Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 21 marca

We wtorek będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia. Okresami pojawią się opady deszczu, szczególnie na wschodzie i południu kraju, a pod wieczór na krańcach zachodnich. W Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku na ogół będzie bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany.

Kolejne rozmowy sprawie problemów osób z niepełnosprawnościami

Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie wciąż walczą o godne warunki życia dla swoich dorosłych już dzieci. Jedni od ponad dwóch tygodni protestują w Sejmie, inni byli dziś w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej na kolejnej turze rozmów. Jednak projekt przedstawiony przez rządzących - zdaniem protestujących - ich problemów nie rozwiązuje.

Opozycja powinna iść razem do wyborów? Tak wynika z sondażu Kantar Public

Aby pokonać PiS opozycja musi iść do wyborów razem - tak wynika z badania Kantar Public, które zostało sfinansowane z obywatelskiej zbiórki. Wspólna lista jest jedynym wariantem, który daje partiom opozycyjnym wyborcze zwycięstwo. Do natychmiastowych rozmów w tej sprawie gotowe są Koalicja Obywatelska i Lewica. Podobnego entuzjazmu nie słychać po stronie PSL-u i Polski 2050 Szymona Hołowni.

Psycholożka zamordowana w więzieniu. Nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności

W zakładzie karnym w Rzeszowie mężczyzna podejrzany o liczne gwałty zamordował psycholożkę. We wstępnym raporcie, do którego dotarli dziennikarze "Superwizjera" TVN, uznano, że nikt za to nie odpowie i że to był wypadek w miejscu pracy. Ojciec zamordowanej kobiety jest zrozpaczony i nie rozumie, jak można było jej nie chronić.

Prognoza pogody na poniedziałek 20 marca

W poniedziałek pogodnie. W drugiej części dnia na zachodzie i na Pomorzu więcej chmur, lokalnie przelotne deszcze oraz możliwe pojedyncze burze. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Donald Trump twierdzi, że zostanie aresztowany w najbliższy wtorek

Były prezydent USA Donald Trump za pośrednictwem mediów społecznościowych oświadczył, że w najbliższy wtorek zostanie aresztowany i wzywa swoich zwolenników do ogólnokrajowych protestów. Sprawa ma dotyczyć pieniędzy dla Stormy Daniels, aktorki filmów porno, z którą miały łączyć Trumpa intymne relacje. Daniels dostała 130 tysięcy dolarów w zamian za milczenie od prawnika byłego prezydenta w trakcie kampanii. Michel Cohen między innymi właśnie za to usłyszał już wyrok trzech lat więzienia. Nowojorska prokuratura na razie sprawy Trumpa nie komentuje.

Prognoza pogody na niedzielę 19 marca

W niedzielę będzie pogodnie. W drugiej części dnia na zachodzie i Pomorzu pojawi się więcej chmur, lokalnie będzie padać przelotny deszcz oraz możliwe jest wystąpienie pojedynczych burz. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Plaga szczurów we Wrocławiu. "Więcej jest ich jak ludności"

Plaga gryzoni we Wrocławiu. Chodzą po rurach kanalizacyjnych, przegryzają kable w zaparkowanych autach i nie boją się ludzi. Problem szczurów we Wrocławiu jest jest znany od lat, ale chyba jeszcze nigdy nie występował na taką skalę, jak na osiedlu Nadodrze. Jedna z mieszkanek znalazła szczura w swojej toalecie.

Politycy mobilizują elektorat przed jesiennymi wyborami

Liderzy partii politycznych zaczynają coraz aktywniej prowadzić kampanię przed jesiennymi wyborami do parlamentu. Scenariusz właściwie wszędzie jest ten sam - spotkanie z wyborcami, odpowiedzi na ich pytania. Na jednych uczestników jest więcej, na innych zdecydowanie mniej. Na jedne spotkania każdy może wejść, na inne wstęp jest tylko za zaproszeniami.

"Będziemy walczyć do skutku"

W Sejmie do odwołania ma potrwać protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Dziennikarze - podobnie jak w miniony weekend - do środka wejść nie mogą. Protestujący skarżą się na to, że są źle traktowani. Śpią na podłodze, mają utrudniony dostęp do łazienki czy prysznica, a w miejscu, w którym przebywają, jest bardzo zimno. Zapewniają, że nie ustąpią, dopóki rząd nie zrealizuje ich kluczowego postulatu. Chodzi o zrównanie renty socjalnej z minimalną płacą.

Wicepremier ewakuowany z targów rolniczych w Kielcach

Wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk został ewakuowany z hali podczas targów rolniczych w Kielcach po tym, jak został otoczony przez niezadowolonych rolników, którzy gwizdali i skandowali wulgarne hasła. Chcemy oprowadzić ministra po targach, pokazać mu, że jesteśmy, że nasze problemy nie zniknęły. Mamy dosyć bezradności rządu - mówił jeden z protestujących.