Najnowsze

Najnowsze

Tragiczny wypadek miejskiego autobusu. Jest wyrok dla kierowcy

Zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku autobusu miejskiego na trasie S8. Warszawski sąd okręgowy skazał kierowcę Tomasza U. na siedem lat więzienia. Orzeczono też wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Autobus linii 186, którym podróżowało 40 osób, przebił bariery energochłonne i spadł z wiaduktu. W wypadku zginęła jedna pasażerka.

Prognoza pogody na środę 23 listopada

W środę będzie pochmurno i mglisto z przejaśnieniami. Na południu i południowym wschodzie kraju wystąpią słabe opady śniegu, na Podkarpaciu i w Małopolsce będą przechodzić w śnieg z deszczem. Tylko w górach po południu wystąpią nasilające się opady śniegu do 5 centymetrów. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 3 stopnie Celsjusza w centrum, do 4-5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje południowo-wschodni i wschodni wiatr, będzie słaby i umiarkowany.

Posłanka Lewicy Katarzyna Kotula wyznała, że była napastowana seksualnie przez Mirosława Skrzypczyńskiego

Stosował przemoc psychiczną, fizyczną, a wobec mnie seksualną - powiedziała na antenie TVN24 posłanka Lewicy Katarzyna Kotula o obecnym prezesie Polskiego Związku Tenisowego. Mirosław Skrzypczyński był w latach 90. jej trenerem. Nie ona jedyna oskarża go o przemoc. Są kolejne relacje, zgłaszają się kolejni poszkodowani. W tym także kobieta, której proponował noc w hotelu w czasie Memoriału Marii i Lecha Kaczyńskich.

Nowy układ sił w sejmiku województwa śląskiego. Władzę przejęła opozycja

Prawo i Sprawiedliwość straciło władzę w sejmiku śląskim. W tle jest wolta marszałka województwa i trzech radnych z PiS-u. Połączyli oni siły z opozycją, rozbili dotychczasową większość i przejęli władzę. Opozycja triumfuje i snuje wizję odbijania innych sejmików, a szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany o całą sprawę przyznaje: jesteśmy zaniepokojeni.

Prognoza pogody na wtorek 22 listopada

We wtorek pochmurno i mglisto z przejaśnieniami. Na północnym-wschodzie Polski słabe opady śniegu do 1-2 cm. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na południowym-wschodzie. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Samorządowcy dopytują o kontrakty na prąd

Co z tym prądem? Pytają samorządowcy, którzy wciąż nie mają kontraktu na prąd. W Jeleniej Górze najpierw była oferta z ceną z kosmosu. Później pojawiła się ustawa, która gwarantuje niższą cenę, ale z niższą ceną nikt się nie pojawił. Do miasta nie wpłynęła żadna oferta.

Komornicy protestują po brutalnym morderstwie w Łukowie

W Łukowie napastnik zadał pani komornik 40 ciosów nożem - kobieta zmarła. Osierociła dwoje dzieci. Sprawca odpowie za morderstwo, ale także za atak na interweniującego policjanta i pracownika kancelarii komorniczej. W całej Polsce kancelarie są zamknięte. Komornicy chcą pokazać solidarność i zaprotestować. Nie godzą się na hejt i przemoc.

Próba sił między PiS a opozycją w sejmiku województwa śląskiego

Krucha większość i próba sił. W sejmiku województwa śląskiego PO chce odwołać przewodniczącego z PiS i odzyskać sejmik, który straciła od razu po wyborach. Cztery lata temu klubowe barwy zmienił Wojciech Kałuża. Był wybrany z list Koalicji Obywatelskiej. Po wyborach przyłączył się do PiS.

Jarosław Kaczyński ma wątpliwości co do procesu wyborczego w Polsce

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraził obawę, że "kodowcy" będą wywierać naciski psychiczne na członków komisji wyborczych. Dlatego kolejny raz powtarza, że należy utworzyć "Korpus Ochrony Wyborów". Ponadto wyraził wątpliwości, czy obecna procedura liczenia głosów nie sprzyja czasem fałszerstwom. W rzeczywistości nie ma żadnych informacji potwierdzających te obawy.

Wypadek autokaru we Wrocławiu. Kierowca nie przeżył

W niedzielę wieczorem na Rondzie Reagana we Wrocławiu doszło do tragicznego wypadku. Autokar najpierw zderzył się z samochodem osobowym, potem wpadł do przejścia podziemnego. Kierowca autokaru zginął na miejscu, rannych zostało dwóch pasażerów. Według policji jest za wcześnie, żeby mówić o dokładnych okolicznościach wypadku.

Niemcy skierują do Polski wyrzutnie rakiet Patriot

Niemcy oferują rozmieszczenie w naszym kraju amerykańskich wyrzutni rakietowych Patriot. Minister obrony Mariusz Błaszczak dziękuje za wsparcie - Patrioty od Niemców chce umieścić przy granicy z Ukrainą, na którą w miniony weekend znów spadł deszcz rosyjskich pocisków.