Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę 13 listopada

W niedzielę na południu dość pogodnie, na pozostałym obszarze Polski pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami nad ranem mglisto. Lokalnie możliwa słaba mżawka. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu do 13 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr zmienny, słaby, jedynie na zachodzie umiarkowany.

W kolejnych restauracjach można ufundować obiad potrzebującym

Wysokie rachunki, podwyżki cen żywności - to rzeczywistość, z którą musi mierzyć się większość Polaków, ale nie każdego dotyka tak samo. Seniorzy, osoby chore, samotne lub niepełnosprawne - to one w czasach wysokiej inflacji są szczególnie narażone na ubóstwo. Czarny scenariusz zakłada dramatyczny wzrost skali biedy w Polsce.

Rząd podzielony w sprawie KPO. PiS mówi o elastyczności, Ziobro o braku ustępstw

Tunel na Zakopiance to kolejna inwestycja w Polsce, która jest współfinansowana z unijnych środków, chociaż ani prezes PiS, ani minister infrastruktury, na otwarciu o tym nie wspomnieli. Tymczasem pieniądze na realizację KPO wciąż są zablokowane, a w rządzie trwa spór o ich odblokowanie. PiS od niedawna mówi o pewnej elastyczności, a Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry niezmiennie deklaruje, że nie można ustąpić.

Marsz Niepodległości. Obywatele RP byli przetrzymywani w policyjnym kordonie przez kilka godzin

Obywatele RP krytykują sposób, w jaki potraktowała ich policja w Warszawie w Święto Niepodległości. Protestowali w okolicy miejsca przemarszu narodowców, ale zostali stamtąd odsunięci i na kilka godzin otoczeni kordonem funkcjonariuszy. Na miejscu pojawiła się zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich. Według relacji zatrzymanych policja nie poinformowała ich o przyczynach i podstawach do interwencji.

104. rocznica odzyskania niepodległości. Obchody w całym kraju

11 listopada Polacy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości. W Warszawie odbyły się oficjalne uroczystości z przedstawicielami władz państwowych. Przez stolicę przeszedł też marsz narodowców. Atrakcji nie zabrakło też w innych miejscowości, gdzie odbywały się pikniki, parady i specjalne wystawy.

Miesięcznic smoleńskich miało już nie być, w czwartek się odbyła

Jarosław Kaczyński przemawiał w kolejną miesięcznicę smoleńską. - Nie wiemy dokładnie, kto. Nie wiemy dokładnie w jakich okolicznościach, ale wiemy, co było przyczyną katastrofy - mówił prezes PiS o wydarzeniach w Smoleńsku. Stwierdził również, że miesięcznica smoleńska z rocznicą odzyskania niepodległości mają wiele wspólnego.

Prognoza pogody na sobotę 12 listopada

W sobotę będzie pochmurno, a nad ranem możliwe są mgły. Jedynie na południu kraju jest szansa na więcej rozpogodzeń. Miejscami, szczególnie na Mazurach, możliwe są słabe opady mżawki. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Podlasiu, Mazurach i Suwalszczyźnie, przez 12 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiat będzie słaby, zmiennych kierunków.

Wypisali hasła kredą przed komendą policji. Teraz czekają ich przesłuchania

Grupa aktywistów protestowała przed komendą policji w Toruniu przeciw działaniom policji wobec 17-letniej Malwiny. Nastolatka została zatrzymana za napisanie kredą przed kościołem hasła w obronie osób LGBT. Zdaniem aktywistów reakcja policji była nieadekwatna do sytuacji i w geście solidarności również napisali kredą kilka haseł na chodniku. Teraz dostali wezwanie na komendę, dwie osoby usłyszały już zarzuty.

Mark Brzezinski odwiedził Łódź, stolicę polskiej kinematografii

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski odwiedził w czwartek Łódź. Zwiedził Muzeum Kinematografii, a także Muzeum Tradycji. Miasto jest szczególnie ważne w poszukiwaniu przez ambasadora wspomnień związanych z historią jego rodziny. Znajduje się tam rzeźba autorstwa jego matki, Emilie Benes Brzezinski, która zmarła w lipcu tego roku. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Narodowcy podzieleni. 11 listopada przejdą ulicami stolicy, ale pod innymi hasłami

Marsz Niepodległości to znowu cykliczna impreza. Po sądowej batalii był epilog z udziałem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i wojewody. W tym roku marsz przejdzie tradycyjną trasą - od Ronda Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi, przez Most Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Jednak narodowcy są podzieleni i będą maszerować pod innymi hasłami.

Prognoza pogody na piątek 11 listopada

W piątek zachmurzenie od dużego na północy Polski do umiarkowanego, przejściowo małego na południu i w centrum. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza w Suwałkach do 14 stopni Celsjusza we Wrocławiu i Zielonej Górze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.