Najnowsze

Najnowsze

Rezydenci chcą spotkania z premier i prezesem PiS. "Minister stwierdził, że na wiele problemów patrzy tak jak my"

Trzecia doba głodówki lekarzy rezydentów i pytanie - czy będzie przełom? W środę o godzinie 18:00 protestujący mają się spotkać z ministrem zdrowia. Lista ich żądań pozostaje niezmienna. Chcą więcej pieniędzy - nie tylko dla siebie, ale także dla całego systemu opieki zdrowotnej. Jak mówią, bez potężnego zastrzyku finansowego, nie są w stanie pomagać pacjentom. Wątpią też, czy pomóc im jest w stanie tylko szef resortu zdrowia. Dlatego chcą rozmawiać także z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

20 lat to ciągła praca. Tak zmieniała się czołówka "Faktów"

20 lat, ponad 7 tysięcy wydań, dziesiątki tysięcy materiałów - to "Fakty" w liczbach. Ale poza tymi w liczbami jest ciężka praca i chęć zmian na lepsze. To, czym różnią się "Fakty" w 2017 roku od "Faktów" z 1997 dobrze widać również na przykładzie czołówki programu, która wielokrotnie się zmieniała.

#20latFaktówTVN. To oni witali państwa o 19:00

Grzegorz Miecugow, Marcin Pawłowski, Roman Młotkowski, Patrycja Redo i Bogdan Rymanowski - to tylko część nazwisk osób, które w ciągu 20 lat prowadziły "Fakty" TVN. Oto prezentacja byłych i obecnych prowadzących nasz program w telegraficznym skrócie.

Miał być szybki proces i wyrok, jest odroczenie

Tempo tego procesu miało być ekspresowe - przywódca bandy z Rimini przyznał się do gwałtu i pobicia polskiej pary. Wyszło kuriozalnie - oskarżony nie mówi po włosku, a na rozprawie nie było tłumacza. Okazało się też, że jego zeznania to płyta z nagraniem a nie ważny, podpisany protokół.

"Nie składamy parasolek". Polki znów protestują

Nawet partia rządząca rok temu przestraszyła się Czarnego Protestu. Kobiety powiedziały na ulicach głośne "nie" całkowitemu zakazowi aborcji. W rocznicę tych wydarzeń przypomniały, że "nie składają parasolek".

Ponad 7 tysięcy wydań, dziesiątki tysięcy materiałów. "Fakty" mają 20 lat

Nawet jeśli nie było szczególnych powodów do dumy z pierwszego, piątego czy pięćdziesiątego wydania "Faktów", to jest to nasz program. Pod nim wszyscy chcemy podpisywać się codziennie. Na początku prawie nikt nas nie oglądał. Ale później było już tylko lepiej. Dużo lepiej. Z pozycji lidera na rynku warto spojrzeć wstecz.

Ogień pojawia się przed 19:00. Tak pracują prowadzący "Fakty"

Dziesiątki, a czasem setki osób pracują na jeden program. Ale codziennie "Faktom" TVN daje w studiu twarz jedna osoba. Człowiek jak każdy - stresuje się, czasem naprawia błędy innych, a czasem robi swoje. Ma lepsze i gorsze dni. Tylko niekoniecznie Państwo powinni o tym wiedzieć.

Prognoza pogody na środę 4 października

W środę pochmurno z przejaśnieniami. W północnej części Polski przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, zachodni. Na Wybrzeżu porywy do 70 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe 1006 hPa.

#20latFaktówTVN. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Wszystko zaczęło się 3 października 1997 roku punktualnie o godzinie 19:00. Na ekranach telewizorów zadebiutowała nowa stacja - TVN, a o 19:30 przyszła pora na zupełnie nowy ogólnopolski program informacyjny - "Fakty" TVN. Od tego dnia wiele się zmieniło. TVN wyrósł na prawdziwego giganta rynku medialnego w Polsce i dołączył do rodziny Scripps Network Interactive, a "Fakty" TVN zmieniły godzinę emisji na 19:00 i stały się najchętniej oglądanym programem informacyjnym w kraju. Z okazji 20. urodzin przygotowaliśmy dla Państwa specjalne materiały, które pozwolą lepiej poznać nasz zespół i zajrzeć za kulisy powstawania programu. Dziękujemy, że już od dwóch dekad jesteście z nami!

"Początki były bardzo zabawne"

- To były wieczne próby, wieczne testy i takie sprawdzanie siebie i sprzętu w warunkach placu budowy - mówi o początkach swojej pracy prowadząca "Fakty" Anita Werner.

"W redakcji Faktów każdy ma wolność"

- Nigdy w życiu nie napisał mi nikt ani jednego słowa, nie skreślił mi ani jednego słowa, nie zmienił mi znaku przestankowego - mówi o swojej pracy prowadząca "Fakty" TVN Justyna Pochanke.

Wystarczy jedno cięcie. Innowacyjna metoda usuwania raka płuc

Bez bólu i i bardziej precyzyjnie. Centrum Onkologii w Bydgoszczy jako jeden z niewielu ośrodków w Polsce wprowadził innowacyjną metodę wycinania nowotworów płuc. By usunąć chorą tkankę wystarczy jedno, krótkie cięcie. Pacjent po operacji mniej cierpi i może szybciej wrócić do domu.

Agresywny pies rzucił się na 10-latka. Tobiasz ratował się pozycją żółwia

Pozycja żółwia - to ona uratowała dziesięcioletniego Tobiasza przed jeszcze dotkliwszymi skutkami pogryzienia przez agresywnego psa. Mimo to chłopiec z miejscowości Konary koło Rawicza (woj. wielkopolskie) został poraniony i założono mu kilkadziesiąt szwów. Zwierzę wybiegło z posesji i zaatakowało uczniów idących do szkoły. Zachowanie Tobiasza to dowód na to, że szkolne pogadanki mają sens.

"Problem rezydentów to tylko wierzchołek góry lodowej". Młodzi lekarze rozpoczęli głodówkę

Na miejsce protestu lekarze rezydenci wybrali jeden z najnowszych polskich placówek medycznych. Przyjechali z całego kraju do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie i rozpoczęli tam głodówkę. Niskie wynagrodzenia za odpowiedzialną pracę i dorabianie na dodatkowych dyżurach - tak ich zdaniem wygląda codzienność młodych lekarzy. Wszystko to odbywa się kosztem ich rodzin i pacjentów, którzy od lat czekają w długich kolejkach i maja wiele zastrzeżeń do opieki zdrowotnej. Młodzi lekarze chcą, by i to się zmieniło.

Pan Przemysław nie mógł wysiąść z pociągu. Powód? Wózek inwalidzki

Zamiast pomóc niepełnosprawnemu, nie chciał wypuścić go z pociągu. Poruszający się na wózku inwalidzkim pan Przemysław długo zapamięta swoją ostatnią podróż koleją. Kupił bilet z Wrocławia do Białegostoku, ale kiedy chciał wysiąść z pociągu, od konduktora usłyszał, że na pomoc nie ma co liczyć. Niepełnosprawny szukał jeszcze ratunku na infolinii, rozmowa kosztowała 20 zł. Ostatecznie za panem Przemysławem musieli się wstawić inni podróżni.

Władze Legii nie pójdą na wojnę z kibicami. "Straty poszłyby w miliony złotych"

Pseudokibice Legii napadli na piłkarzy swojego klubu po przegranej z Lechem Poznań. Co zarząd warszawskiego klubu zamierza z tym zrobić? Na razie jest mocno zachowawcze oświadczenie i prawdopodobnie na tym się skończy, bo na wojnę z kibicami władze klubu się nie zdecydują. Nie milkną jednak komentarze, bo jak wytłumaczyć tolerowanie tego, że zawodnicy pod swoim stadionie dostają w twarz i nikt nie reaguje.

20 lat Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN

Marzanna Zielińska jest z wykształcenia historykiem. Dziennikarstwem zajęła zaraz po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Łódzkim. Zanim trafiła do "Faktów", była łódzką korespondentką "Super Expressu" i "Sztandaru Młodych". Współpracowała z sekcją polską radia BBC i radiem TOK FM. W naszej redakcji jest od 1997 roku. Przez pierwsze lata pracy w Faktach, oprócz relacjonowania najważniejszych wydarzeń z Łodzi i regionu, zajmowała się również sprawami kryminalnymi i bezpieczeństwem publicznym. Ostatnio skupia się na problemach zwykłych ludzi, jedzie tam, gdzie komuś dzieje się krzywda. Walczy o przestrzeganie praw zwierząt. Marzanna Zielińska od 1998 roku jest również szefem łódzkiego ośrodka TVN24. Oto jej 20 lat w "Faktach" w skrócie.

"Mieliśmy wrażenie, że nikt nas nie oglądał, mimo ciężkiej pracy"

- Myśleliśmy, że to może się bardzo szybko skończyć - mówił we "Wstajesz i Wiesz" TVN24 prowadzący "Faktów" TVN Grzegorz Kajdanowicz, wspominając początki stacji TVN. - Ta ramówka była wywracana do góry nogami wielokrotnie na początku. Mieliśmy wrażenie, że nikt nas nie oglądał, mimo ciężkiej pracy - dodał. Grzegorz Kajdanowicz zaczął pracę w stacji w wieku 25 lat. Dziś "Fakty" TVN to najpopularniejszy program informacyjny w Polsce.

Fitch: polska gospodarka przyspieszy jeszcze w tym roku

Agencja ratingowa Fitch o Polsce. Pisze o niskim bezrobociu, wzroście płac i prognozuje gospodarcze przyspieszenie. Wzrost naszego PKB ma - zdaniem Fitch - przyspieszyć do 4 procent PKB w tym roku. Agencja dostrzega napięcie na linii Warszawa-Bruksela, ale twierdzi że to na naszą gospodarkę nie wpłynie.

3 procent posiadaczy broni w USA to "superwłaściciele". Amerykańska rzeczywistość w liczbach

Wydarzenia z Las Vegas to 273 masowa strzelanina w tym roku w USA. Po każdym takim wydarzeniu Amerykanie wracają do tematu dostępu do broni w ich kraju. Jednak wprowadzenie jakichkolwiek zmian jest niezwykle trudne. To dlatego, że w USA jest koło 55 milionów uzbrojonych obywateli. Kim jest przeciętny posiadacz borni? W którym stanie najwięcej mieszkańców ma broń? Kim są "superwłaściciele"? Oto amerykańska rzeczywistość w liczbach. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.