Najnowsze

Najnowsze

Pierwszy eksperyment się nie powiódł, konieczny jest kolejny. Chcą wyjaśnić, jak doszło do śmierci harcerzy

Traumatyczny powrót na miejsce tragedii i - niestety - brak odpowiedzi na najważniejsze pytania. Co działo się tuż przed nadejściem nawałnicy? Jak przebiegały drogi ewakuacyjne? Dlaczego ostrzeżenie nie przyszło na czas? Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci dwóch harcerek na sierpniowym obozie w Suszku. Niedzielny eksperyment nie powiódł się i konieczna będzie powtórka.

Władze Francji wprowadzają "plan dla klimatu"

Donald Trump zdecydował, że USA nie podpiszą Porozumienia Paryskiego, a to sprawiło, że liderem kampanii na rzecz powstrzymania zmian klimatu nie są już Amerykanie, a Francuzi pod wodzą Emmanuela Macrona. Teraz w życie mają wejść konkretne rozwiązania. Francuski rząd gotów jest na ogromne wydatki, byle tylko zachęcać do ograniczenia zanieczyszczenia. Na wydatki będą musieli się zdecydować obywatele i kupić nowe samochody, bo starymi, które trują atmosferę, do centrów wielu miast już niedługo po prostu nie wjadą. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Leszek Miller o reparacjach: wszystko to jest humbug

- Nie było i nie będzie żadnych pieniędzy i myślę, że pan prezes Kaczyński o tym wie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Leszek Miller, komentując słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że reparacje od Niemiec to "akt sprawiedliwości". Podkreślił, że w ekspertyzie Biura Analiz Sejmowych nie podano żadnej drogi, jak to osiągnąć, "mimo że poseł Mularczyk o to pytał". - Wszystko to jest humbug - ocenił i dodał, że "PiS nie prowadzi żadnej polityki zagranicznej. Wszystko jest podporządkowane polityce wewnętrznej". Zdaniem Millera, skutkiem tej dyskusji będzie jedynie osłabienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Komisja weryfikacyjna uchyliła zwrot kamienicy przy Poznańskiej 14. "Wyrzuceni mają prawo do odszkodowań"

Prywatna firma nie jest właścicielem kamienicy przy Poznańskiej 14, a mieszkańcy - jak mówi przewodniczący komisji badającej jej reprywatyzację - "mogą czuć się bezpieczni". Patryk Jaki, uzasadniając decyzję komisji uchylającą decyzję reprywatyzacyjną, powiedział też - "tylko tak słowa mają się do przepisów, prawa i rzeczywistości". Spółka w oświadczeniu podkreśla, że decyzja jest bezprawna i zapowiada walkę w sądzie.

Prognoza pogody na wtorek 19 września

We wtorek na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, w Małopolsce i na Śląsku będzie pochmurno i deszczowo. W pozostałych regionach pogodnie. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, 18 stopni Celsjusza w centrum kraju do 19 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wiatr wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Jednak jego porywy na południu będą dość silne.

MSWiA potwierdza ewentualne złożenie wniosku o wsparcie z Europejskiego Funduszu Solidarności

- Po przekroczeniu progu strat wynoszącego ponad półtora (1,57 mld), zł będzie można złożyć wniosek o unijne wsparcie z Funduszu Solidarności dla trzech województw najbardziej poszkodowanych podczas sierpniowych nawałnic - poinformowało w poniedziałek MSWiA. Ministerstwo potwierdziło ewentualne złożenie takiego wniosku przez Polskę. Na razie jeszcze ta kwota nie została przekroczona, ale mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego czekają na dalszą pomoc. Pierwsze pieniądze już dostali, ale potrzeby są znacznie większe.

Mija 17 lat od zakończenia produkcji fiata 126p. Auto wciąż ma fanów

"Maluch", "kaszlak, a oficjalnie Fiat 126p. Określany jako cud motoryzacji okresu PRL. Dokładnie 42 lata temu z fabryki w Tychach wyjechał pierwszy egzemplarz tego samochodu. Kiedyś królował na polskich drogach, dziś sympatią cieszy się wśród kolekcjonerów, a przede wszystkim swoich właścicieli. Ostatni z ponad 3 milionów wyprodukowanych w Polce maluchów zjechał z taśmy produkcyjnej 17 lat temu.

Rusza budowa azylu dla niedźwiedzi wargaczy

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ich populacji nic nie zagrażało, dziś niedźwiedzie wargacze są gatunkiem niemal skazanym na wyginięcie. Na scenie tańczą poruszając się w rytm muzyki. Za kulisami są bite, torturowane i łamane psychicznie. Poznańskie zoo i fundacja Don Vittorio Foundation For Wild Animals ruszają z pomocą i budową azylu. Tam niedźwiedzie już nigdy nie będą musiały tańczyć.

Wciąż trwają poszukiwania rodziców, którzy zabrali dziecko ze szpitala

Policyjna obława i rodzice, którzy uciekli ze szpitala w Białogardzie z noworodkiem. Funkcjonariusze kolejną dobę szukają pary, która zabrała dziecko. Sąd ograniczył ich prawa rodzicielskie, bo nie chcieli się zastosować do zaleceń lekarzy. Rodzice wysyłają kolejne oświadczenia, a Prokuratura Rejonowa w Białogardzie wszczęła śledztwo w sprawie narażenia życia i zdrowia dziecka.

Prognoza pogody na poniedziałek 18 września

W poniedziałek na północnym wschodzie i częściowo w centrum Polski opady deszczu, na Mazurach i Suwalszczyźnie dość intensywne (do 30 mm). Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 14 stopni Celsjusza na Mazurach i Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza na Pogórzu. Wiatr umiarkowany i dość silny. W porywach, na wschodzie, do 65 km/h.

Pedofilowi grozi nawet 15 lat. Zatrzymano też jego krewnych

Są zarzuty, jest areszt i będzie dotkliwa kara. Nawet do 15 lat więzienia za gwałt ze szczególnym okrucieństwem na 8-letnim dziecku. Pedofil z województwa lubuskiego przyznał się do uprowadzenia i zgwałcenia dziewczynki. Według śledczych nie po raz pierwszy złamał prawo. Może mieć na koncie inne tego typu przestępstwa. Są też inne zatrzymane w tej sprawie osoby. To rodzina sprawcy, którzy pomagali mu się ukrywać przed policją. Śledztwo nadzoruje gorzowska prokuratura.