Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę 7 stycznia

W sobotę na zachodzie Polski, na Pomorzu i w Wielkopolsce przelotne opady śniegu. W pozostałych regionach kraju pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu w porywach do 40 km/h, południowo-zachodni.

Zemke: nie możemy być pewni, jak administracja Trumpa się zachowa

Pierwsi amerykańscy żołnierze NATO niedługo zaczną swoje misje – m.in. w Polsce, gdzie mają swoją obecnością wzmacniać wschodnią flankę. – Żołnierze płyną z USA do Europy wcześniej, niż pierwotnie planowano. Obama przyspieszył tę decyzję przed 20 stycznia (datą zaprzysiężenia prezydenta elekta Donalda Trumpa - przyp. red.) – powiedział „Faktach z Zagranicy” Janusz Zemke, eurodeputowany SLD i były wiceszef MON. Po kontrowersyjnych wypowiedziach Donalda Trumpa o NATO, dotrzymanie tego postanowienia z szczytu NATO w Warszawie, było wątpliwe. – Na 100 proc. pewnymi nie możemy być, jak administracja Donalda Trumpa się zachowa w przyszłości. Gdyby była pewność, że będzie to kontynuacja wcześniejszych ustaleń, to po co byłoby podejmować te działania szybsze? – dodał Zemke na antenie TVN24 BiS. – Ameryka, w sensie politycznym jest na takim etapie, że może się cofnąć. W (sensie – przyp. red.) wojskowym - nie – dodał drugi gość Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, Paweł Kowal, PAN.

Czerwony alert pogodowy. Zima daje się we znaki w całym kraju

Bałtyk szaleje, zima paraliżuje. Autostrada A2 zamknięta na dwie godziny, A1 zakorkowana – kierowcy stali nawet po kilka godzin. Zima uprzykrza życie nie tylko na drogach, ale i na Pomorzu. W Międzyzdrojach fale zabrały plażę i wybiły okna w restauracji, a w Elblągu i Nowym Dworze Gdańskim – woda podpłynęła ludziom pod drzwi.

Co dalej z budżetem i protestem w Sejmie?

Co widać w Sali Kolumnowej? Co robić z budżetem? Marszałek Sejmu na razie nie szykuje obrad w innej sali – marszałek Senatu natomiast szykuje się na poprawki opozycji. Po tym, jak Ryszard Petru wyciągnął do PiS rękę, opozycja potyka się o własną nogę.

Za kolor skóry, wyznanie, pochodzenie. Coraz więcej ataków na imigrantów

Cios za wyznanie, za kolor skóry, pochodzenie. Asmat z Pakistanu dostał w Polsce w zęby. Serdar z Egiptu w prezencie dostał płonącą butelkę z benzyną, a Shully z Bangladeszu –namazane na murze jej baru przesłanie dla Państwa Islamskiego. Szef MSW niezmiennie mówi, że takie ataki to margines – tyle, że ten margines nie mieści się już w dotychczasowych statystykach.

Zwabili i zamordowali niepełnosprawnego 19-latka. „To zwyrodnialce, bestie”

Piotrek miał 19 lat, walczył z niepełnosprawnością i dopiero co wywalczył indeks na wydziale prawa. Czterej mężczyźni bestialsko to odebrali – zwabili 19-latka do mieszkania, a potem katowali i za pomocą noża zamordowali. „To nie ludzie, to bestie”, mówi ojciec Piotrka, a policja sprawdza, dlaczego taki fajny chłopak zginął.

Kary dla oficerów, którzy zlecili cięcie konfetti policjantom w Augustowie

Są kary dla oficerów – za konfetti dla wiceministra. Przed 11 listopada młodzi policjanci przez cały dzień cięli sterty papierów po to, aby w Augustowie ze śmigłowca spadło biało czerwone konfetti. Teraz ich przełożeni odpowiedzą za to polecenie. Rozmowa dyscyplinarna ma przekreślić premię i trafić do akt.

Prognoza pogody na piątek 6 stycznia

W całym kraju będzie pochmurno – z przerwami, gdyż spodziewane są przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami wystąpią słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -3 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr z północny będzie umiarkowanie silny. Ciśnienie rośnie – w południe w Warszawie wyniesie 1024 hPa.

Okolice Przemyśla bocianią alternatywą ciepłych krajów

Nie wszystkie bociany odleciały na zimę do ciepłych krajów. Część została, głównie ze względów zdrowotnych – na przykład z powodu złamanego skrzydła. Te, które zostały, swój zimowy dom mają na południu Polski, w okolicach Przemyśla. Przeczekują tam mrozy i w oczekiwaniu, aż śnieg stopnieje, dochodzą do siebie – by na wiosnę wrócić na łono Matki Natury.

Rokita: model uniwersalizmu europejskiego może się okazać nietrwały

– Stawiać na to, czy UE będzie trwała za 10 lat, czy nie, to jest hazard – powiedział w „Faktach z Zagranicy” Jan Rokita komentator TVN24 BiS. Były polityk komentował zmieniające się realia Unii Europejskiej, polską politykę zagraniczną oraz oceniał realne szanse na to, że Europę opanuje populizm. – O nas się mówi często co innego, niż to, jak jest naprawdę – stwierdził na antenie TVN24 BiS.

Ford nie zainwestuje w Meksyku. „Wzięli na serio zagrożenie ze strony Trumpa”

Jak będzie wyglądała inauguracja Donalda Trumpa na prezydenta USA i jego polityka zagraniczna? – Jego wypowiedzi wskazują, że może on sam nie wie, jaka będzie jego polityka – stwierdził prof. Stanisław Gomułka, ekonomista, w programie „Fakty z Zagranicy”. – Może dojść do kryzysu nawet większego niż dziewięć lat temu – dodał.

Czerwony alarm. Pogoda staje się coraz bardziej niebezpieczna

Zima atakuje – śnieżyce i wichury są bezlitosne. Na Bałtyku szaleje sztorm – w nocy fale będą wysokie na 6 metrów. Prądu nie ma 18 tysięcy ludzi, a w Rybniku nie ma nawet ogrzewania. Za kilkanaście godzin może być minus 15 stopni, a za trzy dni – minus 23.

Urzędnicza znieczulica. Rodzicom sparaliżowanego chłopca odmówiono zasiłku

Historia małego Mikołaja – z dedykacją dla urzędników z Gryfic. Chłopiec z porażeniem mózgowym, prawie całkowitą niepełnosprawnością i padaczką wymaga stałej opieki. Najwyraźniej to za mało, żeby dostać zasiłek – Mikołaj ma 17 miesięcy i rodziców, którzy poruszą dla niego niebo i ziemię. Próbują ruszyć także niewzruszonych urzędników, którzy już dwa razy odmówili im zasiłku.

Co dalej z caracalami? MON w tej sprawie milczy

MON będzie milczeć – nieważne, że chodzi o śmigłowce, o miliony i o terminy. Bezpieczeństwo miało być na pierwszym miejscu – ale w ministerstwie najwyraźniej bezpiecznie jest nic nie mówić.

Prognoza pogody na czwartek 5 stycznia

W całym kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami możliwe opady śniegu (do 1-4 cm). Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza w rejonie Niziny Szczecińskiej, -5 stopni Celsjusza w centrum kraju do -10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr północny, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć do 40-60 km/h, a na Wybrzeżu –do 70 km/h.

Trzaskowski: PiS doprowadziło polską politykę zagraniczną do ruiny

– PiS doprowadziło polską politykę zagraniczną do ruiny – powiedział w „Faktach z Zagranicy” Rafał Trzaskowski, były sekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych PO. Gość Katarzyny Kolendy-Zaleskiej komentował na antenie TVN24 BiS politykę zagraniczną Polski, kryzys parlamentarny oraz kontrowersyjny wyjazd lidera opozycyjnej partii .Nowoczesna Ryszarda Petru w trakcie trwającego w Sejmie protestu.

„Trump jest produktem polityki XXI w., czyli post-prawdy, świata fikcyjnego”

– Prezydenci bywali już teflonowi – powiedział na antenie TVN24 BiS Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. „Teflonowym”, czyli takim, któremu ewentualne potknięcia wcale nie szkodzą, nazywała Ronalda Regana Patricia Schroeder. Nawiązywała do faktu, że do teflonu nic nie przylega. – Trump jest produktem polityki XXI w., czyli post-prawdy, świata fikcyjnego. Nie widzę sprawy, która może mu poważnie zaszkodzić – podkreślił na antenie TVN24 BiS amerykanista.

Ujazdowski odchodzi z PiS. „Nie mogę godzić się na strategię podjętą przez kierownictwo PiS”

„Wszystkie nagrania z Sali Kolumnowej powinny być ujawnione” – nie ma wątpliwości wicemarszałek Senatu i zapewnia, że nie będzie ich miał także marszałek Sejmu. Nowy Rok to także nowy punkt widzenia, a na tym nowości się nie kończą. Budżet w Senacie na razie bez PO, a PiS – bez znanego europosła, bo Kazimierz Michał Ujazdowski odchodzi z partii. – Nie mogę autoryzować takiej polityki – wyznaje na pożegnanie polityk.