Najnowsze

Najnowsze

Wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry w Sejmie

Na czwartkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka minister Zbigniew Ziobro bronił się przed odwołaniem. Ministra wspierali posłowie Solidarnej Polski i przedstawiciele resortu sprawiedliwości, a on sam atakował "fatalną i totalną opozycję". Zrzucił na nią odpowiedzialność za blokowanie unijnych pieniędzy dla Polski. Później dyskusja nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Ziobry przeniosła się na salę plenarną.

Prognoza pogody na piątek 27 maja

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu do 5-10 mm, a na południu burze z opadami do 25 mm w górach. Burze możliwe również na Pomorzu. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach o prędkości do 50-70 km/h, a w burzach do 80 km/h.

Co z czołgami dla Polski od Niemiec? Berlin odpowiada na zarzuty prezydenta Andrzeja Dudy

Pojawiają się pytania o nowoczesne Leopardy, które Polska miała otrzymać od Niemiec w ramach wymiany za sprzęt dla Ukrainy. Czołgów nie dostarczono, na co zwrócił uwagę prezydent Andrzej Duda w czasie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Na zarzuty odpowiedział rzecznik rządu Olafa Scholza, który podkreślił, że "rząd jest nimi zdumiony", a Warszawa w tej sprawie otrzymała jasny komunikat.

Afera mailowa. Mateusz Morawiecki miał zgodzić się zakup respiratorów od handlarza bronią

Wyciekła kolejna korespondencja w ramach afery mailowej. Tym razem publikacja przynosi szczegóły transakcji z handlarzem bronią. Z maili wynika, że premier Mateusz Morawiecki wiedział i akceptował to, że dostawcą respiratorów zostanie Andrzej Izdebski, właściciel firmy handlującej bronią. Jako wiarygodnego kontrahenta, który dziś jest poszukiwany listem gończym, polecił go prezes KGHM Marcin Chludziński.

Wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Burzliwa dyskusja na sejmowej komisji

Opozycja domaga się dymisji Zbigniewa Ziobry, bo jej zdaniem to najdroższy i jednocześnie najgorszy minister sprawiedliwości w historii. Swojego lidera bronią posłowie Solidarnej Polski. W czwartek sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka negatywnie zaopiniowała wniosek opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Głosowanie nad wnioskiem w Sejmie ma odbyć się w czwartek po południu.

Poradniki, kursy strzelania, kuloodporne plecaki. Tak Amerykanie przygotowują się na masowe strzelaniny

Tylko w ciągu ostatnich 10 dni doszło do trzech strzelanin w USA. W Ameryce tak jest od lat - zbrodnie się napędzają, pojawiają się naśladowcy. To rodzaj epidemii, która jest już częścią rzeczywistości społecznej. Do tego stopnia, że w odpowiedzi na kolejne tragedie amerykańskie władze publikują porady, jak przetrwać - instruktażowe filmiki, co zrobić, gdy do biura, sklepu, szkoły wejdzie napastnik z bronią. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Uchodźcy z Ukrainy wciąż potrzebują pomocy

Potrzeby wciąż są ogromne, ale fala entuzjazmu i zaangażowanie opada. Uchodźcy z Ukrainy nadal potrzebują niemal wszystkiego - ubrań, jedzenia, środków czystości. A organizacje pomocowe potrzebują wolontariuszy - bez nich nie dadzą rady.

Prognoza pogody na czwartek 26 maja

W północnej części kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Na Mazurach możliwe burze z porywami wiatru. Temperatura wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Podlasiu do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach osiągający 40-60 km/h, zachodni. Ciśnienie, waha się.

Sejm zajmuje się ustawą w sprawie Izby Dyscyplinarnej

Sejm decyduje o losie prezydenckiej ustawy, która ma zlikwidować nieuznawaną Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Z powodu działania Izby, która karze sędziów, gdy władzy nie podobają się jej wyroku, Polska płaci wielomilionowe kary i nie dostaje unijnych funduszy. Poprawki do ustawy zgłasza z jednej strony opozycja, a z drugiej partia Zbigniewa Ziobry.