Najnowsze

Najnowsze

"Frog" ma trafić za kratki. Pirat drogowy usłyszał wyrok

Po pięciu latach procesu sąd w Warszawie skazał słynnego polskiego pirata drogowego - Roberta N., pseudonim "Frog" - na karę bezwzględnego pozbawienia wolności za "rajd" na trasie Jędrzejów-Kielce. "Frog" ma trafić do więzienia na 2,5 roku. Wyrok nie jest prawomocny.

Rzeczniczka Porozumienia: Bielan dostał od Kaczyńskiego zielone światło

Stronnicy Adama Bielana przekonują, że Jarosław Gowin układał się z opozycją, z Donaldem Tuskiem na czele. Lojalni wobec Jarosława Gowina politycy Porozumienia przekonują, że Adam Bielan działa na rzecz Jarosława Kaczyńskiego. Za Jarosławem Gowinem stanęła przytłaczająca większość posłów Porozumienia. Jak to rzutuje na przyszłość Zjednoczonej Prawicy?

Sondaż: ponad 60 procent badanych popiera protest mediów

Ponad 90 procent Polaków wie o proteście mediów wobec planowanej daniny od reklamy, a według 72 procent respondentów nowa danina mogłaby doprowadzić do ograniczenia funkcjonowania mediów - tak wynika z sondażu Kantar dla Komitetu Badań Radiowych. Po proteście mediów premier mówi o zmianach w projekcie ustawy.

Zmarł historyk literatury i opozycjonista w czasach PRL-u Zdzisław Najder

W wieku 90 lat zmarł Zdzisław Najder, historyk literatury, opozycjonista w czasach PRL-u i były dyrektor polskiej sekcji Radia Wolna Europa. W 1983 roku sąd wojskowy nieprawomocnym wyrokiem skazał go na karę śmierci za rzekome szpiegostwo na rzecz USA. Wyrok został uchylony dopiero 6 lat później. Zdzisław Najder był doradcą prezydenta Lecha Wałęsy i premiera Jana Olszewskiego.

Sernik za 40 tysięcy złotych, książka za 450 tysięcy złotych. Zakończyły się aukcje WOŚP

Ile może kosztować sernik? Może nawet kosztować 40 tysięcy złotych - pod warunkiem, że zrobi go Dawid Podsiadło, a pieniądze trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rekord pobiła książka Radka Kotarskiego "Inaczej", która została wylicytowana za ponad 450 tysięcy złotych. Być może dlatego, że w "gratisie" do książki jest ferrari. W niedzielę zakończyły się wszystkie niesamowite aukcje i taka jest też zebrana dzięki temu suma - ponad 32 miliony złotych.

Wiosenna ramówka TVN Discovery. "Jednym słowem: komplet"

Wiosenna ramówka w TVN Discovery zaczyna się już teraz. Jej prezentacja odbyła się pod hasłem "Jesteśmy w domu!". Seriale kryminalne, stare i nowe, to nasza broń dużego kalibru. Od poniedziałku do piątku będzie można śledzić między innymi nowy serial kryminalny o tytule "Lab".

Prognoza pogody na wtorek 16 lutego

We wtorek w niemal całym kraju opady śniegu przechodzącego w deszcz, miejscami deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Ślisko. Tylko na wschodzie Polski pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Podlasiu do 4 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowy.

Pożar kamienicy w Nowym Tomyślu. Nie żyje jedna osoba

Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne - to bilans pożaru w Nowym Tomyślu. Ogień pojawił się na parterze czterokondygnacyjnej kamienicy, dotarł aż na poddasze. Mieszkańcy ratowali się, skacząc przez okno. 54-letni mężczyzna tego skoku nie przeżył.

"Najdroższa zima w historii Krakowa"

Zima w tym roku znowu mroźna i śnieżna, i niestety także bardzo droga. Za swoje uroki każe samorządom słono zapłacić. Za sól, za piasek, za pracę pługów i ludzi przy odśnieżaniu. Budżety miast już się nie dopinają, a zima wciąż trwa.

Opóźnienia w szczepieniach. "Jest chaos logistyczny"

Punkty szczepień w całej Polsce alarmują o problemach. Do wielu miejsc szczepionki w poniedziałek nie dotarły na czas. Przekładane lub odwoływane są planowe szczepienia seniorów. Niektórym z nich system wyznacza szczepienie nawet 800 kilometrów od domu. Ministerstwo Zdrowia tłumaczy i uspokaja, że każdy, kto otrzymał pierwszą dawkę, ma zagwarantowaną drugą dawkę. W poniedziałek ruszyła kolejna tura rejestracji dla nauczycieli - akademickich i tych do 65. roku życia.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej przechodzi do ruchu Szymona Hołowni

Strat w wyborach pod jednym sztandarem dałby opozycji więcej niż walka o głosy w pojedynkę. Z przeprowadzonego sondażu Ipsos na zlecenie OKO.press wynika, że zjednoczona opozycja mogłaby uzyskać 280 mandatów w Sejmie, a zatem wystarczająco, żeby móc odrzucać prezydenckie weto. Na razie - zamiast o zjednoczeniu - głośniej o przegrupowaniach. Dotychczasowa posłanka Koalicji Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska przechodzi do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050, co daje ruchowi szansę na powołanie w Sejmie własnego koła poselskiego.

"Porozumienie Gowina jest gwarantem stabilności większości rządowej"

Zjednoczona Prawica nadal jest zjednoczona - słychać z obozu władzy. Opozycja jednak twierdzi, że dopiero najbliższe posiedzenie Sejmu pokaże, czy rządzący wciąż mają parlamentarną większość. Politycy wskazują, że kryzys w Porozumieniu siłą rzeczy przekłada się na kryzys w koalicji. Zwłaszcza, że rzeczniczka partii Jarosława Gowina mówi wprost: zielone światło do przewrotu dał Jarosław Kaczyński.

"Nieodpowiedzialne zachowanie" na Krupówkach. Minister: restrykcje mogą wrócić

Rząd nie wyklucza powrotu do obostrzeń po weekendowych wydarzeniach w Zakopanem. Turyści na Krupówkach nie przestrzegali zasad reżimu sanitarnego - nie zachowywali odpowiedniego dystansu, nie zasłaniali ust i nosa. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówi o "nieodpowiedzialnym zachowaniu" i straszy przyspieszeniem rozwoju pandemii. Zwłaszcza, że wskaźniki już są niepokojące. Koniec częściowego lockdownu nie oznacza końca sanitarnych restrykcji - przypominają epidemiolodzy.

Białorusin mieszkający w Polsce, który pchał autobus, stał się sławny

Dzmitry Salahub to Białorusin mieszkający w Polsce. Ostatnio zasłynął tym, że razem z reporterem TVN24 pchał autobus w Warszawie, żeby pomóc wyjechać mu z zasypanego śniegiem przystanku. O wyczynie Białorusina zrobiło się głośno. Pisały o nim BBC, media amerykańskie i niezależne media białoruskie. Znalazła go też szkoła języka polskiego i zaoferowała prezent.

Prognoza pogody na poniedziałek 15 lutego

W poniedziałek pochmurno z rozpogodzeniami. W pasie od Zatoki Gdańskiej i Warmii przez centrum kraju po Małopolskę i Podkarpacie przelotne opady śniegu do 1-2 cm. Temperatura maksymalna od -7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -1 stopnia Celsjusza na Pomorzu. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany.