomysł na Polskę i 500 plus

Nowoczesna zorganizowała konwencję, na której przedstawiła program i pomysł jak poprawić sondaże. Wspólna lista z Platformą to jak na razie polityczna fatamorgana, więc żeby się nie rozmyć, trzeba się odróżnić. "Państwo nie może żyć na kredyt" ostrzega Ryszard Petru i wskazuje, że przez 67 lat sami musimy na to zapracować. Zamiast 500 plus ma być "Aktywna Rodzina" i nie wysoki zasiłek, tylko niski podatek.

Prognoza pogody na poniedziałek 22 maja

Na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej miejscami przelotne opady deszczu. Poza tym przeważnie pogodnie. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe 1006 hPa.

Betonowy kajak

Studenci z gliwickiej Politechniki Śląskiej zabłysnęli na regatach w Holandii. Zawody to nietypowe bo konstrukcje betonowe. Konkurencji było kilka, Polacy wygrali w kategorii kreatywności.

Motocyklowa "Gymkhana" w Szczecinie

Ryk silników, zapach spalin i widowiskowe przejazdy czyli motocyklowa Gymkhana w Szczecinie. To nietypowy wyścig - tu liczy się aptekarska precyzja, taneczna finezja i perfekcyjna technika.

Groźny wypadek na torze w Indianapolis

Na liczniku miał ponad 300 kilometrów na godzinę. Z taką prędkością uderzył w betonową ścianę . Groźny wypadek miał na torze w Indianapolis Francuz Sebastien Bourdais. Do tego zdarzenia doszło w czasie kwalifikacji do słynnego wyścigu Indy500. Wydobycie Francuza z pojazdu zajęło służbom ratowniczym ok. 10 minut, później został odwieziony do szpitala. Zawodnik cały czas był przytomny i był z nim kontakt. Okazało się, że ma liczne pęknięcia miednicy i biodra.

Happening w Szczecinie, manifestacja w Krakowie

Białe róże, czarna płachta i zdjęcia dzieci z wadami genetycznymi pojawiły na happeningu w Szczecinie. Tak organizacja Dziewuchy Dziewuchom przekonuje, że potrzebna jest zmiana prawa liberalizująca przepisy aborcyjne. Przeciw temu środowiska pro-life manifestowały w Krakowie - w czasie marszu dla Życia i Rodziny.

Rok temu Igor zmarł w komisariacie. Reporter "Faktów" dotarł do nowych nagrań

Przesłuchanie w komisariacie i wyjątkowo drastyczne zdjęcia. To, co widać na filmie z kamery zamieszczonej na policyjnym paralizatorze może nie mieścić się w głowie. Rok temu 25-letni Igor został zatrzymany na wrocławskim rynku, bo przypominał poszukiwaną osobę. Komisariat policji opuścił martwy. Do wstrząsających policyjnych zdjęć i świadków przesłuchania dotarł reporter "Faktów" TVN. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w "Superwizjerze" o 20:00 na antenie TVN24.

Pierwszy Kongres Prawników Polskich. Głos środowiska przeciwko zmianom, buczenie i okrzyki "konstytucja"

Prawnicy i sędziowie zebrali się w Katowicach na pierwszym Kongresie Prawników Polskich. Minister w kancelarii prezydenta, Andrzej Dera, odczytał list Andrzeja Dudy, został on jednak wybuczany przez część zgromadzonych. Głos zabrał także wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł, który przedstawił rządową poprawkę do ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Gdy krytykował środowiska sędziowskie za brak oczyszczenia po upadku PRL, część osób wyszła z sali. - Jestem zdruzgotana - powiedziała o jego wystąpieniu Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzata Gersdorf.

Będą szersze autostrady. "Dziecko urosło i potrzebuje nowego ubranka"

Dwa pasy na A2 przestały wystarczać. Korki na tej autostradzie to już norma, więc powinien powstać kolejny pas. Nie wiadomo, kiedy zostanie zbudowany, ale plan już jest. To nie jedyna droga, która ma wzbogacić się o nowe pasy. Mają być one budowane także na autostradzie A1 oraz drogach ekspresowych S8, S11 i S17.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - miliardy Euro na inwestycje w Polsce

Dzięki pieniądzom unijnym mamy inwestycje. Gdyby nie fundusze UE nie byłoby między innymi ratowniczych śmigłowców, ekspresowych dróg, boisk, basenów czy bibliotek. Dziś, w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich, można było sobie o tym przypomnieć. W latach 2004-2013, Polska otrzymała 140 miliardów euro, 120 miliardów trafi między rokiem 2014 a 2020.

Zastępczy rodzice zwierząt. Pomagają małym wiewiórkom, łosiom czy zającom

Pięć małych wiewiórek dostaje od pana Wojciecha wszystko, co mogłyby sobie wymarzyć. - Trudno nie kochać takich wiewiórek - mówi. Mały łoś bez mamy też nie może narzekać, za to jego rodzina narzeka na noce bez snu. W Polsce są domy, w których ludzie opiekują się osieroconymi zwierzętami. Wymaga to jednak wielu wyrzeczeń.

Prognoza pogodny na niedzielę 21 maja

W niedzielę na wschodzie i południowym wschodzie przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie z gradem. Na pozostałym obszarze pogodnie. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 25 stopni Celsjusza na Podlasiu. Wiatr umiarkowany i dość silny. W porywach burzowych do 70 km/h. Północno-zachodni.

Odnaleźć ORP "Orła". Ekspedycja wyruszyła na Morze Północne

Polscy badacze i nurkowie chcą odnaleźć wrak ORP "Orła". Rozpoczynają ekspedycję, przez 3 tygodnie będą szukać polskiej jednostki na Morzu Północnym. Sprawdzą, czy „Orzeł” został zatopiony przez brytyjskie lotnictwo, czy też zaginął z innej przyczyny. To nie pierwsza taka wyprawa, jednak są ogromne nadzieje, że tym razem tajemnica okrętu zostanie ostatecznie wyjaśniona.

Chcą ukrócić śmiecenie w lasach. Zakładają specjalne fotopułapki

Jest bat na śmieciarzy w lasach i parkach. Straż Miejska w Łodzi zastawia na nich tzw. fotopułapki. Osoba, która wyrzuca śmieci w niedozwolonych miejscach, może zostać przyłapana przez ukryty aparat fotograficzny. Na zdjęciach wszystko jest już jasne, widać twarz, samochód i numery rejestracyjne. W taki sposób z dzikimi wysypiskami śmieci walczy już Toruń czy też Gdynia. W ten sposób zapobiega się także kradzieżom drewna.

Ostrzelano autokar z dziećmi. Do tragedii zabrakło centymetrów

Autokar z dziećmi został ostrzelany z broni śrutowej w trakcie jazdy przez Nowogród Bobrzański w Lubuskiem. Kula przeleciała na wysokości głowy jednego z pasażerów. Zabrakło centymetrów, żeby doszło do tragedii. Kto i dlaczego strzelał ustala policja. Właściciel ostrzelanego autokaru oferuje 2 tysiące złotych nagrody za informacje, które pomogą ująć sprawcę ataku.