Najnowsze

Najnowsze

Policja sprawdza radary

Burza po informacji o nieprecyzyjnych pomiarach policyjnych radarów. Policja ogląda eksperymenty na których radar popełnia błąd za błędem i mówi „przetestujemy je sami”. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Na tropie przestępców

Akcja policji w Trójmieście. Na celowniku domy publiczne, które pełne są broni, pieniędzy i kobiet. Bitych, faszerowanych narkotykami i zmuszanych do prostytucji.

Fenomentalny Ronaldo

Hat-trick Christiano Ronaldo na inaugurację Ligi Mistrzów. Jest najlepiej wynagradzanym piłkarzem świata, wczoraj udowodnił dlaczego.

Strzelanina w Waszyngtonie

Dramat w USA. Strzelanina w dowództwie marynarki wojennej w Waszyngtonie. Informacje o ściganych napastnikach, rannych, zabitych i szpitalach gotowych do niesienia pomocy. Informacji jest mnóstwo i są sprzeczne. Na zdjęciach widać policyjne blokady, a chwilami kompletny chaos.

PiS bierze wszystko na Podkarpaciu

PiS triumfuje w wyborach uzupełniających do Senatu, które odbyły się na Podkarpaciu. Zdzisław Pupa deklasuje rywali i z 60-proc. poparciem zostaje senatorem. W tyle zostaje między innymi kandydat koalicji. Porażkę liderzy PO i PSL tłumaczą tradycyjnie: że Podkarpacie jest tradycyjnym bastionem Prawa i Sprawiedliwości. O trzecich z rzędu wygranych wyborach PiS i o tym, co mąci działaczom tej partii powyborczą radość.

Zbigniew Ziobro pokonany w wyborach

Działacze partii Zbigniewa Ziobry pewnie typowali zwycięzcę podkarpackiej batalii - Kazimierza Ziobrę. Zamiast wiktorii jest jednak klęska. PiS tryumfuje - Ziobro dołuje. To miał być pojedynek gigantów, prawdziwy test na sondażowe dołowanie Solidarnej Polski. Kandydat Ziobro dostał blisko 6 razy mniej głosów niż zwycięzca. To miała być chwila prawdy. Przed nią była więc wojna o wszystko, a w niej - tu cytaty - brudne ataki i podrzucone świnie. O tym czy klęska na Podkarpaciu to koniec marzeń o nowej partii.

Jarosław Gowin opuszcza Platformę Obywatelską

Jarosław Gowin odchodzi z Platformy. Zaraz po tym jak rywal Tuska ogłosił swoją decyzję część działaczy PO głośno odetchnęła. W ostatnich dniach wyraźnie było widać jak obu stronom ze sobą ciężko. Gowin planów nie zdradza i ze świecą szukać tych, co wróżą mu sukces. Ale odejście jednego posła to dla koalicji aktualny i spory problem. Z sejmową większością.

Niedoszły mer Moskwy premierem Rosji?

Wybory mera Moskwy poważnym ostrzeżeniem dla Władimira Putina. Człowiek prezydenta Siergiej Sobianin co prawda wygrał, ale opozycja okazała się potężniejsza, niż na Kremlu sądzono. Jej kandydat Aleksiej Nawalny zdobył prawie 30 proc. głosów i zapowiedział, że domaga się drugiej tury, bo według jego sondaży Sobianin nie przekroczył 50-proc. progu. Rosjanie po raz pierwszy tak wyraźnie pokazali, że nie są zadowoleni z obecnych władz.

Pedofil ponownie dyrektorem szkoły?

Dyrektor szkoły skazany za pedofilskie treści w służbowym komputerze wraca do pracy. Znów pracuje z młodzieżą, bo wystartował w konkursie i go wygrał. Wyrok uległ zatarciu, mężczyzna w myśl prawa jest niekarany i niewinny. Sam mówi, że ta praca to dla niego szansa na nowe życie. Rodzice tej wiary nie podzielają i zaalarmowali kuratorium, ale przepisy są jasne.

Rowerzysta potrącony przez samochód

Groźnie wyglądający wypadek we Włocławku. Rozpędzone auto wjechało w rowerzystę na przejściu dla pieszych. Kierowca lekko zwalnia i zaraz potem ucieka. Choć to wszystko dzieje się w sobotę, kierowca zgłasza się na komendę dopiero dzień później.

Adam Hofman i "mały problem"

Adam Hofman w opałach? Prasa przynosi kolejne porcje dokumentacji zdjęciowej z wyjazdowego posiedzenia klubu PiS. Poseł Hofman ukazany jest podczas wesołej przerwy w partyjnej harówce. W scenariuszu niebanalne dialogi, a wersja oryginalna każe przypomnieć, że w serialu "polityka po godzinach" rzecznik PiS ani w tej roli pierwszy, ani najpewniej ostatni.

Ruch Palikota bez Janusza Palikota?

Janusz Palikot tworzy nową partię. Nie będzie już nazwy - Ruch Palikota. Za to będą nowe: szyld, program i ludzie. Janusz Palikot jeździ po kraju i przekonuje działaczy do zmian - wczoraj w Warszawie, dziś we Wrocławiu. Oficjalnie szczegóły nowego projektu politycznego poznamy na konwencji w październiku. Nie wiadomo tylko, dla kogo znajdzie się miejsce w nowej partii, no i kto zechce się przyłączyć.

Tokio zorganizuje igrzyska olimpijskie w 2020 roku

Tokio stanie się gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich w 2020 roku - taka decyzja zapadła w nocy w Buenos Aires. Komitet Olimpijski postawił na Tokio, bo Japończycy mają pieniądze, bazę sportową, hotelową, infrastrukturę i doświadczenie. Co ważne, w programie igrzysk zostają zapasy, jedna z najstarszych dyscyplin w historii sportu.

Wojna w Syrii: czy senatorowie USA zgodzą się na interwencję militarną

Wciąż nie wiadomo, czy USA przeprowadzą militarną interwencję w Syrii. Gdyby jeszcze niektórzy amerykańscy senatorowie wahali się nad zielonym światłem do ataku na Syrię, to prezydencka administracja przekazała im wstrząsające nagrania z ataku bronią chemiczną w Damaszku. Materiały zostały zebrane przez CIA. Na 13 nieocenzurowanych filmach widać cierpiących i umierających ludzi.

Złapano nożownika z Krakowa

Mężczyzna, który wczoraj w Krakowie ugodził nożem w serce 24-latka, nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że nie pamięta chwili ataku, bo był pijany. Wytrzeźwiał dopiero dziś.

Kto zostanie merem Moskwy

Wybór nowego mera Moskwy jest ważny nawet dla Polski. Być może bowiem jeden z kandydatów będzie w przyszłości nowym premierem Rosji.

Bal charytatywny Fundacji TVN

To był już IV charytatywny bal Fundacji TVN "Nie jesteś Sam". Było elegancko, stylowo, a co najważniejsze jak zawsze w szczytnym celu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację dzieci.

Freeganie w akcji, czyli jedzenie z odzysku

Freeganie nie kupują jedzenia. Mogą je kupić, ale wolą skorzystać z tego, co wyrzucają inni. Freeganie Wyszukują je w koszach na śmieci i traktują to jako protest przeciwko marnowaniu ton żywności.

Będzie rekord

To może być ten weekend, ten dzień i ta godzina, kiedy padnie rekord temperatury w tym roku. Już dziś w większości kraju było gorąco lub bardzo gorąco. A w weekend możemy zobaczyć na termometrach nawet 36 stopni. A to już temperatura dla wielu niebezpieczna, a najbardziej dla spragnionych ciepła urlopowiczów.

Na plaży z papieżem

Teraz msza w niecodziennej scenerii i ponad milion pielgrzymów razem z papieżem Franciszkiem na słynnej brazylijskiej plaży Copacabana. Tylko pogoda nie dopisała - wiało i padał deszcz. W tłumie głównie flagi brazylijskie i argentyńskie, ale można było też dostrzec biało-czerwone. Mamy relację polskiego księdza, który był na papieskiej mszy.

Tajemnice Wimbledonu

Teraz spotkanie na szczycie. Jerzy Janowicz kontra Jarosław Kuźniar, czyli wymiana piłek z półfinalistą i chwila szczerości przed kamerą TVN24. Polski tenisista w pierwszym wywiadzie po Wimbledonie przyznaje, że jest teraz bardziej pewny siebie i ujawnia, co powiedział na ucho Murray'owi.