Najnowsze

Najnowsze

Zapadł wyrok w sprawie wypadku premier Szydło w Oświęcimiu

Winny wypadku jest kierowca seicento, ale nie tylko on. Także kierowca z kolumny rządowej premier Beaty Szydło, który nie włączył sygnałów dźwiękowych. Chodzi o głośny wypadek w Oświęcimiu. Wyjaśnianie tej sprawy trwało aż sześć lat. W tym czasie były problemy ze znikającymi dowodami i fałszywymi zeznaniami. Teraz jednak zapadł prawomocny wyrok. Sąd uznał winę Sebastiana Kościelnika, ale odstąpił od wymierzenia mu kary.

Prognoza pogody na poniedziałek 27 lutego

W poniedziałek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami na zachodzie i południu kraju przelotne opady śniegu do 1-2 cm. Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie, Podlasiu i Lubelszczyźnie do 4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Chór dzieci z Ukrainy wyruszył w charytatywną trasę koncertową

We Wrocławiu powstał chór dzieci uchodźców z Ukrainy. Muzyka pomaga im uporać się z wojenną traumą. W ciągu pół roku od rozpoczęcia działalności chór KapustaBand dał ponad 10 występów na różnych festiwalach oraz imprezach w całej Polsce. Teraz wyrusza w podróż do krajów nadbałtyckich z charytatywną trasą koncertową.

Ferie zimowe dobiegają końca. Krótsze pobyty, rezerwowane z mniejszym wyprzedzeniem

Ferie zimowe w Polsce dobiegają końca. W poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Branża turystyczna oceniła, że tegoroczne ferie pod względem frekwencji okazały się dużo lepsze, niż przewidywała. Jednak przedsiębiorcy nie ukrywają, że pobyty były krótsze i rezerwowane z mniejszym wyprzedzeniem.

CBA weszło do gabinetu ginekologicznego w Szczecinie

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do prywatnego gabinetu ginekologicznego w Szczecinie. Na polecenie prokuratury zabrali karty medyczne pacjentek i historie ich chorób z prawie 30 lat. Ginekolożka złożyła zażalenie na decyzję prokuratury.

Wojna w Ukrainie rozdzieliła tysiące rodzin

Tysiące ukraińskich rodzin żyje w obawie o swoich bliskich, którzy wciąż walczą na froncie. Części z nich udało się znaleźć bezpieczne schronienie w Polsce, ale - jak mówią - nie ma dnia, kiedy nie tęsknią za domem.

Rosja wyręczyła Orlen w sprawie wstrzymania dostawy ropy? Komunikat spółki budzi wiele pytań

Orlen poinformował w komunikacie, że Rosja wstrzymała dostawy ropy naftowej do Polski przez rurociąg Przyjaźń. Jednocześnie koncern zapewnił, że spółka jest w pełni przygotowana na taką sytuację, a dostawy do jej rafinerii mogą odbywać się w całości drogą morską. Obecnie spółka importuje ropę pochodzącą z Morza Północnego, Afryki Zachodniej, basenu Morza Śródziemnego, a także Zatoki Perskiej i Meksykańskiej. Spółka podkreśliła, że ważnym partnerem koncernu jest Saudi Aramco.

PiS sprzedało udziały w Rafinerii Gdańskiej za grosze. "Uwagi proszę do Brukseli"

Rosja wstrzymała dostawy ropy do Polski. Orlen zapewnia, że był na to przygotowany, a do tej pory dostawy rurociągami nie były objęte sankcjami. Co nie zmienia faktu, że przez cały czas wojny Rosja zarabiała na ropie dostarczanej do Polski. Dużo też zarobili Saudowie, bo rząd PiS miał sprzedać 30 procent udziałów w Rafinerii Gdańskiej firmie Saudi Aramco za niewiele ponad miliard złotych. Eksperci mówią, że to śmieszne pieniądze. Jacek Sasin obwinia Komisję Europejską.

Donald Tusk zapowiedział program "Cela plus" w odpowiedzi na afery PiS

Rozdawnictwo rządzących wydaje się nie mieć granic. Afera "Willa plus" ledwo wybuchła, a już rozbłysła kolejna. Opozycja mówi o "wielkim przekręcie" w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. W akcji jest już CBA, wkrótce ma odbyć się kontrola NIK-u i być może europejskiego OLAF-u. Donald Tusk zapowiedział program "Cela plus".