Najnowsze

Najnowsze

Dobre relacje Polski z Macronem? Marcinkiewicz: wątpię

Zwycięstwo Emmanuela Macrona w wyborach prezydenckich we Francji jest ważne dla Europy i dla Polski - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Zastrzegł jednak, że relacje polsko-francuskie jego zdaniem nie są dobre i raczej się nie poprawią - z winy PiS. - Trójkąt Weimarski kompletnie nie działa - ocenił były premier. - Wątpię, żeby udało się z nowym prezydentem odbudować dobre relacje - dodał.

Prognoza pogody na poniedziałek 8 maja

W poniedziałek przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 8 stopni Celsjusza na Pomorzu do 15 stopni Celsjusza na Pogórzu i Lubelszczyźnie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, północny.

Niechciane bobry

Apel wójta gminy Cedry Wielkie. Chce zmniejszyć do zera liczbę bobrów żyjących na jego terenie. Wójt podkreśla, że chronione zwierzęta stanowią duże zagrożenie dla wałów przeciwpowodziowych, a w efekcie dla okolicznych mieszkańców. Chce, żeby Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pozwoliła na odstrzał zwierząt albo ich przeniesienie.

Prognoza pogody na niedzielę 7 maja

W niedzielę pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu do 15 mm. Na wschodzie i południowym wschodzie burze. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 13 stopni Celsjusza w centrum kraju do 20 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach na Wybrzeżu do 60 km/h.

Pastusiak: niektórzy byli prezydenci USA głodowali

Będąc byłym prezydentem USA zarabia się więcej niż piastując urząd - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS profesor Longin Pastusiak. Amerykanista zwrócił uwagę, że wsparcie i wysokie honoraria dla byłych prezydentów jest zjawiskiem nowym, a w historii USA zdarzało się, że wybitni przywódcy umierali w nędzy.

"Brexit jest wielkim wyzwaniem dla Europy"

Formalnie odwrót od decyzji o Brexicie jest możliwy, ale politycznie jest niewyobrażalny - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Danuta Hübner, europosłanka Platformy Obywatelskiej. Dodała, że Europa jest dobrze przygotowana do procesu negocjacji z brytyjskim rządem.

Maszt widmo w centrum Łomży. "Różnie bywa, ale zabierać cały maszt?"

Maszt z unijną flagą w centrum Łomży pojawia się i znika. Pojawił się wiele miesięcy temu. Zniknął przed uroczystością z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Został po prostu wykopany, a gdy prezydent miasta, biskup, wiceminister i politycy PiS skończyli świętować, maszt wrócił na miejsce. Jak gdyby nigdy nic.

Prognoza pogody na sobotę 6 maja

Na Pomorzu sobota będzie pogodna. W pozostałych regionach kraju możliwe opady deszczu, a na wschodzie i na Podkarpaciu burze - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu do 22 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, północno-wschodni.

Wyhamowała tuż przed dachującym samochodem

Potężne zderzenie, dachowanie półciężarówki i zimna krew kobiety za kierownicą szkolnego autobusu z Oklahomy. Wyhamowała i ochroniła wszystkich swoich pasażerów. A jechało z nią dziewiętnaścioro uczniów.