Najnowsze

Najnowsze

PiS przymierza się do zmiany ordynacji wyborczej. Opozycja: to strach przed porażką

Prawo i Sprawiedliwość na rok przed wyborami do parlamentu chce zmienić ordynację wyborczą. Twierdzi, że to po to, by usprawnić ich przebieg i uniknąć fałszerstw. Przez siedem lat obecna ordynacja partii rządzącej nie przeszkadzała wygrywać. Tym razem z sondaży wynika, że może przegrać. Opozycja uważa, że strach przed porażką jest prawdziwym powodem zmian reguł gry, nad którymi miał w czwartek obradować Komitet Polityczny PiS.

MON zmienia zdanie w sprawie niemieckich Patriotów. Proponuje, by przekazać je Ukrainie

Minister obrony Mariusz Błaszczak zmienił zdanie w sprawie propozycji Niemiec dotyczącej użyczenia Polsce dwóch niemieckich baterii Patriot dla ochrony naszej wschodniej granicy. Najpierw minister przyjął propozycję z satysfakcją, ale teraz zwrócił się do niemieckiego rządu, by Patrioty przekazać Ukrainie. PiS przekonuje, że teraz to będzie sprawdzian, jak bardzo Niemcy chcą wesprzeć Ukrainę.

Afera hejterska. Ruszył proces, w którym pozwany jest między innymi Zbigniew Ziobro

Przed warszawskim sądem ruszył proces wytoczony przez sędziego Krystiana Markiewicza osobom zamieszanym w aferę hejterską. Sprawa światło dzienne ujrzała w 2019 roku, kiedy ujawniono, że na komunikatorze WhatsApp miała powstać zamknięta grupa o nazwie "Kasta", która wymieniała się pomysłami na oczernianie sędziów. Afera doprowadziła do dymisji Łukasza Piebiaka, zastępcy ministra Zbigniewa Ziobry.

Andrzej Duda padł ofiarą rosyjskich prowokatorów, i to kolejny raz

Nic nie wskazuje na to, by doszło do ujawnienia tajemnic państwowych, ale to nigdy nie powinno się zdarzyć. Zdarzyło się drugi raz. W dniu eksplozji rakiety w Przewodowie Andrzej Duda ponad siedem minut rozmawiał z rosyjskim prowokatorem, który podawał się za prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Co dalej z KPO? Artur Soboń: zgoda, że jest coś do zrobienia

Wiceminister finansów Artur Soboń przyznaje, że Polska ma jeszcze coś do zrobienia, zanim będzie mogła dostać środki z unijnego funduszu odbudowy. Dotychczas rządzący powtarzali, że swoje zrobili. Tymczasem Komisja Europejska niezmiennie stoi na stanowisku, że w Polsce wciąż trzeba naprawić sądownictwo.

Prognoza pogody na czwartek 24 listopada

W czwartek na ogół pochmurno. Na południu, wschodzie i w centrum Polski śnieg (miejscami ponad 10 cm). W dzielnicach zachodnich słaby deszcz, miejscami ze śniegiem. Ślisko. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 5 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Andrzej Duda kolejny raz padł ofiarą rosyjskich prowokatorów

Prezydent Duda po angielsku rozmawiał przez telefon z rosyjskimi prowokatorami. Prowokacja udała się, bo nasza głowa państwa myślała, że po drugiej stronie jest Emmanuel Macron, prezydent Francji. Ekspertom od bezpieczeństwa narodowego i opozycji nie jest do śmiechu.

Kolejne kobiety oskarżają szefa Polskiego Związku Tenisowego

Są kolejne kobiety, które oskarżają szefa Polskiego Związku Tenisowego. Mirosław Skrzypczyński miał molestować, obrażać, prowokować i proponować zbliżenia. Reaguje Państwowa Komisja ds. Pedofilii i żąda materiałów od prokuratury. Iga Świątek i Hubert Hurkacz nie godzą się na przemoc w sporcie.

Dlaczego Polska wciąż nie otrzymała środków na KPO?

W czasie rekordowo wysokiej inflacji i wyjątkowo słabego złotego wszyscy czekają na unijne środki, a sam premier wielokrotnie je reklamował. Komisja Europejska wciąż czeka na spełnienie przez Polskę warunków, przede wszystkim na przywrócenie niezależności sądom.

Wybory samorządowe odbędą się w kwietniu 2024 roku

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów. Pierwotnie wybory samorządowe miały się odbyć jesienią 2023 roku, a nie w kwietniu 2024 roku. Opozycja jest przekonana, że PiS przegra wybory samorządowe i nie chce wchodzić w kampanię parlamentarną z takim bagażem.

Rosja zwiększa aktywność w regionie Arktyki. "Mamy do czynienia z jawnym, bardzo widocznym działaniem"

Na początku roku uszkodzony został kluczowy światłowód łączący archipelag Svalbard z kontynentalną Norwegią. Jest on niezbędne dla pracy norweskich i zagranicznych agencji kosmicznych oraz naukowców. Pojawia się coraz więcej podejrzeń, że to kolejny akt rosyjskiego sabotażu i znak, że Moskwa coraz śmielej dąży do konfrontacji w Arktyce. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Piłkarze będą odpoczywać, pracę zaczyna sztab szkoleniowy

We wtorek reprezentacja Polski zremisowała swój pierwszy mecz na mundialu w Katarze. Po spotkaniu piłkarze będą odpoczywać, ale pracę zacznie sztab, który będzie analizował postawę polskiej kadry. Następny mecz Biało-Czerwonych w sobotę z reprezentacją Arabii Saudyjskiej.