Najnowsze

Najnowsze

Dziennikarz rządowych mediów, który ujawnił informacje pozwalające zidentyfikować Mikołaja Filiksa jako ofiarę pedofila, nie dostał takich informacji z sądu w Szczecinie. 28 grudnia zeszłego roku kontaktował się z rzecznikiem sądu i poznał tylko wiek ofiary. Dzień później w rządowych mediach ujawnił, że chodzi o syna posłanki Platformy Obywatelskiej o rozpoczął się polityczny atak na tę partię.

W środę w Sejmie odbyła się debata w sprawie projektu obywatelskiego, który jest inicjatywą Platformy Obywatelskiej jeszcze sprzed kilku lat. Chodzi o zniesienie abonamentu radiowo-telewizyjnego i likwidację TVP Info. Według autorów projektu - stacji propagandowej, której zadaniem jest utrwalić władzę PiS. Projekt ustawy został odrzucony przez większość rządową.

Amerykański ambasador Mark Brzezinski został zaproszony do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jak czytamy w komunikacie, rozmowa dotyczyła jednej ze stacji telewizyjnych. Według MSZ potencjalne skutki działań tej stacji są tożsame z celami wojny hybrydowej. Nazwa stacji nie została podana.

W piątek pochmurno z przejaśnieniami na południu Polski. Na północy i na północnym-wschodzie opady śniegu z deszczem do 5 mm, początkowo również mokrego śniegu do 4 cm. Na pozostałym obszarze kraju okresami opady deszczu do 2-5 mm. Tylko na Podkarpaciu do końca dnia na ogół bez opadów. Duży kontrast temperatury, temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na południu okresami dość silny (do 50-60 km/h), wysoko w górach silny (do 80-100 km/h).

W części Wejherowa woda jest skażona między innymi bakterią coli i enterokokami. Zamknięte są miejska pływalnia, a wielu uczniów przeszło na nauczanie zdalne. Zdaniem władz miasta o zagrożeniu mieszkańcy dowiedzieli w niewłaściwy sposób. W czwartek sanepid poinformował, że skażona woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu.

Od czterech dni w Sejmie trwa protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Jak mówią, warunki tam panujące nie należą do najlepszych. Nie mają między innymi dostępu do prysznica, a w nocy grupa sprawdzana jest pod kątem różnych zagrożeń, w tym pirotechnicznych. Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba radzi, by wrócili do domu, bo stamtąd ich głos też jest słyszany.

Nie ujawniliśmy Radiu Szczecin danych ofiary - oświadczył prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie. Przed tym sądem skazany na karę więzienia został pedofil, którego ofiarą był syn posłanki Magdaleny Filiks. Radio i rządowa telewizja przekazały informacje, które pozwoliły na zidentyfikowanie ofiary. Sąd podkreśla, że przez rok od wyroku nikt sprawą się nie interesował. Zmieniły to publikacje państwowych mediów.

Dekadę temu Kościół katolicki w Irlandii przeszedł trudną drogę oczyszczenia, kiedy ujawniono przestępstwa pedofilii czy handlu dziećmi. Gdy na jaw wyszła obłuda, z jaką Kościół narzucał standardy moralne społeczeństwu, z drugiej strony nie strzegąc ich we własnych szeregach, doprowadziła do przełomu. Dziś Irlandia jest w kwestiach światopoglądowych państwem liberalnym. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Mikołaj Filiks był ofiarą pedofila. Popełnił samobójstwo, gdy jego tożsamość została ujawniona opinii publicznej. To nie było, nie jest i nie będzie tak, że każdy ma swoją wersję wydarzeń. Że można zakrzyczeć i zmanipulować prawdę o tym, kto pierwszy podał informację, które pozwoliły bez problemu zidentyfikować ofiarę i rozpocząć polityczny atak. To rządowe radio i telewizja. Są na to dowody.

Protestujący w Sejmie walczą o godność swoją i dzieci. Chcą, by Sejm pilnie zajął się ustawą podwyższającą rentę socjalną. Jeśli rząd stać na to, by nie brać pieniędzy z KPO, to dla najsłabszych pieniądze powinny się znaleźć - argumentują.

Posłem jest mało znanym, ale duży ma talent do pozyskiwania publicznych pieniędzy. Jacek Kurzępa z PiS-u pisze książki, ekspertyzy, prowadzi debaty, fundacje i działalność gospodarczą. W oświadczeniu majątkowym za 2021 wykazał, że jego firma miała przychód w wysokości 400 tysięcy złotych, ale wykazał stratę. Nie wie, jak to się stało.

W czwartek zachmurzenie będzie zmienne. Miejscami możliwy jest deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie rośnie.

Mieli się "odkłócić", ale coś poszło nie tak. Julia Przyłębska zwołała naradę w Trybunale Konstytucyjnym, na którą przyszło 9 zasiadających w nim osób. To za mało, żeby mówić o pełnym składzie. A tylko taki może ocenić zgodność z konstytucją nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, którą skierował tam prezydent. Powodem niskiej frekwencji jest spór o prezesurę Julii Przyłębskiej.

Na Podhalu mówią o udanym sezonie turystycznym. Widać też ożywienie w turystycznym ruchu Polaków. Branża turystyczna z umiarkowanym optymizmem patrzy na nadchodzący sezon, chociaż nadal odczuwalny jest brak gości z zagranicy.

Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie wrócili do Sejmu. - Obietnicami się nie najemy, zapowiedziami zmian też nie - powtarzają. Ich postulat jest bardzo konkretny. Chcą zrównania renty socjalnej z wynagrodzeniem minimalnym. Co byłoby dla nich nie minimalnym, a bardzo znaczącym wsparciem domowych budżetów.