Najnowsze

Najnowsze

Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami apelują o zmianę przepisów

Stop przemocy finansowej - mówią protestujący. Na ich trudną sytuację wpływ ma również inflacja. Wszystko drożeje - pieluchy, wózki, sprzęt do rehabilitacji. 2119 złotych to świadczenie dla rodzica, który musi zrezygnować z pracy, żeby opiekować się swoim niepełnosprawnym dzieckiem. Niektórzy z nich mają dylemat - kupić jedzenie czy lekarstwa, bo to, co dostają, nie wystarcza na życie. Dorobić nie mogą, bo stracą świadczenie. Proszą rząd o zmianę przepisów.

Episkopat ignoruje Państwową Komisję do spraw Pedofilii. Czy ustawa to zmieni?

Episkopat zasłania się konkordatem w kwestii przekazywania akt Państwowej Komisji do spraw Pedofilii. Komisja jest ignorowana. Dlatego Sejm nakazuje w ustawie przekazywanie jej dokumentów, ale jednocześnie PiS nie godzi się na zapis o karach dla tych, którzy tego odmówią. A odmawia Kościół. Pozostanie bezkarny? Opozycja zarzuca władzy hipokryzję.

Biało-czerwoni dotarli do Kataru. We wtorek zagrają z Meksykiem

Nasi piłkarze są już na mundialu. Dotarli do Kataru w czwartek wieczorem. Gotowy jest skład i taktyka, jest także determinacja. Celem na początek jest wyjście z grupy. Biało-czerwoni będą musieli zmierzyć się w niej z Meksykiem, Arabią Saudyjska i Argentyną - z genialnym Messim w składzie.

Prognoza pogody na sobotę 19 listopada

W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu i południowym-wschodzie kraju słabe opady śniegu do 2 cm. Na Wybrzeżu i Pomorzu dość silne przelotne opady śniegu do 5 cm, lokalnie do 10 cm, możliwe burze. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 0 w skali Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr zmienny, słaby, tylko nad morzem północno-wschodni, dość silny i porywisty.

Tak była finansowana kampania wyborcza Joachima Brudzińskiego

Osiem na 10 osób, które wpłacały spore sumy na kampanię wyborczą do PE Joachima Brudzińskiego, to osoby które zasiadały w spółkach Skarbu Państwa. Część z tych osób walczyła wtedy o utrzymanie się na biznesowym, intratnym stanowisku. Mechanizm opisali reporterzy tvn24.pl i "Czarno na białym".

Konfiskata samochodu pijanego kierowcy to nie wszystko. Co jeszcze zakłada nowelizacja Kodeksu karnego?

Jeszcze tylko podpis prezydenta i policja zgodnie z prawem będzie konfiskować auta pijanych kierowców. Będzie mogła to robić w przypadkach, gdy kierowca ma półtora promila alkoholu we krwi i prowadzi auto, albo jeżeli ma pół promila i spowodował wypadek. Ze stratą będą musieli liczyć się też ci, którzy za kierownicą pod wpływem alkoholu zatrzymani zostaną po raz drugi, czyli recydywiści.

Kulisy pracy redakcji "Faktów" TVN

Paweł Reszka z tygodnika "Polityka" dostał prestiżową Nagrodę Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Nagrodzono jego tekst "Bucza, śmierć i Margarita". Serdecznie gratulujemy. "Fakty" TVN też mają czym się pochwalić, bo dostaliśmy Nagrodę Specjalną Radia ZET. To prestiż, zaszczyt oraz duże zobowiązanie. Z tej okazji postanowiliśmy odsłonić nieco kulisy naszej pracy.

Prognoza pogody na piątek 18 listopada

W piątek pochmurno z przejaśnieniami. W dzielnicach południowych śnieg do 5 cm. Na Mazowszu i Pomorzu możliwy przelotny śnieg do 1 cm. Temperatura maksymalna od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, wschodni. 

Sejm zagłosował za nowelizacją Kodeksu karnego. Pijanym kierowcom grozi utrata samochodu

Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec nowelizacji Kodeksu karnego. Nowe przepisy mają między innymi pozwolić na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Zasada ma być stosowana w przypadkach, gdy kierowca prowadził, mając półtora promila alkoholu we krwi lub jeżeli miał pół promila i do tego spowodował wypadek. Jeżeli samochód nie należał do kierującego, to musi on zapłacić jego równowartość. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta.