Najnowsze

Najnowsze

W "Faktach po Faktach" o kampanii w czasie kryzysu i o pomysłach na tańsze paliwo. Gośćmi programu byli Ryszard Czarnecki (PiS), Marek Siwiec (SLD) i Andrzej Halicki (PO).

Specjalne wydanie "Faktów po Faktach" o katastrofie kolejowej w Babach prowadzi Anita Werner. Jej gośćmi są Tomasz Kozłowski, specjalista ds. wsparcia psychologicznego w sytuacjach kryzysowych, Bogusław Liberadzki, były minister transportu, Dariusz Marczyński z Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności oraz dr nauk med. Leszek Andrzej Kokoszka, chirurg urazowy, ortopeda.

Znają go wszyscy albo prawie wszyscy, ale mało kto pamiętał o jego 30 urodzinach. Więc przypominamy i przy okazji wspominamy. Pierwszy komputer osobisty - popularny pecet - firma IBM wyprodukowała dokładnie 12 sierpnia 1981 roku. Nikomu się wtedy nie śniło, że zrewolucjonizuje on świat a tym bardziej, że stanie się to tak szybko.

Alkohol pił, ale niedyspozycji nie tłumaczy chorobą filipińską, pomrocznością jasną ani problemami z golenią. Głośno chrapał i za to wyrzucono go z samolotu. W tak kuriozalny sposób wyjaśnia swoje zachowanie sekretarz generalny PZPN, Zdzisław Kręcina. Według świadków, wczoraj na lotnisku głośno przeklinał i słaniał się na nogach. Chyba nieco przeciągnął się bankiet po wygranym meczu Polaków z Gruzją.

"To było jak szał zakupów" - tłumaczą londyńscy złodzieje, którzy przez kilka dni rabowali, co się dało. Do winy się nie poczuwają, bo nie było czasu na myślenie. Podziwiali swoje nowe telewizory - mówią wprost. Na Wyspach czas rozliczeń. Trwa identyfikacja tych, którzy terroryzowali mieszkańców. Tylko w Londynie zatrzymano już ponad tysiąc osób.

Zawirowania na światowych giełdach i pożegnanie Andrzeja Leppera - o tym m.in. rozmawiali goście "Faktów po Faktach". Z Markiem Jurkiem, Józefem Oleksym i Władysławem Frasyniukiem rozmawiał Grzegorz Kajdanowicz.

W "Faktach po Faktach" marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, a potem Krzysztof Janik z SLD. Byli ministrowie spraw wewnętrznych odpowiedzą na pytania o zamieszki w Londynie i fatalną sesję na warszawskiej giełdzie.

Gośćmi Kamila Durczoka w pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 byli dziennikarze TVN24 Justyna Pochanke, Grzegorz Miecugow i Anita Werner, a w drugiej dr Anna Materska-Sosnowska z Instytutu Nauk Politycznych UW.

O przyczynach światowego kryzysu finansowego mówił w "Faktach po Faktach" prof. Leszek Balcerowicz. Z kolei były wicepremier Roman Giertych odniósł się do motywów śmierci Andrzeja Leppera.

Gościem Piotra Marciniaka w "Faktach po Faktach" w TVN24 był minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 gośćmi Beaty Tadli byli Tadeusz Iwiński z SLD, Paweł Zalewski z PO i Marek Migalski z PJN, a w drugiej - Mirosław Orzechowski z LPR i Anna Kalata, była posłanka Samoobrony.

W piątek zmarł szef Samoobrony Andrzej Lepper. W "Faktach po Faktach" polityka wspominali jego współpracownik Janusz Maksymiuk, a także Eryk Mistewicz, dr Bartłomiej Biskup oraz Cezary Michalski.

Andrzej Lepper popełnił samobójstwo. Były lider Samoobrony i wicepremier w koalicyjnym rządzie z PiS i LPR, ostatnio często na salach sądowych m.in. z powodu tzw. afery gruntowej, a zwłaszcza seksafery. Zabił się w Warszawie.

Pierwszym gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 był polityk SLD Leszek Miller. W drugiej części programu Justyna Pochanke rozmawiała z byłym ministrem spraw zagranicznych Adamem Danielem Rotfeldem.

W pierwszej części "Faktów po Faktach" Ryszard Kalisz rozmawiał z Justyną Pochanke o zamieszaniu wokół raportu komisji Millera. W drugiej części programu Sławomir Sierakowski i Jan Wróbel dyskutowali z prowadzącą o obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego i niestosownym zachowaniu widzów podczas składania wieńców pod pomnikiem Gloria Victis na Powązkach.

Teraz brawurowa akcja prezydenta Wilna, czyli rajd transporterem opancerzonym po ścieżce rowerowej. Pancerny kolos miał za zadanie rozgnieść zaparkowanego na ścieżce i utrudniającego życie miłośnikom dwóch kółek mercedesa. U nas na razie po taki kaliber nikt nie sięga, ale stosunki między cyklistami a kierowcami bywają mocno napięte.

Gościem "Faktów po Faktach" był prof. Władysław Bartoszewski. - To było tak, jak tragedia grecka, nie było dobrego wyjścia każde wyjście było złe. Nie wywołanie powstania to odpowiedź pozytywna na twierdzenia Stalina: nie było żadnej Armii Krajowej. Nie było mądrych, byli mniej lub bardziej zdeterminowani - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24, wspominając Powstanie Warszawskie.

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 był prezydencki minister Sławomir Nowak. W drugiej części programu Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał z politykiem SLD Leszkiem Millerem.

Gośćmi Anity Werner w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli Ryszard Kalisz z SLD, Andrzej Czuma z PO i Ludwik Dorn, poseł niezrzeszony.

Raport komisji szefa MSWiA - Jerzego Millera - na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej i dymisja Bogdana Klicha - dotychczasowego Ministra Obrony Narodowej były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka w specjalnym wydaniu programu byli: Jerzy Miller, Joachim Brudziński, Janusz Zemke, Julia Pitera, mjr Michał Fiszer i ppłk Robert Benedict.

W pierwszej części "Faktów po Faktach" gośćmi byli prof. Paweł Śpiewak i prof. Jadwiga Staniszkis. Komentowali zapowiedzianą na piątek publikację raportu ws. katastrofy smoleńskiej. W drugiej b. minister zdrowia Marek Balicki i psycholog biznesu Jacek Santorski rozmawiali o limitach pracy dla lekarzy.

Gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 był były premier i szef MSZ, senator Włodzimierz Cimoszewicz. - - Słysząc o tym ćwierkaniu zareagowałem trochę złośliwie uważając, że nasz dzielny minister powinien pojechać do Norwegii i sam zastrzelić "drania". Nie powinien był tego wypisywać. To było szkodliwe i oparte na ignorancji - mówił polityk w programie.

Gościem Anity Werner w pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 był płk Edmund Klich, były polski przedstawiciel akredytowany przy MAK, a drugiej - ekonomista Janusz Jankowiak i prezes GPW Ludwik Sobolewski.

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 Anita Werner rozmawiała z wiceministrem spraw wewnętrznych Adamem Rapackim o zagrożeniu zamachami w Polsce. W drugiej, z dziennikarzami muzycznymi Robertem Leszczyńskim i Piotrem Stelmachem o śmierci piosenkarki Amy Winehouse.

Czy po masakrze w Norwegii inne kraje będą chciały zaostrzyć przepisy dotyczące legalnego posiadania broni? Na ten temat w "Faktach po Faktach" Piotr Marciniak rozmawiał z Jerzym Dziewulskim i prof. Ewą Łętowską.

Co dalej po zamachach w Norwegii, jak uchronić społeczeństwo przed takimi atakami? To poruszone w "Faktach po Faktach" tematy. Gośćmi Beaty Tadli byli Paweł Zalewski i dr Przemysław Guła oraz prof. Jacek Raciborski i Marcin Bogusławski.

Na temat zamachu w Oslo rozmawiali w "Faktach po Faktach" Roman Polko i Andrzej Halicki. A o pomocy finansowej dla Grecji Piotr Marciniak rozmawiał z ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

O publikacji raportu komisji Millera i o działaniach rządu ws. pomocy dla poszkodowanych w wyniku nawałnic rozmawiali w "Faktach po Faktach" Ludwik Dorn i Ryszard Kalisz. A o kryzysie eurostrefy i kłopotach Grecji opowiadał Dariusz Rosati.

Partie polityczne w blokach startowych a prezydent czeka. Oficjalnie termin wyborów ogłosi za dwa albo za trzy tygodnie. O szczegółach Grzegorz Kajdanowicz porozmawia ze Sławomirem Nowakiem. Gośćmi "Faktów po Faktach" będą też Joanna Senyszyn i Ryszard Czarnecki.

Jaka jest kondycja polskiego rolnictwa i czy Krzysztof Piesiewicz ma szansę dostać się do Senatu w najbliższych wyborach były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Waldemar Pawlak i Kazimierz Kutz.