Najnowsze

Najnowsze

Gdy nurogęsi idą, Warszawa staje

Gdy nurogęsi przechodzą przez jezdnię, to do akcji wchodzą strażnicy miejscy, policja i urzędnicy. Zabezpieczają ruch tak, by ptaki bezpiecznie mogły przejść. W tym roku także pomagają mieszkańcy i mieszkanki Warszawy.

Prognoza pogody na czwartek 4 maja

W czwartek będzie na ogół pogodnie. Na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej dzień zapowiada się słonecznie. Większe zachmurzenie możliwe jest tylko rankiem na Podkarpaciu oraz w drugiej części dnia na północy Polski. W tym regionie możliwe są też słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 15-16 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 19 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i zmienny. Jedynie na Pomorzu powieje z kierunków północnych.

Wings for Life World Run już w niedzielę

10. edycja edycja Wings for Life już w niedzielę. To wyjątkowa impreza, bo uczestnicy biegu startują jednego dnia, o tej samej godzinie na całym świecie, a 30 minut później ruszają za nimi samochody pościgowe. W Wings For Life jednak nie o wygraną chodzi, a o wspólny cel tysięcy biegaczy, którzy w imprezie wezmą udział. Zebrane pieniądze pójdą na pomoc tym, którzy biegać nie mogą, ale marzą o tym, by kiedyś znów samodzielnie postawić kroki.

Kilkugodzinne korki do Krynicy Morskiej. Wszystko przez remont drogi

Wiele osób, które chciały się w długi weekend majowy dostać do Krynicy Morskiej, musiały liczyć się z utrudnieniami drogowymi. Sytuację miało uratować ręczne sterowanie ruchem zaplanowane na piątek, sobotę i środę, ale drogowy armagedon zaczął się pomiędzy tymi dniami - w niedzielę. Niektórzy w korku spędzili nawet trzy godziny.

W czwartek ruszają matury. Na początek egzamin z języka polskiego

W czwartek abiturienci zaczynają matury. Na początek zmierzą się z egzaminem z języka polskiego. W piątek przystąpią do jeżyka obcego, a po weekendzie do matury z matematyki. Tegoroczne egzaminy to nowa formuła, bo uczniowie, którzy do nich przystąpią, przeszli inną drogę od wielu poprzednich roczników.

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów to "bezprawie szyte pod eliminację Tuska". Duda ją zawetuje?

Ma być czymś pomiędzy sejmową komisją śledczą a komisją weryfikacyjną, trochę prokuraturą i trochę sądem. Ustawą o powołaniu komisji do spraw badania rosyjskich wpływów w Polsce wkrótce ma zająć się Senat. Opozycja zapowiada odrzucenie projektu, bo - jak podkreśla - łamie on konstytucję i jest wymierzony w Donalda Tuska. Ponadto są spekulacje, że Andrzej Duda może zawetować ustawę, bo komisja może zostać użyta także przeciwko niemu.

8-letni Kamil był torturowany przez ojczyma. Było wielu świadków, nikt mu nie pomógł

Dwanaście osób mieszkało razem w mieszkaniu, w którym ojczym katował ośmioletniego Kamila. Chłopiec miał połamane ręce, nogę, był oblewany wrzątkiem i sadzany na gorącym piecu. Teraz walczy o życie w szpitalu, ale jednocześnie padają pytania, dlaczego nikt mu nie pomógł i nikt nie przerwał wcześniej jego cierpienia. Prokuratura postawiła kolejne zarzuty w tej sprawie.

Inflacja odbija się na przedsiębiorcach. "Starają się jakoś przetrwać"

Paragony grozy - tak czasem mówią o rachunkach w restauracjach ci, którzy wyjechali teraz na majówkę. Właściciele restauracji mówią o grozie, gdy muszą zapłacić swoje rachunki. Niektórzy z nich w ogóle nie otworzyli lokali, bo - żeby wyjść na swoje - musieliby podnieść ceny o 30 procent, a to dla klientów byłoby już za dużo.

Świetne wyniki oglądalności "Faktów" TVN i TVN24 w kwietniu

"Fakty" TVN w kwietniu oglądało każdego dnia średnio ponad 2 miliony 370 tysięcy widzów, a to oznacza nieustająco pierwsze miejsce wśród wieczornych programów informacyjnych. Z kolei telewizja TVN24 w kwietniu była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju, osiągając 4,7 procent udziału w widowni w grupie ogólnej.

Prognoza pogody na środę 3 maja

W środę w południowo-wschodniej części Polski pochmurno z opadami deszczu do 5 mm (w Karpatach opady do 10-15 mm). Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie zmienne bez opadów. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Zaczęło się od zbiórki na pozew, wyszedł program "In vitro to HiT". "Miejsca rozeszły się w pierwszej minucie"

Społeczna zrzutka nie rozwiąże problemu, ale 100 parom da szanse na dziecko, a to wszystko dzięki podręcznikowi do HiT-u. Edukacyjny "przebój" ministra Przemysława Czarnka zmobilizował pana Kamila Mieszczankowskiego do sądowej walki przeciwko stygmatyzacji dzieci z in vitro. Swoją zbiórką uruchomił lawinę wpłat i z nadwyżki pieniędzy powstał pogram "In vitro to HiT". Dziś już wiadomo, kto z niego skorzysta.