Najnowsze

Najnowsze

Znany perkusista zginął w wypadku. Jechał na rowerze

Wypadek w Warszawie - nie żyje rowerzysta. Był znanym perkusistą i nieustraszonym kolarzem. Na ruchliwej ulicy nie miał szans. I kiedy obok kondolencji, w sieci pojawia się ostra wymiana zdań między kierowcami i rowerzystami, warto odłożyć emocje i uważać.

Prognoza pogody na środę 25 lipca

Na zachodzie będzie pogodnie, a w pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu i burze – lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 25 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany. Powieje z północy z prędkością do 90km/h.

Łódzka policja ostrzega przed tabletkami gwałtu. Ruszyła specjalna kampania

Uważaj na drinka - ostrzegają policjanci z Łodzi i rozpoczynają kampanię, która ma uświadomić potencjalne zagrożenie związane z tabletkami gwałtu. Łódzcy dzielnicowi instruują kelnerów i barmanów jak rozpoznać działanie takich środków psychoaktywnych, a w restauracjach, pubach i dyskotekach zawisną specjalne plakaty.

Bannon chce zjednoczyć europejską prawicę. "Takie usiłowania już były"

- On widzi świat współczesny jako walkę cywilizacji judeo-chrześcijańskiej z obcymi - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS dziennikarz "Polityki" Marek Ostrowski, komentując plan Steve'a Bannona o jednoczeniu europejskiej prawicy. - Takie usiłowania już były - dodał były ambasador w USA Ryszard Schnepf, odnosząc się do sytuacji, która nie udała się w Irlandii, gdyż - jak podkreślił - mechanizmy społeczne w USA i w Europie się różnią. - Najbardziej niepokojące są technologie - stwierdził ambasador i dodał, że nie wyklucza stężenia wpływu Rosji na Bannona. Goście programu rozmawiali też o wpływie Bannona na Trumpa oraz o ostatnim wzroście poparcia dla amerykańskiego prezydenta. - Chodzi o to, żeby wykonać działania, który tradycyjnie nie może wykonać mainstream - zauważa Schnepf i tłumaczy, że "chodzi o nadanie wrażenia wyborcom Trumpa, że Ameryka staje się wielka".

Platforma robi krok w tył. Schetyna próbuje ratować koalicję

Platforma robi krok w tył. Kazimierz Michał Ujazdowski znika z walki o Wrocław. Przynajmniej z poparciem Platformy. Platforma chce się iść do wyborów z Nowoczesną, więc były minister z rządu PiS jest jak kula u nogi. Grzegorz Schetyna próbuje ratować i twarz i koalicję.

Prognoza pogody na wtorek 24 lipca

Na wschodzie i południowym wschodzie kraju oraz na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 28 stopni Celsjusza w centrum kraju do 29 stopni Celsjusza miejscami na zachodzie. Wiatr z kierunków północnych, na wschodzie dość silny. W burzach może osiągnąć prędkość do 90km/godz.

Żar leje się z nieba. Nad Polskę z dwóch kierunków nadciąga fala upałów

Afrykański żar w Skandynawii. Temperatura za kołem podbiegunowym wyniosła 30 stopni Celsjusza, a w okolicach Tokio 41 stopni. W całej Japonii jest co najmniej 65 ofiar śmiertelnych upałów i tysiące osób z udarami. Europa sucha jak pieprz. Płoną lasy nie tylko w Szwecji. Skwar w Polsce cieszy tylko urlopowiczów. Na dłuższą metę może być jednak nie do zniesienia. A szybko nie odpuści. Nad Polskę nadciągają upały, i to z dwóch kierunków - znad Afryki i znad Bliskiego Wschodu - ostrzegają meteorolodzy.

PO wycofuje poparcie dla Ujazdowskiego. Nowego kandydata wskaże Nowoczesna

Kandydat bez poparcia - i na razie bez deklaracji co dalej... Platforma Obywatelska rezygnuje z Kazimierza Michała Ujazdowskiego w wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia. Po trzech miesiącach. Powodem mają być kiepskie sondaże. Nowe nazwisko wspólnego kandydata poda Nowoczesna. Obie partie zacieśniają sojusz. Celem ma być koalicja krajowa.

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Pamięci. "By nigdy nie zapomnieć"

Początek przed pomnikiem Umschlagplatz, a potem symbolicznym szlakiem "od śmierci do życia". Marsz Pamięci przeszedł ulicami warszawskiego Śródmieścia w 76. rocznicę rozpoczęcia likwidacji Getta i deportacji jego mieszkańców do Treblinki. Zorganizowany po raz siódmy po to, by nigdy nie zapomnieć.

Polscy strażacy na pomoc Szwedom. Wkraczają do akcji

Witani jak bohaterowie, choć dopiero wkraczają do akcji. Polscy strażacy są już w Szwecji. Konwój dociera do bazy. Od jutra stają do walki z ogniem. W środkowej części kraju płoną setki hektarów lasów. Unia Europejska obiecała dodatkową pomoc.

Prognoza pogody na poniedziałek 23 lipca

Na Nizinie Szczecińskiej, Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce wystąpi przelotny deszcz i burze. Poza tym będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej, do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Strażak wypala. Tworzy dzieła i pomaga

Strażak i artysta z powołania. Krzysztof Skubik w czasie wolnym od pracy nie gasi, a wypala - obrazy, portrety, artystyczne zegary, blaty i deski kuchenne. Swoje dzieła tworzy w drewnie metodą pirografii. Talent wykorzystuje także w działalności charytatywnej. Prowadzi warsztaty dla dzieci cierpiących na autyzm i zespół Downa oraz starszych osób.