Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 4 stycznia

Będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia i opady deszczu. Na Mazurach i Podlasiu deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie spada.

Grypa w natarciu. Niemal 400 tysięcy zachorowań w ciągu 9 dni

Grypa wciąż jest w natarciu. Widać to w przychodniach, szpitalach, aptekach i statystykach Ministerstwa Zdrowia. Doszło do niemal 400 tysięcy zachorowań i to w ciągu zaledwie 9 dni. Liczby robią wrażenie. Na pocieszenie - jak przekonuje resort - widać delikatne hamowanie. W przypadku dzieci i młodzieży nawet spadek. To zapewne efekt świąteczno-noworocznej przerwy.

"Jestem wdzięczny każdemu, kto stacjonuje w okolicach Bachmutu"

Ukraińcy informują o kolejnych celnych atakach na rosyjskie zgrupowania. Ostatnie dni to straty armii Putina, które przekraczają tysiąc żołnierzy zabitych i rannych. W rosyjskim nalocie na obwód doniecki ucierpiały okolice Kramatorska. Ostrzał zarejestrowała ekipa francuskich dziennikarzy.

Ojciec rocznej Martynki usłyszał zarzut zabójstwa

Jest wniosek o areszt tymczasowy dla matki i ojca rocznej dziewczynki z Wejherowa. Zdaniem prokuratury 29-latka znęcała się nad córką i ułatwiała to samo jej ojcu. 41-latek usłyszał zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. Rodzina był uznana za niewydolną wychowawczo. MOPS słał pisma do sądu, ale czy wszyscy zrobili wszystko, co było można i co powinni, żeby Martynka żyła?

NIK skarży się na uniemożliwianie kontroli w sprawie Rafinerii Gdańskiej

Nie konferencji Daniela Obajtka nie było szans na zadanie pytań. Lista tych związanych z fuzją i przejęciem udziałów w Rafinerii Gdańskiej jest coraz dłuższa. Prezes krótko ucina temat twierdząc, że te pytania to atak na saudyjskiego inwestora. Co więcej - odmawia wiedzy nie tylko dziennikarzom. NIK skarży się marszałek Sejmu na uniemożliwianie kontroli.

Daniel Obajtek tłumaczy "cud cenowy" na stacjach Orlenu. "Zrobiliśmy to dla dobra Polaków"

Daniel Obajtek w specjalnym oświadczeniu odniósł się do "cudu cenowego" na stacjach Orlenu, gdzie ceny paliw się nie zmieniły, choć wrócił wyższy VAT. Zbudowaliśmy koncern, który może stabilizować ceny. Zrobiliśmy to dla dobra rynku i dla dobra Polaków - przekonuje prezes PKN Orlen. Niestety na pytania dziennikarzy nie odpowiedział, bo pytań nie można było zadawać. Być może zada je prokuratura, do której zawiadomienie złożyło Porozumienie. Samorządowcy z kolei składają skargi do UOKiK.

"Warto brać" kontra "niemiecki szwindel". Wciąż brak porozumienia w sprawie KPO

Warto brać te granty - mówi premier Morawiecki o miliardach z KPO. Tych samych, o których minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówi "niemiecki szwindel". Pieniądze wciąż czekają i Polsce bardzo się przydadzą, ale rząd z Mateuszem Morawieckim na czele i z Zbigniewem Ziobrą w składzie nie złożył nawet o nie wniosku, choć zapowiadał to w październiku. W środę mają odbyć się kolejne rozmowy szefa rządu z politykami Solidarnej Polski.

UOKiK "nie wyklucza interwencji" w sprawie cen paliw na stacjach Orlenu

Pomimo podwyżki stawki VAT ceny na stacjach paliw Orlenu pozostały bez większych zmian. - Nie ma co szukać dziury w całym - komentuje premier Mateusz Morawiecki, ale eksperci mówią, że ceny paliw mogły być sztucznie zawyżane. Sprawa wywołała oburzenie nie tylko wśród opozycji, ale też przedsiębiorców.

Odblaskowe ludziki przy przejściach dla pieszych

W Częstochowie przy przejściach dla pieszych pojawiły się odblaskowe ludziki. Ich zadaniem jest poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie uwagi kierowcom na to, że na pasach w każdej chwili może pojawić się pieszy. Podobne rozwiązanie ma też wprowadzić Bytom.

Oświadczenie redakcji "Faktów" TVN i TVN24

W TVN24 w materiale "Siła kłamstwa" podaliśmy w wątpliwość rzetelność prac tak zwanej podkomisji Macierewicza. Ujawniliśmy przemilczane fakty z amerykańskiego raportu NIAR oraz relacje osób, które uczestniczyły w pracach podkomisji smoleńskiej. Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to ukarać.

Prognoza pogody na wtorek 3 stycznia

W środę będzie pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na zachodzie kraju bez opadów, poza tym w niektórych miejscach pojawią się słabe opady deszczu rzędu 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Nizinie Szczecińskiej, przez 9 stopni Celsjusza w centrum, do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na północy osiągając prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę.

"Bezpośrednią przyczyną śmierci dziecka było uduszenie"

Policja zatrzymała trzy osoby w związku ze śmiercią rocznej dziewczynki w Wejherowie. To rodzice i sąsiad, dwie z tych osób były nietrzeźwe i zostaną przesłuchane po wytrzeźwieniu. Przyczyną śmierci dziecka było uduszenie - wynika z sekcji zwłok.

Niespokojna sylwestrowa noc w Trzebini. W mieście znów zapadła się ziemia

W sylwestra w Trzebin znów zapadła się ziemia. Wyrwa pojawiła się na terenie ogródków działkowych. To już 13. zapadlisko w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Poprzednie powstało w Boże Narodzenie. Władze miasta obawiają się, że przed laty nieprawidłowo przeprowadzono zamknięcie kopalni. Mówią o zostawieniu mieszkańców z tykającą bombą, dlatego zwróciły się do prokuratury.

Trwa spór na linii premier Morawiecki - minister Ziobro. W środę kolejne spotkanie

Nowy rok to nowe spory premiera i ministra sprawiedliwości o unijne miliardy na KPO. Zbigniew Ziobro twierdzi, że ich wypłata Polsce nie opłaca się. Mateusz Morawicki zapewnia wręcz przeciwnie - cześć z nich to bezzwrotne dotacje, a jeśli są też pożyczki, to nisko oprocentowane. Szef rządu przyznaje również, że Polska nie ma alternatywy, bo potrzebuje pieniędzy, a nie ma skąd ich wziąć.

Wrócił 23-procentowy VAT na paliwa, ceny na Orlenie nie wzrosły

Od 1 stycznia 2023 roku stawki VAT na paliwa silnikowe wzrosły z 8 do 23 procent, ale ceny na stacjach Orlenu są na poziomach z ostatnich tygodni. To wywołało falę komentarz. Wygląda na to, że polscy kierowcy mogli płacić w ostatnich miesiącach za paliwo mniej - twierdzą analitycy i oczekują, że sprawie przyjrzy się UOKiK.