Najnowsze

Najnowsze

W niedzielę na południu kraju będzie pogodnie. Poza tym wystąpią opady śniegu, a na Pomorzu i w Wielkopolsce deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie zachodni, dość silny, w porywach osiągając prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Może powodować lokalne zawieje śnieżne.

Wojewoda zachodniopomorski zapowiada kontrolę w Domu Pomocy Społecznym prowadzonym przez Instytut Medyczny im. Jana Pawła II, którym kierował ksiądz Dymer. Według informacji, które podaje portal money.pl, rodziny podopiecznych DPS-u w Szczecinie skarżą się na panujące tam warunki.

Miejscowość Wapno w Wielkopolsce znowu się zapada. Tydzień temu mieszkańcy zauważyli ogromną dziurę w ziemi. Teren został ogrodzony. Zamknięto też pobliskie przedszkole. Kiedyś na tym terenie była kopalnia gipsu i soli. Pierwszy raz ziemia zapadła się w latach 70 tych, wtedy połowa mieszkańców wyprowadziła się z Wapna. Czy teraz też jest powód do niepokoju?

W województwie pomorskim, podobnie jak na Warmii i Mazurach, trzecia fala pandemii przyniosła znaczny wzrost liczby zakażeń. W związku z tym rząd zdecydował się na zaostrzenie obostrzeń na terenie województwa pomorskiego. Zamknięte zostaną między innymi teatry, kina, muzea, galerie sztuki kasyna oraz zostanie ograniczona działalność galerii handlowych. Zmiany mają wejść w życie od 13 marca.

O przyszłości Kościoła katolickiego w Polsce zdecyduje młodzież, a tu dane są alarmujące. Katolickiej Agencji Informacyjnej potwierdza radykalny spadek religijności wśród polskiej młodzieży. W ciągu ostatnich 25 lat liczba młodych Polaków deklarujących wiarę zmalała o 20 procent, a chodzących do kościoła - o połowę.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 14857 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 245 osób. Dane nie napawają optymizmem. Dodatkowo w niektórych szpitalach brakuje już miejsc. Jednoczenie rząd zapowiada zmiany w strategii szczepień. Chce jak najszybciej zaszczepić Polaków pierwszą dawką, odkładając na później drugą.

Pięć osób zginęło, około 40 przewieziono do szpitali. 14 osób jest w ciężkim stanie -to tragiczny bilans nocnego wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 na Podkarpaciu. Autokar wypadł z trasy. Policja ustala dlaczego.

Rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń regionalnych. Od soboty 13 marca lockdownem zostanie objęte województwo pomorskie. W piątek resort zdrowia poinformował o 15829 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 263 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Lekarze walczą z trzecią falą pandemii i alarmują o przepełnionych oddziałach oraz brakach kadrowych.

Daniel Obajtek zamierza pozwać "Gazetę Wyborczą" za naruszenie jego dóbr osobistych. Sprawą ujawnioną w "taśmach Obajtka" - podejrzeniami, że Daniel Obajtek jako wójt Pcimia nielegalnie kierował prywatną spółką - zajmie się także prokuratura. Prokuratorem generalnym jest Zbigniew Ziobro, którego od lat reprezentuje prawnik Maciej Zaborowski. Ten sam prawnik będzie reprezentował Daniela Obajtka.

W piątek w Świnoujściu ruszyła maszyna kret, która pod Świną wydrąży tunel. Mieszkańcy czekali na tę inwestycję dziesięciolecia, dzięki tunelowi będzie można bez problemu przejechać z wyspy Uznam na wyspę Wolin. Budowa ma zakończyć się pod koniec 2022 roku.

W sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 7 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr zachodni i północno-zachodni będzie słaby i umiarkowany, na północy silniejszy.

Koszmar dwunastolatki i jej matki trwał trzy lata. Policjanci z Sosnowca zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty, grozi mu do 8 lat więzienia. Ma nakaz opuszczenia mieszkania rodziny i zakaz zbliżania się do niej. W listopadzie weszła w życie ustawa antyprzemocowa, dzięki której sprawcy przemocy mogą być natychmiastowo izolowani od ofiar. Decyzję w tej sprawie może podjąć także policja. Od listopada policja podjęła już ponad 500 takich decyzji.

Pandemia zatrzymała dzieci w domach, więc rząd po powrocie do szkół chce je rozruszać. Minister edukacji i nauki szykuje program "Aktywny powrót do szkół", program powrotu do pełnej sprawności fizycznej po miesiącach nauki zdalnej, wparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów wracających do nauki stacjonarnej, działania profilaktyczne dotyczące wad wzroku i pomoc w uzupełnianiu wiedzy. Od kwietnia nauczyciele mają rozpocząć szkolenia pod okiem specjalistów z akademii wychowania fizycznego w całym kraju.

Nie udało mu się zostać rzecznikiem praw obywatelskich, więc został członkiem partii. Piotr Wawrzyk wstąpił do PiS-u. To ten sam człowiek, którego kilka tygodni temu PiS wystawił na kandydata na urząd RPO. Wtedy była mowa o jego apolityczności i bezpartyjności, choć był posłem, który do Sejmu wszedł z listy PiS, i był już wtedy członkiem Klubu Parlamentarnego PiS. Jest także wiceministrem spraw zagranicznych.