Najnowsze

Najnowsze

Badania smogu przy pomocy balonu. Pokazujemy, jak to wygląda

Pomysłów na wykorzystanie balonów już jest wiele. Najnowszy to badanie smogu. Do tej pory Uniwersytet Śląski jakość powietrza sprawdzał z ostatniego piętra budynku. Teraz naukowcy razem z zawodowymi baloniarzami wzbili się w powietrze. Na pierwsze testy poleciała z nimi ekipa "Faktów" TVN.

Prognoza pogody na sobotę 1 kwietnia

W sobotę słonecznie, tylko na północy Polski więcej chmur, a na Nizinie Szczecińskiej późnym popołudniem słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza w centrum i na południu. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

To oni skutecznie walczyli z piractwem. Wręczono "Złote Blachy"

Policjanci odebrali "Złote Blachy". Nagrody przyznawane są od 17 lat przez koalicję Antypiracką. Nagradzani są ci funkcjonariusze, którzy szczególnie wyróżnili się skuteczną walką z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym. Uroczystość odbyła się w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.

Pół tysiąca automatów do gry w jednej hali. To nie Las Vegas, tylko Poznań

Poznań jak Las Vegas. Pół tysiąca automatów do gry w jednej hali. Tyle że to nie kasyno, a magazyn służby celnej i plon ubiegłorocznych akcji. Automaty zarekwirowano oszustom, którzy bez koncesji zarabiali na nich olbrzymie pieniądze. Ten proceder mają ukrócić nowe przepisy. Jutro wchodzą w życie zmiany w ustawie hazardowej. Państwo stanie się monopolistą.

Eko może być trendy. Czym jest upcykling?

Nowy trend w modzie. Chodzi o ubrania ze starych ścinków, czyli upcykling. To działanie w trosce o środowisko i w trosce o ludzi zatrudnionych w branży. O tym, że moda może być odpowiedzialna, a eko może być trendy, przekonują młode polskie projektantki.

Michał Kamiński: rząd musi zabiegać o prawa Polaków w Brukseli

Jakie prawa będą mieli polscy obywatele żyjący w Wielkiej Brytanii po wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej? - Rząd musi zabiegać o te sprawy najpierw Brukseli, a potem w Londynie - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kamiński ze stowarzyszenia "Europejscy Demokraci". Kamiński tłumaczył, że Polacy w Wielkiej Brytanii to przede wszystkim obywatele Unii Europejskiej, a Londyn będzie negocjował warunki Brexitu właśnie z Brukselą. - Jest ta niepewność, jak to będzie - zgodził się drugi gość programu, Ryszard Kalisz ze stowarzyszenia "Dom Wszystkich Polska".

Londyn Brexitu nie chciał. Jakie jest zdanie reszty kraju?

Żeby zrozumieć i zobaczyć więcej, nierzadko trzeba zmienić miejsce - z centrum przenieść się na obrzeża. Gdyby w referendum dotyczącym Brexitu liczyły się głosy tylko mieszkańców Londynu, do wspomnianego nigdy by nie doszło. Ale nie tylko Londyn głosował, a cały kraj. Maciej Woroch postanowił więc wyjechać ze stolicy do Huntington. W tej brytyjskiej wiosce mieszkającym w niej Polakom po referendum podrzucano karteczki, na których można było przeczytać: "polskie robactwo - wynocha".

"Amerykanie będą wkrótce wszędzie widzieć rosyjskich szpiegów"

- Mamy dziwny punkt w historii USA, kiedy dziwne rzeczy się dzieją, ale myślę, że to przeminie - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS amerykanista Artur Wróblewski. Skomentował w ten sposób fakt, że obecny prezydent USA jest obiektem śledztwa obu izb Kongresu pod kątem kontaktów z Rosjanami. - Donald Trump jest na drodze ku temu, że Amerykanie będą wszędzie widzieć rosyjskich szpiegów - stwierdził drugi gość programu, ekspert ds. wizerunku dr Mirosław Oczkoś.

OBWE chce, by rząd odstąpił od planowanych zmian w KRS. Ziobro niewzruszony

- Opinia OBWE jest kompromitująca i pełna błędów, a wnioski są kuriozalne - tak minister sprawiedliwości odpowiada na krytykę swoich pomysłów, a pomysły są takie, żeby to politycy wybierali sędziów. OBWE to kolejny głos w chórze organizacji międzynarodowych, które negatywnie odnoszą się do zmian w polskim sądownictwie: Komisji Weneckiej, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.

Krystyna Pawłowicz: choroba alkoholowa szefa Komisji Europejskiej problemem dla Europy

Pani poseł Krystyna Pawłowicz wysyła list panu przewodniczącemu Komisji Europejskiej. "Problemem europejskiej wspólnoty jest trudna do ukrycia Pana choroba alkoholowa" - tak Krystyna Pawłowicz pisze do Jeana Claude'a-Junckera. Pani poseł czuje się obrażona tym, jak Juncker rzekomo obraził papieża. A na czym, jak nie na obrażaniu, zna się poseł Pawłowicz?

Prognoza pogody na piątek 31 marca

W piątek zachmurzenie zmienne: od dużego z opadami deszczu na Pomorzu Gdańskim, Mazurach, Podlasiu i częściowo Mazowszu, po małe i umiarkowane na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, w Warszawie, w południe 1008 hPa.

"Boże chroń królową, ona nie jest ludzką istotą". Niezwykła książka na 40-lecie punka

Na 40-lecie punka nie lada gratka - wyjątkowa książka lidera zespołu Sex Pistols, Johna Lydona. "Śpiewnik Pana Rottena" to jego teksty, komentarze i rysunki. W maju minie 40 lat od premiery singla z utworem "God Save The Queen", w którym śpiewał: "Boże chroń królową, ona nie jest ludzką istotą". To był jeden z najgłośniejszych przykładów buntu skierowanego przeciwko brytyjskiemu establishmentowi.

Mają szansę wygrać Mistrzostwa Świata. Pod warunkiem, że zbiorą 100 tys. złotych

Jedyna taka drużyna cheerleaderek w Polsce - część bowiem jeździ na wózku. Ale nie to może im zamknąć drzwi do sukcesu, a... pieniądze. Niezwykła drużyna ma szansę polecieć na Mistrzostwa Świata na Florydzie - i realne szanse, aby wygrać. Liczą na złoto, dlatego ciężko pracują na sali ćwiczeń. Liczą też każdą złotówkę, bo wyjazd do Orlando to dla nich gigantyczny wydatek. Niemal połowę kwoty udało się zebrać, ale potrzebują jeszcze około 100 tysięcy złotych.

Fundacja podarowała telewizory, szpital zamienił je na płatne odbiorniki. Po fali krytyki zmienili decyzję

Telewizja dla małych pacjentów będzie - i to za darmo. Dyrekcja szpitala uniwersyteckiego w Bydgoszczy wycofuje się z kontrowersyjnej decyzji, ostro skrytykowanej przez widzów i internautów. Fundacja "Nowe Różowe Okulary" podarowała placówce 16 nowych telewizorów, ale odbiorniki zniknęły z oddziałów, lądując w czeluściach szpitalnego magazynu. Na ich miejsce zamontowano nowe - odpłatne, konkretnie: 10 złotych za dobę. Było oburzenie, był protest - jest zmiana.

"Eurokorpus jest strukturą bardzo papierową"

Decydujemy się na rolę statysty w Eurokorpusie mając możliwość zostania jednym z rozgrywających, ale z drugiej strony jest to struktura bardzo papierowa - ocenił w "Faktach z Zagranicy" Wojciech Brochwicz, były wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Jerzego Buzka. Marek Świerczyński, starszy analityk do spraw bezpieczeństwa "Polityki Insight" podkreślił z kolei, że "Polska musi wnieść istotny wkład" w dowództwach sił wojskowych w naszym kraju - tym budowanym w Elblągu oraz rozbudowywanym w Szczecinie. - Polska w tych dowództwach nie będzie sama, ale skądś musi tych oficerów wziąć - dodał.

"Nie wiemy, czym się Brexit skończy"

To jest katastrofa, która jeszcze będzie się toczyć przez lata  - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Kazimierz Marcinkiewicz komentując formalne rozpoczęcie procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. - Nie wiemy, czym się Brexit skończy - dodał.

"Mam nadzieję, że nas nie wygonią". Polacy z Wysp o Brexicie

Nie ma powodu udawać, że to szczęśliwy dzień - mówi Donald Tusk, kiedy Wielka Brytania robi krok w stronę wyjścia z Unii. Teresa May pisze do Tuska oficjalny list i tym samym uruchamia Brexit. Co w wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej sądzą mieszkający na Wyspach Polacy?