Najnowsze

Najnowsze

We wtorek w Polsce będzie dość pogodnie. Jedynie na Podkarpaciu możliwe są słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na wschodzie do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, na wschodzie północno- zachodni, na zachodzie południowo-wschodni.

W poniedziałek Antoni Macierewicz przedstawił raport swojej podkomisji w sprawie katastrofy w Smoleńsku. Zdaniem Marka Suskiego - Antonii Macierewicz ma większą wiedzę niż prokuratura. Według Donalda Tuska - to "perfekcyjna realizacja planu Putina przez PiS". Katastrofa smoleńska nie tylko podzieliła Polaków i jeszcze bardziej spolaryzowała scenę polityczną, dodatkowo przeciwstawiła siłę faktów i spiskowym teoriom.

Antonii Macierewicz przedstawił raport i kolejny raz mówił o wybuchach w samolocie i eksplozji przed rozbiciem się prezydenckiego Tu-154M o ziemię w Smoleńsku. Jego zdaniem głównym i bezspornym dowodem ingerencji Rosji był wybuch w lewym skrzydle samolotu przed minięciem brzozy. Ma to być podstawą do działań na arenie międzynarodowej. Fakty i poprzednie śledztwa przeczą jednak teorii o zamachu. Portal Konkret 24 dokładnie zestawił wszystkie tezy z raportu Macierewicza i jego komisji z siłą faktów.

W ciągu dnia w poniedziałek 11 kwietnia prognozowane jest początkowo umiarkowane, następnie duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, a lokalnie deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w rejonie Suwałk do 10 stopni Celsjusza w Szczecinie i Wrocławiu. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, zachodni i północno-zachodni.

10 kwietnia to niedziela, w którą Polacy mogą udać się do sklepu. Wielu z katolików robi zakupy i przygotowuje się do spotkań rodzinnych z okazji Wielkanocy. W 2022 roku nasz koszyczek może być jednak najdroższy od lat. Widzą to i klienci i sprzedawcy.

W Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi poluzowano kolejne pandemiczne restrykcje i dla odwiedzających chorych pacjentów i dla bliskich wspierających ciężarne. Zmiany wprowadzono też w Wielkopolskim Centrum Onkologii, w którym pacjenci z nowotworami czasami przebywają długie tygodnie.

Połączenie WarnerMedia i Discovery stało się faktem. Efektem fuzji jest powstanie Warner Bros. Discovery - wiodącego podmiotu na globalnym rynku mediów i rozrywki. Nowa oferta obejmuje różnorodne treści własne i licencjonowane - od formatów rozrywkowych, przez relacje sportowe i programy informacyjne - dostępne w telewizji, kinach, a także na platformach streamingowych. Częścią oferty firmy są też kanały TVN.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Na Mazurach możliwe pojedyncze burze. Na południowym-wschodzie kraju bez opadów. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze kraju do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach o prędkości do 50-70 km/h.