Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 18 lipca

Wtorek będzie pochmurny w całym kraju - zwłaszcza w Sudetach, Karpatach i na Pogórzu Karpackim. Tam będzie też padać (od 5 do 20 mm) i mogą wystąpić burze. Słabe opady deszczu możliwe również w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 24 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. W burzach silny do 80 km/h.

Prognoza pogody na poniedziałek 17 lipca

Poniedziałek będzie pogodny między innymi ma Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. W pozostałych regionach kraju może przelotnie padać. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Górnym Śląsku możliwe także burze (opady do 10-20 mm, porywy wiatru do 80 km/h). Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie spada, w południe 1006 hPa.

Bieda maleje, problemy pozostają. Raport o sytuacji dzieci w Polsce

Mniej skrajnej biedy, ale wciąż jest dużo samobójstw. Z najnowszego raportu dotyczącego sytuacji dzieci w Polsce wynika, że borykają się one z przemocą, agresją czy molestowaniem. A kiedy mają problem, nie mają z kim porozmawiać. Ani rodzice, ani nauczyciele nie mówią im, jak poradzić sobie w trudnej sytuacji. I właśnie to ma prowadzić do samobójstw nastolatków.

Prognoza pogody na niedzielę 16 lipca

W całym kraju niedziela będzie pochmurna. Szczególnie na zachodzie i Pomorzu, gdzie dodatkowo będzie padać. Słabe opady deszczu możliwe również na południowym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, 23 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

Urodził się bez nóżek i jednej ręki, w drugiej ma jeden paluszek. Oliwier potrzebuje kosztownych protez

Siedmiu lekarzy, siedem badań USG – nikt nie zauważył, że mały Oliwier z Zawiercia na Śląsku rozwija się bez nóg, a jego ręce nie są w pełni rozwinięte. Rodzice czekali na narodziny zdrowego dziecka, bo tak zapewniali ich specjaliści. Kiedy chłopiec przyszedł na świat, przeżyli szok. Teraz Oliwier ma 3 lata i jest radosnym, ciekawym świata dzieckiem. Rośnie, a wraz z nim jego potrzeby. Żeby chłopiec mógł funkcjonować samodzielnie, potrzebne są bardzo kosztowne protezy.

Kamiński: strategią PiS-u jest doprowadzenie do Polexitu

Klimat wokół polskiego rządu jest coraz gorszy i zapłacimy za to cenę - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" Janusz Zemke, eurodeputowany SLD i były wiceszef ministerstwa obrony narodowej mówiąc o reakcji Komisji Europejskiej na planowane przez rząd zmiany w sądownictwie. - Problem polega na tym, że zapłaci za to nie polski rząd, a zapłacimy my, obywatele - dodał. - Mam takie podejrzenie, że to jest też starannie przemyślana strategia - stwierdził z kolei Michał Kamiński z Europejskich Demokratów. - Ja się obawiam, że oni (politycy PiS - przyp. red.) chcą doprowadzić do takiego kryzysu w stosunkach między Polską a Unią Europejską, by powiedzieć: no słuchajcie, już nam się w ogóle nie opłaca być w tej Europie, bo oni tu nie pozwalają na dobrą zmianę, to z tej Europy wyjdźmy - dodał Kamiński.

"Nie da się zmienić sądownictwa bez wymiany kadr". PiS przyspiesza w środku wakacji

Potrzebny jest rozmach, radykalna zmiana - takimi słowami Jarosław Kaczyński zagrzewa do zmian w sądownictwie. A mają to być zmiany wprowadzane w ekspresowym tempie. Niedawno zgłoszona ustawa o wymianie sędziów Sądu Najwyższego ma zostać uchwalona już w lipcu i pójść do podpisu prezydenta w całym pliku ustaw, które radykalnie zmienią wpływ władzy wykonawczej na sądownictwo.

Prognoza pogody na sobotę 15 lipca

W sobotę w południowej części kraju przelotne opady deszczu. W górach i terenach podgórskich możliwe także burze z opadami do 10-20 mm i porywami wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23°C na Podkarpaciu. Wiatr na ogół słaby, z północy. Ciśnienie rośnie, w południe 1003 hPa.

Obiecywał, że pieniądze zwróci, ale już je wydał. Twórca zbiórki dla Antosia zostanie w areszcie

Trzymiesięczny areszt dla Michał S., który zdaniem prokuratury wyłudził ponad pół miliona złotych organizując zbiórkę dla nieistniejącego Antosia. 23-latek został zatrzymany w Warszawie po tym jak na jaw wyszła próba oszustwa. Zbiórka dla chorego na siatkówczaka chłopca poruszyła serca gwiazd, sportowców i zwykłych ludzi, którzy wpłacali pieniądze na konto oszusta. Michał S. usłyszał zarzuty, do winy się przyznał, ale jak stwierdził: nie mógł przestać, bo było to silniejsze od niego.

"Jest tu więcej hałasu niż rzeczywistej zmiany"

- Ta reforma utrzymuje korporacyjność wyboru sędziów. Jest tu więcej hałasu niż rzeczywistej zmiany - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marian Piłka z Prawicy Rzeczpospolitej, oceniając reformę PiS w funkcjonowaniu Krajowej Rady Sądownictwa. - Moim zdaniem KRS odegrała negatywną rolę w kwestii oczyszczenia środowiska sędziowskiego - uważa polityk. - Wszystko będzie się decydować w kierownictwie Ministerstwa Sprawiedliwości - ocenił z kolei drugi gość programu, prof. Tadeusz Iwiński z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. - W oczywisty sposób łamie się konstytucję - podkreślił.

Marcinkiewicz: mam nadzieję, że wybory wygra inna partia, cywilizowana

- Na Nowogrodzkiej mogą zapadać wyroki wobec różnych osób, różnych spraw - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Kazimierz Marcinkiewicz, oceniając reformy PiS w sądownictwie. Jego zdaniem po rządach PiS "instytucje prawa będziemy musieli budować od nowa". - Mam nadzieję, że wybory wygra inna partia, cywilizowana - dodał. - Demokracja skończyła się półtora roku temu - uważa były szef rządu. W jego opinii, wielu Polakom potrzebna jest silna władza.