Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 7 września

W czwartek okresami opady deszczu, na północnym wschodzie dość intensywne (10-30 mm). Temperatura maksymalna w dzień od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni.

Kanada: nieznany obiekt rozbłysł na niebie. Władze sądzą, że był to meteoryt

Tajemniczy obiekt na kanadyjskim niebie. Jasny rozbłysk pojawił się w południowej części kraju. Nagrała go kamera monitoringu. Zaniepokojeni świadkowie, gdy zobaczyli rozbłysk na niebie, zaczęli masowo dzwonić na policję. Informowali, że słyszeli odgłos eksplozji, a nawet poczuli drżenie ziemi w momencie upadku obiektu. Kanadyjskie władze nie są na razie w stanie wyjaśnić, co dokładnie było widoczne na niebie. Sądzą, że to meteoryt.

"To, że zna ich cały świat, nie znaczy, że każdy może wejść do ich życia"

- To, że zna ich cały świat, nie znaczy, że każdy może wejść do ich życia - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Karolina Korwin-Piotrowska komentując wyrok w sprawie upublicznienia zdjęć księżnej Kate topless. - Mamy tutaj do czynienia z rodziną królewską. Mamy do czynienia z Kate i Williamem, o których można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że są medialnymi ekshibicjonistami - dodała.

Olechowski: Duda może pomóc załagodzić konflikt Polski z KE

Jeśli Polska nie jest gotowa do kompromisu z Komisją Europejską, to czeka nas tragedia - tak w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Andrzej Olechowski komentował wtorkowe słowa premier Beaty Szydło, która zapewniła, że Polska jest gotowa do dialogu z Komisją Europejską w sprawie wprowadzanych reform wprowadzanych. - Oczywiście tutaj do kompromisu potrzebna jest dobra wola z obu stron. Polska taką dobra wolę wykazuje. Mam nadzieję, że również po stronie Komisji Europejskiej taka wola będzie i nie będziemy musieli dłużej kontynuować tej dyskusji - mówiła szefowa polskiego rządu. Były szef polskiej dyplomacji stwierdził także, że obecnie istnieją trzy poważne konflikty zagrażające Polsce - konflikt rządu z Komisją Europejską, konflikt pomiędzy Koreą i USA oraz konflikt na wschodzie Ukrainy. - Mam wrażenie, że dla Polskiego i Koreańskiego mamy optymistyczne scenariusze - dodał. Olechowski wyjaśnił, że tym optymistycznym scenariuszem dla Polski mogą być działania prezydenta Andrzeja Dudy. - Dojrzał do swoich obowiązków i on pozwoli ten konflikt załagodzić - ocenił były szef MSZ.

Nowoczesny sprzęt, wysokie zarobki i szkolenia. Jak Putin zmienił rosyjską armię

Na Białorusi wkrótce rozpoczną się gigantyczne ćwiczenia rosyjskiej armii Zapad 2017. Jeszcze kilka lat temu rosyjska armia kojarzyła się z przestarzałym i dość prymitywnym sprzętem oraz niespecjalnie dobrze wyszkolonymi żołnierzami. Doskonale widać było to na przykładzie konfliktu w Gruzji w 2008 roku. Okazuje się jednak, że od tamtego czasu wiele się zmieniło. Tylko w 2016 roku Rosja przeznaczyła na zbrojenia ponad 5 procent swojego PKB.

Nuklearne postępy reżimu zadziwiają świat. Kim są ojcowie sukcesu Korei Północnej?

Kolejne, coraz bardziej zaawansowane testy Korei Północnej z bronią atomową wyraźnie zaskoczyły świat. Wygląda na to, że nikt nie był przygotowany na ogromne postępy w badaniach, jakich dokonał północnokoreański reżim. Broń, którą dysponuje Kim Dzong Un, jest nowocześniejsza, skuteczniejsza i dużo silniejsza niż wcześniej podejrzewano. Jeśli potwierdzą się informacje, że do ostatniej próby Korea rzeczywiście użyła bomby wodorowej, to oznaczałoby absolutny szczyt techniki, który wymaga całego zespołu doskonałych naukowców. Pytanie więc nasuwa się samo - kim są ludzie, którzy pracują dla Kim Dzong Una?

Próba odrzucenia czy odłożenie ad acta? Scenariusze w sprawie wet prezydenta

Jeśli posłowie PiS chcieliby odrzucić prezydenckie weta do ustaw sądowych, to odpowiedni wniosek już jest w Sejmie. O wymaganą większość będzie trudno. Zdaniem polityków PO Jarosław Kaczyński nawet nie podejmie takiej próby, bo w głosowaniu nie poparłaby go nie tylko opozycja, ale nawet niektórzy posłowie Zjednoczonej Prawicy.

Prognoza pogody na środę 6 września

W środę na Suwalszczyźnie i Podlasiu pogodnie. Poza tym pochmurno, okresami opady deszczu do 10-30 mm, na zachodzie burze. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Suwalszczyźnie i Lubelszczyźnie, 18 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 22 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny. W burzach silny do 80 km/h.

Kilkanaście dni bez ciepłej wody. Jak co roku od blisko czterech dekad

Dwa tygodnie bez ciepłej wody. Znowu, jak co roku. I tak od lat 80. Mieszkańcy Gryfina zdążyli już przyzwyczaić się do wrześniowych problemów. Nie przestają jednak pytać, czy kiedyś problemy się skończą. I dlaczego obowiązkowy remont sieci ciepłowniczej nie może być przeprowadzony w cieplejsze miesiące.

Rusza 28. edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy

Krynica znowu centrum polityczno-ekonomicznych spotkań na szczycie. Zwane "polskim Davos", Forum Ekonomiczne rusza po raz 28. W tym roku pod hasłem "Projekt Europa - jaki przepis na następne dekady". Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć blisko 3 tysiące gości, w tym prezydenci, szefowie rządów, ministrowie i biznesmeni. Nie tylko z krajów naszego regionu.

Wznawiają poszukiwania Iwony Wieczorek. Jest nowe nagranie z monitoringu

Zaczynają znowu od Parku Reagana w Gdańsku i tym razem będą mieli do dyspozycji georadar. Policyjni tak zwani łowcy cieni wznawiają poszukiwania Iwony Wieczorek, 19-letniej wtedy kobiety, która zaginęła 7 lat temu. Po imprezie w jednym z sopockich klubów wracała do domu, jednak nigdy tam nie dotarła. Być możne teraz uda się rozwiązać tajemnicę jej zaginięcia. Zwłaszcza, że policja udostępnia nagranie z monitoringu, które może rzucić na sprawę nowe światło.

Rokita: przeciwnikiem Polski w Unii Europejskiej jest Emmanuel Macron

- Ta sprawa istnieje, jest nierozwiązana od drugiej wojny światowej i będzie powracać. Pytanie, czy to jest dobry czas i czy to jest dobry sposób? - zastanawiał się w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były polityk PO Jan Maria Rokita, komentując kwestię reparacji wojennych od Niemiec dla Polski. Jego zdaniem, polski rząd może źle postępować, zrażając do siebie kanclerz Niemiec Angelę Merkel. - Polskim przeciwnikiem w Unii Europejskiej jest Emmanuel Macron. Kanclerz Merkel, póki rządzi, mogłaby mitygować prezydenta Francji - stwierdził. Jak tłumaczył, Emmanuel Macron na każdym kroku działa wbrew polskim interesom i jest bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem.

Sikorski: chodzi o to, żeby szczuć Polaków przeciwko sobie

- Chodzi o to, żeby szczuć Polaków przeciwko sobie. By stworzyć taką konstrukcję: kto nie jest za reparacjami, ten zdrajca i nie jest Polakiem - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, komentując słowa polityków PiS o reparacjach wojennych od Niemiec dla Polski. - Oni nie mogą być tacy głupi, żeby wierzyć, że będą jakieś reparacje - stwierdził.