Najnowsze

Najnowsze

Kolejny dzień ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Lekarze apelują o powrót do miękkich obostrzeń

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. W piątek potwierdzono 1974 nowe przypadki, dwie osoby zmarły, wykonano niewiele ponad 7 testów. Oznacza to, że zakażona była co czwarta testowana osoba. Wzrost liczby nowych przypadków widać też w całej Europie. Lekarze apelują o powrót do tak zwanych miękkich obostrzeń, czyli zachowania dystansu, częstego mycia rąk i noszenie maseczek w pomieszczeniach czy transporcie publicznym.

Inflacja w czerwcu wyniosła 15,5 procent. Najnowsze dane GUS

Inflacja w czerwcu wyniosła 15,5 procent rok do roku - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. To najwyższy wynik od ponad 25 lat. Najbardziej podrożał opał i gaz, ale drastyczny wzrost cen widzimy codziennie też przy zakupach w sklepach czy tankowaniu na stacjach benzynowych.

Wakacje kredytowe już od sierpnia. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

Podpis prezydenta Andrzeja Dudy zakończył ścieżkę legislacyjną ustawy o pomocy dla kredytobiorców. Ustawa zakłada między innymi wakacje kredytowe. Zgodnie z przepisami będzie można je wziąć w tym i przyszłym roku - przez cztery miesiące w każdym roku nie trzeba będzie płacić rat. Z wnioskiem o wakacje kredytowe w sierpniu trzeba będzie się pospieszyć.

Prognoza pogody na piątek 15 lipca

W piątek zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, na północy okresami duże z przelotnymi opadami deszczu do 5 mm. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Podlasiu do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny.

Jak to jest z brutalnością polskiej policji? Incydenty są rzadkie, ale są. Brakuje szkoleń

Z raportu NIK wynika, że przypadki nieprawidłowego zastosowania środków przymusu bezpośredniego przez policjantów są rzadkie. Te jednak, które są, bulwersują opinię publiczną. - System jest warty tyle, jak bardzo z tym walczy - ocenia Piotr Kubaszewski, prawnik z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Polskim policjantom brakuje specjalistycznych szkoleń, co Komenda Główna Policji obiecuje poprawić.

Lewandowski na kolejnym treningu Bayernu. Co dalej z transferem Polaka?

Robert Lewandowski kolejny dzień trenował z piłkarzami Bayernu Monachium. Wbrew wcześniejszym informacjom, Barcelona wciąż nie wysłała oferty, która zakończyłaby rozgrywkę o piłkarza. Według niemieckich dziennikarzy transfer może zostać sfinalizowany jeszcze w tym tygodniu. Z kolei hiszpańskie "Mundo Deportivo" pisze, że serial z Lewandowskim w roli głównej potrwa trochę dłużej.

Polacy pełni obaw przed sezonem grzewczym. Premier Morawiecki radzi ocieplić domy

Premier radzi Polakom, żeby ocieplali domy i mieszkania, co pomoże zmniejszyć koszty coraz droższej energii. Problem w tym, że mimo dość wysokich kosztów takiego rozwiązania, firmy zajmujące się termoizolacją i tak w tym roku nie mają już wolnych terminów. Trzeba zatem kupić węgiel, którego cena - w porównaniu do ubiegłego roku - wzrosła nawet trzykrotnie.

Gonitwa byków znów przyciągnęła tłumy do Pampeluny. Podczas festiwalu doszło do gwałtu

To kontrowersyjne święto i kontrowersyjna rozrywka, a jednak nadal nie brakuje chętnych, którym prawa zwierząt nie psują zabawy. Gonitwa byków w Pampelunie co roku przyciąga dziesiątki tysięcy turystów, mimo że cierpią zwierzęta, a ranni ludzie trafiają do szpitala. Kilka lat temu podczas festiwalu doszło nawet do brutalnego gwałtu. Teraz historia się powtórzyła. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Rząd prowadzi politykę antagonizowania się z Niemcami"

Temat reparacji od Niemiec powrócił w kolejnym przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego, tym razem na spotkaniu z mieszkańcami Grójca. Prezes PiS stwierdził, że Niemcy wypłaciły odszkodowania kilkudziesięciu krajom, ale nie Polsce. Opozycja twierdzi, że to gra na czas kampanii i pyta o raport w tej sprawie.

Akcja ratunkowa na plaży w Jantarze. Fale porwały osoby tworzące łańcuch życia

Przed godziną 13 na plaży w Jantarze miała topić się jedna osoba. Na pomoc ruszyli plażowicze, którzy utworzyli tak zwany łańcuch życia12. Jednak fale były zbyt silne i choć osoby trzymały się za ręce, pięć z nich zniknęło pod wodą. Przed godziną 18 poinformowano o zakończeniu akcji poszukiwawczej, zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Akcja nie zostanie wznowiona, ponieważ - do tej pory - służby nie otrzymały informacji o zaginięciu jakiejkolwiek osoby.

PiS zawiesił Małgorzatę Jacynę-Witt

Małgorzata Jacyna-Witt została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Powodem ma być jej wpis na Twitterze, w którym nazwała się "elitą". Radna - jak napisała - decyzję przyjęła ze zrozumieniem. Pytanie, co ze stanowiskami w spółkach ,w których dostała pracę.

Rozmowy zakończone fiaskiem. Górnicy kontynuują protest

Górnicy nie dogadali się z rządem i protestują dalej. Krótkie i bez szans na porozumienie były rozmowy z wiceministrem aktywów Piotrem Pyzikiem. Górnicy domagają się podwyżek i rozwiązania problemu drogiego węgla. Grożą zaostrzeniem protestu, strajkami i wyjściem na ulicę.

Prognoza pogody na czwartek 14 lipca

W czwartek wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie, tylko na Pomorzu oraz południu kraju okresami duże z przelotnymi opadami deszczu do 5-20 litrów wody na metr kwadratowy, a w górach i na przedgórzu burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Kaszubach, przez 24 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr z północnego zachodu i zachodu będzie słaby i umiarkowany. Okresami, szczególnie w burzach, powieje silnie z prędkością do 50-60 kilometrów na godzinę.