Najnowsze

Najnowsze

Polacy wśród najbardziej przepracowanych narodów Europy

Okazuje się, że Polacy są w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę przepracowanych w tygodniu godzin, niewiele tylko ustępując Brytyjczykom i Cypryjczykom, gdzie ten tydzień pracy jest najdłuższy. Co wynika z najnowszych unijnych badań na temat czasu pracy i stabilności zatrudnienia? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Został wykreowany problem, którego nie było"

- Nie znam nikogo w Niemczech, kto próbowałby zrzucić winę na innych za to, co Niemcy hitlerowskie uczyniły - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prezes Fundacji Batorego prof. Aleksander Smolar. Jego zdaniem kanclerz Niemiec Angela Merkel zachowuje się, "jakby była na seansie psychoterapeutycznym", gdy mówi, że Niemcy nie chcą zrzucać na nikogo odpowiedzialności za Holokaust. - Po co to wszytko było? - zastanawiał się gość programu. Komentując sprawę ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, prof. Smolar stwierdził, że "został wykreowany problem, którego nie było".

Wymiana szpiegów w Estonii. "To jest obliczone na efekt propagandowy"

- To jest obliczone na efekt propagandowy, aby przekazać wszystkim, którzy pracują (w wywiadzie - przyp. red.), że: popatrz, w odpowiednim momencie się tobą zajmiemy - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Vincent V. Severski, były funkcjonariusz wywiadu i pisarz. Jego zdaniem wymiana szpiegów, która miała miejsce ostatnio w Estonii, ma "pewien wymiar medialny, który ma swoje istotne znaczenie w życiu szpiegów".

Odeszli po ujawnieniu sprawy Igora Stachowiaka. Dostali wysokie odprawy

Z policji odeszli w niesławie po ujawnieniu okoliczności śmierci Igora Stachowiaka. Okazuje się, że komendanci z Dolnego Śląska i Wrocławia na odchodne wzięli jeszcze po kilkadziesiąt tysięcy złotych odpraw. - To skandal - mówi lider opozycji i chce dymisji wiceministra Jarosława Zielińskiego.

Prognoza pogody na wtorek 13 lutego

We wtorek na wschodzie i Podkarpaciu słabe opady śniegu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 0 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.

Jest śledztwo w sprawie wybuchu w kamienicy w Sosnowcu

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie sobotniej eksplozji w prywatnej kamienicy w Sosnowcu. Zginęła wówczas 78-letnia kobieta. Najprawdopodobniej doszło do wybuchu gazu, ale zdaniem niektórych okolicznych mieszkańców to nie był nieszczęśliwy wypadek. 80-letni mężczyzna, który po eksplozji trafił do szpitala, miał ich zdaniem się odgrażać, że wysadzi budynek w powietrze. Został już przesłuchany.

Premier i prezes PiS przeciwko antysemityzmowi. Opozycja: dobrze, że te słowa padły

- Antysemityzm to choroba duszy i umysłu, którą podpowiada diabeł – mówił Jarosław Kaczyński, a Mateusz Morawiecki dodaje, że "antysemityzmu trzeba unikać, bo to woda na młyn dla naszych wrogów". Jednocześnie prezes PiS zapewnia, że "nikt nas nie sprowadzi z drogi obrony godności i prawdy", a premier powtarza, że "Polska jako państwo i naród jako jedyna zasłużyła na drzewo Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata".

Prognoza pogody na poniedziałek 12 lutego

Poniedziałek będzie pochmurny z przejaśnieniami. Na wschodzie, południu i w centrum okresami opady śniegu z deszczem. Możliwe też słabe opady śniegu na krańcach zachodnich. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, 2 stopnia Celsjusza w centrum kraju do 4 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowy i zachodni, słaby i umiarkowany.

W Krakowie powstaje antysmogowa wieża

Będzie mierzyła siedem metrów i ma oczyszczać zanieczyszczone powietrze, które truje mieszkańców. Smogowy oczyszczacz pracę zacznie już wkrótce i ma działać na pełnych obrotach, filtrując 30 tysięcy metrów sześciennych powietrza na godzinę.

Wypadek odebrał mu sprawność, ale nie chęć latania. "Trzeba korzystać z życia jak najwięcej"

22-letni Konrad Mielczarek przebył długą drogę do samodzielności po groźnym wypadku motocyklowym. Lekarze dawali mu małe szanse na przeżycie. Dziś Konrad nadal nie ma czucia poniżej klatki piersiowej i nadgarstków, ale ma determinację, która pozwoliła mu spełniać marzenia, pomimo naderwanego rdzenia kręgowego i czterokończynowego porażenia. Jak sam mówi, "próbuje wycisnąć jak najwięcej z tego, co mu zostało".

Od tropików woli mrozy. Bocian Bartek zimuje na Podlasiu

Zamiast odlecieć do ciepłych krajów, został w zimnej Polsce. Bocian Bartek we wsi Załuki na Podlasiu zadomowił się na dobre. Ma swoją opiekunkę, grono fanów i stał się lokalną gwiazdą. Bocian nie odleciał jak inne ptaki, ale mimo śniegu i mrozu, wiedzie mu się dobrze.

"Tylko dwie osoby w państwie wiedzą, czy zgłoszono te kandydatury"

Jeżeli ktoś nam kogoś poleca, to co jest warta ta rekomendacja, jeśli nie wiemy kto poleca? - pytają sędziowie ze stowarzyszenia "Iustitia" na swoim zjeździe. Wśród gorzkich komentarzy wiele dotyczy sposobu wyłaniania członków Krajowej Rady Sądownictwa. Bo jak się okazało, nie dowiemy się, kto ich zgłosił. To wyjątkowe dokumenty, na których podpisy są tajne.