Najnowsze

Najnowsze

Rozwiesiła plakaty Matki Boskiej z tęczową aureolą. Usłyszała zarzut

Zarzut obrażania uczuć religijnych dla Elżbiety Podleśnej za rozlepianie plakatów z wizerunkiem Madonny z tęczową aureolą. Mieszkanie aktywistki zostało przeszukane, ale na tym się nie skończyło. Jak tłumaczy policja, "zachodziła obawa, że kobieta będzie chciała pozbyć się pozostałych materiałów". I tak Elżbietę Podleśną przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Zabieranie bagażu w trakcie ewakuacji "absolutnie nie powinno mieć miejsca"

Ewakuacja 70 osób przez przednie drzwi była pewnie możliwa w te "ustawowe" 90 sekund, ale to mogło nie wystarczyć właśnie z powodu gęstego dymu i temperatury, która się tam z tyłu wytworzyła - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS pilot liniowy i prezes Bartolini Air, kpt. Jakub Benke, komentując katastrofę na lotnisku w Rosji. - To absolutnie nie powinno mieć miejsca - stwierdziła z kolei Małgorzata Chojnacka, instruktorka personelu pokładowego ALL4JETS, odnosząc się do sięgania po bagaże przez pasażerów w trakcie ewakuacji. - Pożar na pokładzie to jest najbardziej niebezpieczna sytuacja, jaka może się zdarzyć - dodała.

USS Abraham Lincoln płynie w kierunku Teheranu. Wyraźny sygnał dla Iranu

"Sto tysięcy ton demokracji" - tak o amerykańskich lotniskowcach powiedział niedawno jeden z dyplomatów. USS Abraham Lincoln - ten sam na którym swego czasu George Bush ogłaszał wykonanie misji w Iraku - płynie teraz na Bliski Wschód - w stronę Iranu. Na pokładzie razem z tysiącami żołnierzy i personelu jest Paweł Szot, reporter "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Egzaminacyjny stres i alarmy bombowe. Trudne matury

Najpierw strajk nauczycieli, później stres związany z dopuszczeniem do egzaminów, a w dniu matur alarmy bombowe w ponad 120 szkołach. Policja szuka sprawców, którzy mogą trafić do więzienia i to nawet na 8 lat. Blisko 270 tysięcy maturzystów pisało egzamin z języka polskiego.

Dużo słów, mało czynów. Co PiS zrobił w sprawie reparacji?

To jeden z tematów, który w kampaniach PIS-u jest wręcz jazdą obowiązkową. Reparacje wojenne od Niemiec. Tylko kwoty padają różne - akurat wczoraj prezes Kaczyński mówił o setkach miliardów euro a nawet bilionie. Pojawia się więc pytanie - czy PiS kiedykolwiek zrobił cokolwiek, by obietnice spełnić?

Niewinnie skazany za podwójne morderstwo. Zamienił dożywocie na wolność

Mówił o sobie, że był spakowany do wyjścia z wiezienia od prawie 20 lat. Arkadiusz Kraska wiedział, że jest niewinny, tylko bardzo długo czekał na ostateczne wyjaśnienie sprawy i wyrok Sądu Najwyższego. Został skazany za podwójne zabójstwo, którego nie popełnił. Dużo więcej o historii Arkadiusza Kraski w "Czarno na Białym" w TVN24 o 20.30.

Prognoza pogody na wtorek 7 maja

Wtorek będzie pochmurny. W pasie od Ziemi Lubuskiej przez Wielkopolskę po Mazowsze i Podlasie na ogół bez opadów. W górach spadnie mokry śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie do 14 stopni Celsjusza w centrum kraju i na Podlasiu. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny.

"Chcę się nauczyć normalnie żyć". Arkadiusz Kraska na wolności

Sąd Najwyższy wstrzymał wykonanie kary wobec Arkadiusza Kraski, który 19 lat temu został skazany na dożywocie za podwójne zabójstwo. Wcześniej prokuratura i obrońca skazanego wnieśli o jego uniewinnienie. Mężczyzna będzie mógł teraz oczekiwać na wolności na rozstrzygnięcie wniosku o wznowienie jego postępowania i uniewinnienie.

Konstytucyjne umocowanie Polski w UE? Zapowiedzi i konkrety

W wyścigu do europarlamentu padają pytania o polską konstytucję. O wpisaniu do niej członkostwa w Unii Europejskiej i NATO mówił prezydent Andrzej Duda, apelował o to szef PSL i proponował wicepremier Gowin. Od kampanijnych zapowiedzi do politycznych konkretów jest jednak daleka droga.  

Sprawę wypadku Cimoszewicza bada prokuratura. Auto nie miało ważnych badań

Prokuratorskie śledztwo w sprawie wypadku spowodowanego przez byłego premiera. Włodzimierz Cimoszewicz w sobotę potrącił na przejściu dla pieszych rowerzystkę. 70-latka ma złamaną nogę. W oświadczeniu polityk wyraził ubolewanie i współczucie. Tłumaczy, że jechał pod słońce. Nie wyklucza, że na jego samopoczucie mogła wpłynąć informacja o wykrytej u niego chorobie nowotworowej. Auto, które prowadził nie miało ważnych badań technicznych.

Gowin o Tusku: zawodnik polityczny wagi ciężkiej

Nie milkną komentarze po wykładzie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Była tam mowa o konstytucji i przestrzeganiu jej zapisów. Do słów szefa Rady Europejskiej odniósł się na naszej antenie Jarosław Gowin, bo jak mówił - nie lekceważy Donalda Tuska.

"Wings for Life to nieopisane poczucie wspólnoty"

Ponad 120 000 zarejestrowanych uczestników, w tym ci na wózkach i chodzący o kulach, pokonali łącznie ponad milion kilometrów. Rywalizowali ze sobą w ponad 323 lokalizacjach na terenie 72 krajów. Zebrali ponad 3,5 miliona euro. Wszystko to dla osób z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Szósta edycja Wings For Life była zdominowana przez Rosjan, którzy wygrali zawody. Polacy również zajęli wysokie pozycje. Wings for Life to niesienie pomocy na globalną skalę.

Maturalny maraton rozpoczęty. Niepewność do ostatniej chwili

Trzy godziny temu rozpoczęły się matury dla ponad 269 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Na początek odbył się egzamin z języka polskiego. Strajk nauczycieli - trwający w czasie egzaminów gimnazjalnych - zawieszono, choć miał też objąć matury.

Katastrofa w Moskwie. Media: ofiar mogło być mniej

Katastrofa lotnicza w Moskwie. W trakcie awaryjnego lądowania na lotnisku Szeremietiewo zginęło 41 osób. Z płonącego samolotu wydostało się 37 osób, czworo z nich trafiło do szpitala. Uratowanych mogło być więcej, ale - według doniesień rosyjskich mediów - część pasażerów szukała swoich bagaży.

Meta dogniła biegaczy. Zakończył się Wings for Life

Poznań już po raz szósty gościł polską edycję wyjątkowego biegu Wings for Life, w którym meta goni zawodników, a dokładnie sam Adam Małysz. Pieniądze z wpisowego przeznaczone są na badania nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Chodzi o pomoc tym, którzy biec nie mogą.

Prognoza pogody na poniedziałek 6 maja

Na wschodzie i południowym-wschodzie kraju będzie pochmurno i wystąpią opady deszczu. Temperatura wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 14 stopni Celsjusza w centrum kraju. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

Schetyna przedstawił pakiet medyczny. Lekarze dopytują o szczegóły

Grzegorz Schetyna obiecuje wywalczenie stu miliardów złotych więcej, niż na razie wywalczył PiS w projekcie unijnego budżetu. Lider PO na konwencji wyborczej Koalicji Europejskiej w Białymstoku przedstawił pakiet medyczny, czyli szczegółową listę obietnic dotyczących służby zdrowia. Jedną z nich jest znaczne skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów.