Najnowsze

Najnowsze

Warszawski blok nie może zostać ocieplony, bo jest zabytkiem

W bloku na warszawskich Bielanach mogłoby być cieplej, ale nie będzie. Wspólnota mieszkaniowa postanowiła ocieplić budynek. Przez lata oszczędzano pieniądze, zamówiono audyt, wykonano projekt. Okazało się jednak, że blok jest wpisany do ewidencji zabytków. Wydawało się, że zgoda na ocieplenie to formalność. Zgody urzędników jednak nie ma.

Prognoza pogody na piątek 23 września

W piątek rano miejscami mglisto. W dzień pochmurno z rozpogodzeniami. Na zachodzie i w centrum kraju bez opadów, na pozostałym obszarze niewielkie przelotne opady deszczu do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie do 18 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-zachodni, skręcający na zachodzie na południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

Samorządowcy coraz mocniej muszą zaciskać pasa

Rząd obiecuje pieniądze samorządom, a samorządy wyliczają - to nie pokryje tego, co straciliśmy, ani nawet tego, z czym się borykamy. Podwyżki cen gazu i prądu elektryzują, zwłaszcza, że ceny mają wzrosnąć nawet o 500 procent. Trwa zaciskanie pasa, a w niektórych przypadkach - jak w Gołdapi - mieszkańców czekają kolejne podwyżki.

Jarosław Kaczyński chce stworzyć "korpus ochrony wyborów"

Jarosław Kaczyński wzywa do stworzenia "korpusu ochrony wyborów" i już oskarża przeciwników o chęć ich sfałszowania. Opozycja odpowiada - to raczej my mamy prawo obawiać się fałszerstw ze strony PiS-u, który panicznie boi się utraty władzy.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych miała zamówić węgiel. Surowiec nie przypłynął do Polski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński radzi, żeby na razie kupić połowę potrzebnego na zimę węgla, bo reszta będzie na pewno dostępna później. Opozycja odpowiada, że takich rad może udzielać tylko ktoś, kto kompletnie nie zna obecnych realiów. Gdzie jest węgiel zamówiony przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych? Surowiec zamówiony i opłacony przez Agencję miał w czwartek przypłynąć do polskich portów, ale nie przypłynął.

Wrocław trzecim miastem w Polsce. Są wyniki zeszłorocznego spisu powszechnego

Warszawie przybyło prawie 160 tysięcy nowych mieszkańców, ale jest też zmiana na podium. Na trzecie miejsce pod względem liczby ludności awansował Wrocław, Łódź spadła na miejsce czwarte. Najszybciej wyludniają się gminy w północno-wschodniej Polsce. Na drugim końcu są gminy wokół dużych miast, którym mieszkańców przybywa. GUS opublikował wyniki spisu powszechnego przeprowadzonego w 2021 roku.

Prognoza pogody na czwartek 22 września

W czwartek w pasie dzielnic centralnych i wschodnich przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Donald Tusk: rozmowy o zjednoczeniu opozycji nie będą publiczne

Liderzy opozycji podczas konferencji "Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO - rola Polski" zaczęli od przeszłości, ale to przyszłość interesuje ich teraz najbardziej. Przypominają że wielkie przełomy wymagają poświęcenia i determinacji. Chcą, żeby serce Europy przesunęło się znów w stronę Warszawy.

Jan Duda broni smogu. Zdaniem ojca prezydenta to pozytywny bodziec

Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta, twierdzi, że "organizm potrzebuje pewnych bodźców". W jego przekonaniu takim bodźcem jest smog. Jan Duda jest przewodniczącym sejmiku województwa małopolskiego. Wypowiedź budzi kontrowersje, bo niedługo ma zapaść decyzja, czy kopciuchom w Małopolsce pozwolić kopcić o rok dłużej.