Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 28 września

W środę w ciągu dnia przewaga dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. Początkowo pochmurno na wschodzie, północnym-wschodzie i północy, gdzie prognozowane są umiarkowane, ciągłe opady deszczu. Bez opadów z większą ilością rozpogodzeń jedynie na południu kraju. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

Kaczyński o wojnie w byłej Jugosławii: trochę strzelali, trochę tańczyli

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Opolu stwierdził, że nie można porównywać wojny w Ukrainie z konfliktem na Bałkanach w latach 90. - Ta wojna była taka, że tu chwilę postrzelali, tam tańczyli. Ja mówię z własnego doświadczenia, bo tam byłem - opowiadał szef partii rządzącej. Warto przypomnieć, jak krwawe były starcia na południu Europy. Wystarczy choćby wspomnieć o bombardowaniu Dubrownika czy o masakrze w Srebrenicy.

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. Bez nich wiele rodzin może nie otrzymać pomocy

Za mniej niż 100 dni pomoc materialna zorganizowana przez darczyńców trafi do potrzebujących rodzin w ramach kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. By to się jednak stało, potrzeba wolontariuszy. To oni odwiedzają potrzebujących, poznają ich historie oraz pośredniczą w przekazywaniu paczek. W całej Polsce potrzeba jeszcze ponad 5000 wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Każdy nowy wolontariusz to szansa na zmianę życia dla trzech rodzin w potrzebie.

Politycy PiS lekceważą pieniądze na KPO. Terlecki: jak ich nie będzie, to się obejdziemy

Rząd PiS lekceważy miliardy euro unijnych pieniędzy. Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS, pytany o środki na KPO, odparł, że "dobrze by było, jakby były, ale jak ich nie będzie, to się obejdziemy". Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi z kolei o procesach wobec Brukseli i zapowiada, że Polska i tak dostanie te środki, ale po wyborach. Tymczasem tylko we wtorek Komisja Europejska potrąciła ponad 33 miliony euro za niestosowanie się do wyroków TSUE.

Żołnierze ukraińscy dotarli do granicy z Donbasem. Na wyzwolonych terenach odkrywają kolejne zbrodnie Rosjan

W Ukrainie kontrofensywa nie ustaje. Żołnierze dotarli już do granicy z Donbasem i według lokalnych władz udało im się wyzwolić kolejne tereny spod rosyjskiej okupacji. Z każdym kilometrem przesuniętego frontu ujawniane są zniszczone i spalone wsie, które pokazują skalę rosyjskiej agresji. Armia Putina niszczy nawet tereny, które bezprawnie chce anektować. W czterech ukraińskich obwodach we wtorek mają zakończyć się pseudoreferenda o przyłączeniu ich do Rosji.

Prognoza pogody na wtorek 27 września

We wtorek na wschodzie kraju rano wystąpią mgły. W ciągu dnia na zachodzie będzie pochmurno, a na pozostałym obszarze prognozuje się zachmurzenie umiarkowane i duże. Od zachodu w głąb kraju będzie przemieszczać się strefa opadów deszczu. Bez opadów do końca dnia tylko na wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na zachodzie, przez 16 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 18 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, skręcający na zachodni.

Ceny energii dobijają samorządy. Ratunkiem mają być regulowane taryfy

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego rolą samorządów jest zapewnienie, żeby było ciepło i jasno. Tyle w teorii, bo rzeczywistość jest taka, że gminy zaciskając pasa i muszą rezygnować z oświetlenia zabytków czy części ulic. Ceny za energię rosną skokowo, a ratunkiem mają być regulowane taryfy za prąd. Na takie rozwiązanie czekają też przedsiębiorcy.

Emilia Szmydt opowiedziała o kulisach afery hejterskiej

Zorganizowany hejt na niezależnych sędziów i przeciwników ideologicznych organizowany z aprobatą urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości. Kolejne szczegóły afery hejterskiej zdradziła w reportażu "Superwizjera" TVN jej główna bohaterka - Emilia Szmydt. Mimo, że coraz więcej wiadomo w tej sprawie, to prokuratorskie śledztwo stoi w miejscu.

Ciąg dalszy problemów z dostępnością węgla. Prezes PiS winą obarcza składy

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonuje, że węgla nie zabraknie, a braki w dostawach i wysokie ceny to wina składów. Tymczasem Polacy wciąż stoją w kolejkach i tygodniami szukają surowca w przystępnej cenie. Kryzys energetyczny dotyka też inne europejskie państwa, tyle że w przypadku Polski pojawia się pytanie o czas, który miał rząd, by przygotowywać plan ratunkowy.

Wicepremier Sasin zapowiedział specjalny podatek. Duże spadki cen akcji na giełdzie

Wicepremier Jacek Sasin zapowiedział podatek od nadmiarowych zysków spółek. Po tych słowach w poniedziałek koncerny paliwowe i energetyczne zaliczyły spadek na warszawskiej giełdzie. Szczegóły podarku nie są jeszcze znane. Jak zapowiada wiceminister finansów Artur Soboń, nie wiadomo jeszcze, czy nowy podatek obejmie tylko spółki energetyczne, czy też prywatne.

Mała Emi zabrała głos w sprawie afery hejterskiej

Jest wyznanie grzechów i pada słowo "przepraszam". Emilia Szmydt, znana jako "Mała Emi", przed kamerą "Superwizjera" TVN opowiedziała o sekcie, bagnie i niszczeniu sędziów. I o tym, że prokuratury to kompletnie nie obchodzi.