Najnowsze

Najnowsze

Łomża: trzy osoby zginęły w pożarze domu wielorodzinnego

Tragedia w Łomży. Pożar kamienicy i czad doprowadziły do śmierci trzech osób. Ogień opanował należące do niepełnosprawnego lokatora mieszkanie w domu wielorodzinnym. Wszystkie trzy ofiary przebywały właśnie w tym lokum. Na czas akcji strażaków mieszkańców kamienicy trzeba było ewakuować.

Prognoza pogody na wtorek 27 grudnia

Na zachodzie i Pomorzu przelotne opady deszczu – na pozostałym obszarze kraju możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 3 stopni Celsjusza na wschodzie do 7 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Silny wiatr powieje ze strony północno-zachodniej. Jego prędkość w porywach może osiągnąć prędkość 60-80 km/h, a na Wybrzeżu – do 120 km/h. Na Bałtyku sztorm o sile 11 stopni w skali Beauforta.

Smutek i strach zamiast magii świąt. Dodatkowe patrole przypominają o tragedii w Berlinie

To wyjątkowe święta dla Niemców, w szczególności dla mieszkańców Berlina. Wciąż przychodzą w miejsce tragedii, jaka miała miejsce kilka dni przed świętami. Przychodzą zapalić świeczkę, zostawić kwiaty lub kartkę z kondolencjami, pamiętając o 12 ofiarach terrorysty. W wielu krajach Europy o dramacie na bożonarodzeniowym jarmarku przypominają dodatkowe patrole policjantów i żołnierzy. Trudno w ogóle zapomnieć o zagrożeniu, skoro na pytanie o to, czy jesteśmy bezpieczni nikt nie odważy się odpowiedzieć „tak”.

Marcinkiewicz: Trump będzie prowadził wojnę gospodarczą z Chinami

– Wojna gospodarcza z Chinami i z Azją; to będzie główny element polityki zagranicznej Trumpa (…) będzie też kolejny reset z Rosjanami, bo on (Trump – przyp. red.) nie może walczyć na kilku frontach – powiedział w „Faktach z Zagranicy” były premier Kazimierz Marcinkiewicz. – My w Europie Środkowej odczujemy obecność Ameryki w regionie – dodał. W programie goście Piotra Kraśko komentowali nie tylko możliwą politykę zagraniczną Donalda Trumpa, ale i fakt, że Komisja Europejska chce wprowadzić w życie kolejne procedury wobec Polski.

Skarb Rosji na dnie morza. W katastrofie lotniczej zginęły 92 osoby

Katastrofa samolotu pełnego znanych muzyków - TU-154 spadł nagle do Morza Czarnego. Na pokładzie miał 92 osoby i prawie wszyscy to członkowie słynnego „Chóru Aleksandrowa”. Samolotem ministerstwa obrony Rosjanie lecieli do Syrii, na noworoczny koncert dla żołnierzy. Powody katastrofy nie są jeszcze znane – eksperci wykluczyli jednak atak terrorystyczny. Podejrzewają awarię lub błąd pilota.

Prognoza pogody na poniedziałek 26 grudnia

W całym kraju będzie pochmurno, ale na zachodzie kraju i Pomorzu spodziewane są przejaśnienia. Okresami możemy spodziewać się opadów deszczu (do 5-10 mm), przechodzących pod wieczór na północy kraju w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, 9 stopni Celsjusza w centrum kraju do 11 stopni Celsjusza na krańcach zachodnich. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, pod wieczór silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć prędkość do 50-80 km/h, a na Wybrzeżu – do 90 km/h. Natomiast w górach może powiać powyżej 100 km/h.

Podsumowanie roku w USA. „Nastąpił koniec superpoprawności politycznej”

– To, co się wydarzyło w USA - wybór Donalda Trumpa będzie miało ogromny wpływ na życie nie tylko Amerykanów, ale także na życie nas wszystkich – powiedział na antenie TVN24 BiS Piotr Kraśko. W specjalnym świątecznym wydaniu „Faktów z Zagranicy” Piotr Kraśko i Jolanta Pieńkowska przypominali wydarzenia w USA z 2016 roku. Dziennikarze komentowali m.in. kampanię wyborczą, wybory, ich wynik i jego wpływ na arenę międzynarodową oraz wewnętrzne nastroje społeczne.