Najnowsze

Najnowsze

Wszystko zależy od perfekcyjnego zgrania. Jak wyglądają procedury przewozu VIP-ów

To nie pierwszy wypadek kolumny rządowej w ostatnim czasie, stad powracające pytanie o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa dotyczących przewozu VIP-ów. Są przywileje na drodze, ale również związane z nimi nadrzędne obowiązki. Jak powinna wyglądać prawidłowa kolumna rządowych samochodów i jak powinni zachować się w takiej sytuacji kierowcy Biura Ochrony Rządu?

Protesty przeciwko reformie edukacji, onkolog z zarzutami i wygibasy narciarzy. O tym mówiliśmy w "Faktach"

Mijający tydzień obfitował w ważne i ciekawe wydarzenia. W "Faktach" TVN mówiliśmy między innymi o protestach przeciwko reformie edukacji, wizycie kanclerz Angeli Merkel w Warszawie czy o sprawie gdańskiego onkologa, który ma postawione zarzuty molestowania pacjentek. Ale były też informacje o zawierzeniu Spółki Skarbu Państwa pod opiekę Matki Boskiej czy o historycznym finale Super Bowl. Oto 10 najchętniej oglądanych materiałów na stronie "Faktów" TVN:

Kolizja rządowej kolumny, w której jechała premier Szydło

Jak podaje RMF FM w Oświęcimiu doszło do kolizji rządowej kolumny, w której jechała premier Beata Szydło. Szefowa rządu jest potłuczona, a jeden z funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu został ranny. Rzecznik rządu oświadczył, że premier Beata Szydło przechodzi rutynowe badania w jednym z małopolskich szpitali i że "nic poważnego się jej nie stało".

Premiera serialu "Belle Epoque" już w środę 15 lutego w TVN

Są tacy, którzy widzieli już dwa pierwsze odcinki serialu "Belle Epoque". Premierowy pokaz serialu kostiumowego z najwyższej światowej półki odbył się w Łazienkach Królewskich. Serial liczy 10 odcinków. Premiera pierwszego z nich już w środę 15 lutego na antenie TVN o godzinie 21.30.

Prognoza pogody na sobotę 11 lutego

W sobotę na Podlasiu, Mazurach, Dolnym Śląsku, Lubelszczyźnie, Ziemi Lubuskiej i Mazowszu pochmurno i słaby śnieg. Na pozostałym obszarze Polski rano pogodnie, potem szybki wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna od -9 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie do -2 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami, w porywach 40-60 km/h, wschodni. Ciśnienie waha się. W Warszawie, w południe, 1024 hPa.

Zamiast za znęcanie się mogą odpowiadać za próbę zabójstwa. Prokuratura ponownie zbada sprawę

Bili, kopali i poniżali. W piątek w Drawsku Pomorskim miał ruszyć proces matki i jej konkubenta, którzy katowali małego Marcela i jego brata Miłosza. Jednak na wniosek Prokuratury Krajowej, postępowanie ma ruszyć od początku. Prawdopodobnie chodzi o postawienie cięższych zarzutów. Ma być także wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratorów, którzy prowadzili sprawę i mieli dopuści się zaniedbań.

Metalowe blaszki na drodze. Zadziałały jak kolczatka

Uwaga, blaszki na krajowej ósemce pod Warszawą. Działały jak kolczatka. wbijały się w opony samochodów. Poszkodowanych może być nawet kilkadziesiąt osób. Ile dokładnie nie wiadomo, bo policja tego nie sprawdza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad radzi kierowcom, by z żądaniem odszkodowań zwracali się do wykonawcy remontu na drodze.

Puste sale i korytarze. W proteście przeciwko reformie edukacji

Rodzice uczniów jednego z gdańskich gimnazjów protestują przeciw planowanej reformie edukacji. Wygląda jak strajk albo powszechne wagary. Rodzice nie puścili dzieci do szkoły, bo czują się przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ignorowani, chcą zostać wysłuchani. Chcą także referendum.

Chcieli trochę zarobić, trafili do piekła. "Coś mu nie pasowało i buch, młotek"

Są kolejni poszkodowani i kolejny podejrzany w śledztwie dotyczącym zmuszania do niewolniczej pracy na terenie gospodarstwa w Annowie pod Bydgoszczą. Ofiary to mężczyźni w trudnej życiowej sytuacji. Często bezdomni. Pracowali od rana do nocy. Byli bici siekierą, młotkiem i łańcuchem. Jeden z nich próbował popełnić samobójstwo. Jesienią właściciele gospodarstwa usłyszeli zarzuty. Teraz dołączył do nich ich 39-letni syn.

Migalski: w Polsce rozpoczęła się ofensywa antyukraińska

Ukraińcy oczekują od Polaków wsparcia po wyborach prezydenckich w USA - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były minister transportu i obecny prezes Ukrawtodoru Sławomir Nowak. - Ukraińcy obawiają się, że po raz kolejny w historii staną się ofiarami porozumienia ponad ich głowami - tłumaczył polityk. Drugi gość programu, były eurodeputowany Marek Migalski, stwierdził jednak, że Ukraińcy nie mają co obecnie na takie wsparcie liczyć. - W Polsce rozpoczęła się ofensywa anty-ukraińska, eksponująca wątki historyczne przeciw kooperacji - stwierdził Migalski.

"Największym sojusznikiem polskich interesów w UE jest Komisja Europejska"

Retoryka Witolda Waszczykowskiego nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS poseł PO Sławomir Nitras. Skomentował w ten sposób czwartkowe wystąpienie szefa MSZ w Sejmie, w którym Waszczykowski podkreślił "troskę o przyszłość zjednoczonej Europy" oraz dobre relacje z Niemcami. - Największym sojusznikiem polskich interesów w UE jest Komisja Europejska - ocenił Nitras. Poprawieniu się relacji polsko-niemieckich nie dziwił się drugI gość programu, politolog Paweł Kowal. - I CDU, i Niemcy potrzebują relacji z Polską - stwierdził.

Niemcy z bronią atomową? "Powstałoby ryzyko, że inne państwa też by chciały"

To, że prezydent USA zachowuje się nieracjonalnie, nie znaczy, że my mamy być nieracjonalni - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSWiA Ryszard Kalisz, komentując pomysł, by Polska, Niemcy lub inne nieatomowe państwo europejskie zaopatrzyło się w broń nuklearną. Z tym, że stanowiłoby to ryzyko dla bezpieczeństwa światowego, zgodził się drugi gość programu, były ambasador Polski przy NATO Jerzy Maria Nowak. - Powstałoby ryzyko, że inne państwa też by chciały broni atomowej - ocenił Nowak, wymieniając m.in. Arabię Saudyjską, Chile, Kanadę i Indonezję.

Girzyński: po wyjściu Wielkiej Brytanii nasza pozycja w UE pójdzie w górę

- Trudno logicznie udowodnić, że rozwodnienie Unii Europejskiej służy interesom Polski - stwierdził w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS Marek Ostrowski. - Polska nie jest małym krajem - oponował drugi gość programu, historyk i były polityk PiS-u Zbigniew Girzyński. - Po wyjściu Wielkiej Brytanii (z UE - przyp. red.) nasza pozycja pójdzie w górę - ocenił.

Petru: według mojej wiedzy Tusk ma zapewnione poparcie

Nie jest istotne poparcie polskiego rządu dla tego, czy Donald Tusk zostanie (na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej - przyp. red.) - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Ryszard Petru. - Według mojej najlepszej wiedzy Donald Tusk ma zapewnione poparcie - dodał lider Nowoczesnej.

Ostra krytyka gen. Skrzypczaka pod adresem rządu

Mocne i smutne słowa byłego dowódcy wojsk lądowych. Armia stała się narzędziem w ręku polityków, oni się nią bawią - mówi generał Waldemar Skrzypczak. I pyta, czemu państwo, które wykształciło znakomitych wojskowych za ogromne pieniądze, nie korzystając z ich wiedzy.

Pacjent spadł ze stołu w czasie operacji. Kilka tygodni później zmarł

Na sali operacyjnej może dojść do błędu, ale rzadko dochodzi do wypadku. Sytuacja z Poznania jest niezwykła, trudna do zrozumienia i dramatyczna w konsekwencjach. W czasie operacji tętniaka pacjent spadł ze stołu. Zaczął mocno krwawić, kilka tygodni później umarł. Jak to możliwe, że spadł? Lekarze nie od razu wyjaśniają sprawę rodzinie.

Prognoza pogody na środę 8 lutego

W środę pochmurno. Okresami słaby śnieg. Temperatura maksymalna od -10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -3 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, wschodni. Ciśnienie rośnie. W Warszawie, w południe, 1006 hPa.

Andrzej Jonas: Polska mogłaby ścinać głowy hydry populizmu

- Zastanawiam się, dlaczego tej hydrze populizmu (w Europie - przyp. red.) odrastają głowy? (...) Myślę, że walcem na te głowy była europejska lewica - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dziennikarz "Warsaw Voice" Andrzej Jonas. Jak zaznaczył - zagrożenie jest, bo nie ma wspomnianej przez niego lewicy. - Nie widać miecza, który byłby w stanie te głowy ścinać. Rodzajem takiego miecza w Europie mogłaby być Polska - skomentował, odnosząc się do wtorkowej wizyty kanclerz Niemiec. W jego opinii Polska mogłaby wziąć udział w "ścinaniu tych głów" - jeżeli Angeli Merkel powiedzie się wizyta w Warszawie. Mniej optymistyczny był drugi gość programu, działacz opozycji w czasach PRL-u Andrzej Celiński. Jego zdaniem - w Polsce nie podchodzi się do źródeł problemu liberalnej demokracji, tkwiącego w gospodarce.