Najnowsze

Najnowsze

Sprawa Tomasza L. Cenckiewicz: domagał się, żeby robić poważne rzeczy, takie jak ja

Były szef komisji likwidacyjnej WSI Sławomir Cenckiewicz w TVN24 snuje domysły dotyczące wskazania do jego komisji człowieka, którego ABW zatrzymała pod zarzutem szpiegowania na rzecz Rosji. Jego zdaniem wszystko w tej sprawie, w tym działalność Tomasza L. w komisji likwidacyjnej, powinno być prześwietlone. Opozycja chce zwołania specjalnego posiedzenia sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

Rosjanie mieli przedstawić warunki dotyczące uwolnienia Paula Whelana. W zamian chcieli zwolnienia agenta FSB skazanego w Niemczech

W piątek doszło do wymiany więźniów między USA a Rosją, w ramach której do kraju wróciła Brittney Griner, a z amerykańskiego więzienia zwolniony został Wiktor But. Obecnie koszykarka przebywa w Brooke Army Medical Center. Jak donoszą amerykańskie media, Rosja była skłonna oddać Amerykanom jeszcze jednego ich obywatela - byłego żołnierza Paula Whelana - ale w zamian oczekiwała niemożliwego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Adam Glapiński otrzymał nagrodę od grupy Polska Press

Adam Glapiński musi mieć dużo pewności siebie i samozadowolenia, skoro przyjął nagrodę za "skuteczne zarządzanie Bankiem Centralnym" w czasie, gdy inflacja dobija niemal do 20 procent. Trzeba jednak wiedzieć, że ta nagroda została przyznana przez koncern kupiony przez Orlen zarządzany przez Daniela Obajtka.

Ukraina tworzy pogotowie lotnicze. Ratowników i lekarzy szkolą Polacy

Już niedługo na Ukrainie powstanie śmigłowcowa służba ratownictwa medycznego. Wszystko dzięki temu, że ukraińscy ratownicy zaczęli szkolenie w Polsce. Ostatnim etapem szkolenia będą dyżury w 10 bazach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wcześniej Polacy przeszkolili ponad pół tysiąca ukraińskich lekarzy i felczerów.

Prognoza pogody na wtorek 13 grudnia

W kraju będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia. We wschodniej części Polski pojawią się stopniowo zanikające opady śniegu. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 0 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie, rośnie.

Samorządowcy: wiele rodzin wciąż czeka na węgiel

Rząd i Jarosław Kaczyński mówią, że w Polsce jest dużo węgla, a nawet, że występuje jego nadmiar. Na razie tego nie widać w wielu miejscach Polki. To, że węgiel dopłynął z zagranicy do portu, nie oznacza, że trafił do potrzebujących i że jest dobrej jakości.

Ważą się losy Zbigniewa Ziobry. Opozycja chce jego odwołania

Większego chaosu i kłopotów, niż obecnie mamy w sądownictwie, chyba już mieć nie możemy - mówi premier Mateusz Morawiecki. Mimo wszystko szef polskiego rządu zapewnia, że minister sprawiedliwości będzie przez niego broniony przed odwołaniem. Głosowanie odbędzie się na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Atak zimy w Polsce. W wielu miejscach interweniowały służby

W Polsce sypnęło śniegiem. Warunki na drogach są trudne, wyjechały pługopiaskarki i posypywarki. Niektóre trasy zostały zablokowane, między innymi przez samochody ciężarowe, które nie mogły wjechać na wzniesienia. Są miejsca, gdzie wystąpiły przerwy w dostawach prądu.

Prezes PiS składa rolnikom kolejne obietnice

PiS jest reprezentantem wsi - zapewnia rolników Jarosław Kaczyński. Premier Mateusz Morawiecki wzywa, by nie słuchać awanturników, którzy mówią inaczej. Pada zapowiedz powołania rzecznika rolników. Ostateczny program dla wsi ma być za pół roku. Wystąpienia polityków PiS bardzo ostro krytykuje AgroUnia.

Prognoza pogody na poniedziałek 12 grudnia

W poniedziałek w kraju będzie pochmurno, ale na zachodzie wystąpią przejaśniania. W kraju pojawią się opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza nad morzem. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne ograniczające widzialność.