Najnowsze

Najnowsze

Spięcie między rzecznikami. "Pozostawiam to państwa ocenie"

Seria złośliwości na szczytach władzy po wymianie pism prezydenta i ministra obrony. I krytyce tak zwanej polityki epistolarnej, która padła ze strony rzeczniczki klubu PiS. Jeśli ktoś ma problem z czytaniem, może ten brak uzupełnić w szkole - to opinia prezydenta, zrelacjonowana przez jego rzecznika.

Prognoza pogody na sobotę 29 kwietnia

Sobota będzie pochmurna, ale z przejaśnieniami. Przelotnie będzie też padał deszcz, do 5 mm. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe 1002 hPa.

Wielkie serca widzów TVN24. Wystarczył jeden szczegół i ruszyła lawina

Małe gesty mogą mieć wielkie znaczenie, a telewizyjny przekaz - wielką siłę. Na antenie TVN24 - także w "Faktach po Południu" - w świątecznych relacjach ze Śląskiego Centrum Chorób Serca pojawił się Kuba, a w tle mignął piłkarski szalik. I tak się to zaczęło. Potem był łańcuszek wrażliwych ludzi, odruchy serca, a na samym końcu - uśmiechnięte dzieciaki i prezenty, które są czymś o wiele więcej niż tylko przedmiotami.

Pretensje zamiast udzielenia pomocy. Niepełnosprawni utknęli na stacji

To miał być zwykły wypad za miasto, a skończyło się długim oczekiwaniem na pustej stacji kolejowej. Pani Iza i Pan Daniel - oboje niepełnosprawni - o pomoc w podróży z Krakowa do Sędziszowa poprosili pracowników PKP. Zgodnie z procedurami zrobili to odpowiednio wcześnie. Wbrew procedurom pomocy na miejscu nie było. Były za to pretensje i niewybredne uwagi. Wbrew zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

Kalendarz rozpieszcza, pogoda niekoniecznie. "Troszkę survivalowo"

Można by powiedzieć, że nieważna jest pogoda, najważniejsze jest dobre towarzystwo. Ale jednak na majówkę lepiej by było, żeby i pogoda była dobra. A obrazki za oknem są raczej jesienne, jeśli nie zimowe. Są tacy, którzy decydują się uciekać za granicę. Inni czekają na dobre prognozy.

Sprzeciw rządu wobec reelekcji Tuska. Czarnecki: opłacił się Polsce

- Niemcy zrozumieli, że z tą Polską trzeba się dogadać - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS europarlamentarzysta PiS Ryszard Czarnecki. Jego zdaniem to pozytywny skutek sprzeciwu polskiego rządu wobec reelekcji Donalda Tuska na urząd przewodniczącego Rady Europejskiej - sprzeciw, który został zignorowany w głosowaniu przez wszystkie pozostałe kraje UE. - Polski rząd pokazał, że nie można go obchodzić (szerokim łukiem - przyp. red.) - stwierdził wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Faworyt mimo braku deklaracji. Tusk wygrywa z Dudą w sondażu prezydenckim

Do kolejnych wyborów prezydenckich jeszcze ponad trzy lata, ale jeśli Donald Tusk startowałby dzisiaj, to miałby duże szanse na zwycięstwo. To wynik sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24. Gdyby Donald Tusk w drugiej turze wyborów zmierzył się z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą, to wygrałby stosunkiem głosów 50 procent do 45 procent. Wybory prezydenckie odbędą się w 2020 roku, po zakończeniu drugiej kadencji Donalda Tuska w Brukseli.

"Jedna drużyna, jeden program, jeden cel". PiS boi się spadającego poparcia?

W środę ministrowie, a w czwartek wojewodowie na dywaniku u pani premier w sprawie lojalnej współpracy. Żadnych krytycznych wypowiedzi i żadnego odcinania się od działań rządu - tak ma być na co dzień. PiS traci w sondażach i od miesięcy tłumaczy się za Misiewicza, Macierewicza, Berczyńskiego czy Szyszkę.

Zbigniew Ziobro chce poszerzyć granice obrony koniecznej

"Mój dom to moja twierdza" - Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić taką zasadę. Planuje poszerzenie granic dopuszczalnej obrony koniecznej - napastnik musi się bać, a ofiara ma się bronić. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet temu, który się broni, nie wolno wszystkiego.

"Bardziej Dudaniemoc niż Dudapomoc". Frankowicze odesłani z kwitkiem

W kampanii Andrzej Duda obiecywał, że załatwi sprawę pomocy dla tzw. frankowiczów. Później jego eksperci miesiącami opracowywali kolejne projekty, które coraz mniej wspólnego miały z obietnicami. Teraz posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich nie mogą liczyć nawet na Dudapomoc. Zostali odesłani do radców prawnych i adwokatów.

Amerykanie testują sztuczną macicę. Na razie na jagniętach

Eksperyment się udał, pacjenci przeżyli. Na razie sztuczną macicę testowały tylko małe jagnięta. Amerykanie skonstruowali coś, co wygląda jak worek, w którym mogłyby rozwijać się wcześniaki. Warunki są w nim zbliżone do naturalnych - potrzebne są jeszcze jednak długie testy.

Prognoza pogody na piątek 28 kwietnia

W piątek pochmurno z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie. Okresami opady deszczu do 10-20 mm, a na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu możliwe do 30 mm. W Karpatach i Sudetach, na Przedgórzu Sudeckim oraz miejscami na Śląsku i Jurze Krakowsko-Częstochowskiej możliwe opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Trudne warunki na drogach! Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 7 stopni Celsjusza w centrum kraju do 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Kajakiem przez Atlantyk

W ubiegłym roku się nie udało ale na początku maja po raz kolejny spróbuje samotnie kajakiem przepłynąć Atlantyk. Podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca - Aleksander Doba znów rusza na wyprawę. Dziś leci do Nowego Jorku.

Przypłynie gaz z USA

Amerykański gaz przypłynie do Polski tankowcem. Do terminala w Świnoujściu dotrze na początku czerwca. Umowę podpisano z firmą z Teksasu. To na razie jednorazowy transport i nie zanosi się, by surowiec ze Stanów zastąpił ten z Rosji.

Olechowski: gratulacje należą się Schetynie, ale szampana bym nie wysyłał

Prezesowi Kaczyńskiemu bym powiedział, że jest powód do zmartwienia, bo to prawie 10 punktów procentowych mniej niż w wyborach. To by wskazywało, że ludzie są rozczarowani - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSZ Andrzej Olechowski komentując najnowsze wyniki sondaży, w których na prowadzenie wychodzi PO. - I też nie ma co się dziwić. Ludzie odkryli, że (politycy PiS - przyp. red.) to nie są anioły - dodał. Zdaniem Olechowskiego gratulacje należą się Grzegorzowi Schetynie, który potrafił wyprowadzić PO z kryzysu, "ale szampana bym nie wysyłał"- Szampana bym wysłał panu Kaczyńskiemu, bo tylu byków, ile on strzelił - a mnie zależy, żeby on przegrał - nie można było się spodziewać - powiedział były szef MSZ.

Platforma triumfuje, Nowoczesna stawia na zmiany. Nowy lider w najnowszym sondażu

Dla jednych to nieoczekiwana a dla drugich wyczekiwana zmiana miejsc. Platforma Obywatelska jest nowym liderem w sondażu poparcia dla partii politycznych, który przeprowadził Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. To badanie potwierdza trend, w którym Platforma Obywatelska od tygodni zyskuje deklarowane poparcie. Ale na potwierdzenie zmiany lidera na dłużej trzeba poczekać na kolejne badania.

Zwycięzcy rekordowych licytacji WOŚP odbierają swoje nagrody

Zapłacili setki tysięcy złotych i spędzili dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli. Szef Rady Europejskiej został przewodnikiem po unijnych instytucjach, były prezenty i wspólny obiad. A wszystko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inni też wywiązali się ze zobowiązań.

Prognoza pogody na czwartek 27 kwietnia

Na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej, Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce opady deszczu (do 10mm ). Poza tym pochmurno z przejaśnieniami, choć na krańcach północnych miejscami możliwy słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna do 8 stopni Celsjusza w Małopolsce do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie rośnie, w południe 1002 hPa.

Najnowszy sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24. Duże zmiany

Zmiana na pozycji lidera w sondażu poparcia dla partii politycznych. W badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 31 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. 29 procent ankietowanych wskazało wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. Trzecie miejsce przypadło ugrupowaniu Kukiz'15, na które zagłosowałoby 10 procent badanych.

Streżyńska dla "Faktów" TVN: w rządzie czuję się komfortowo

- Ja się czuję komfortowo w tym rządzie, ponieważ mam misję, którą mi powierzono - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że "wszyscy ministrowie jej sprzyjają". W taki sposób Streżyńska odniosła się do krytyki ze strony szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz rzeczniczki PiS Beaty Mazurek.