Najnowsze

Najnowsze

Służby zatrzymały 35 kiboli Ruchu Chorzów

Antyterroryści przeprowadzili potężne uderzenie w gang kiboli Ruchu Chorzów. Zatrzymano 35 osób, w tym lidera. Działali w zorganizowanej grupie przestępczej. Odpowiedzą między innymi za pobicia, porwania, wymuszenia i handel narkotykami.

Prognoza pogody na sobotę 29 października

W sobotę zachmurzenie od umiarkowanego na południu Polski do dużego z rozpogodzeniami na północy i w centrum. W rejonie północno-wschodniej Polski możliwy słaby, symboliczny opad deszczu. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany zachodni, na północy i na wschodzie w porywach o prędkości do 40-50 km/h.

Sejm przegłosował ustawę o dystrybucji węgla przez samorząd

Ustawa o dystrybucji węgla przez samorządy została przegłosowana. Sejm przyjął ją z częścią senackich poprawek. Gminy mają kupować surowiec od państwowych spółek i sprzedawać go mieszkańcom po preferencyjnej cenie. Część gmin pomoc już zadeklarowała. Co nie znaczy, że nie mają obaw. Niepokój jest też w środowisku importerów węgla i wśród właścicieli składów opału.

Tęczowy Piątek obchodzony w polskich szkołach

W szkołach w całej Polsce organizowany jest Tęczowy Piątek. To święto obchodzone od 2016 roku w ostatni piątek października jest wyrazem wsparcia dla młodzieży LGBT+. Raporty pokazują, że to właśnie ci uczniowie osiem razy częściej niż pozostali doświadczają dyskryminacji.

Wszystkich Świętych. Za kwiaty i znicze zapłacimy zdecydowanie więcej

Przed 1 listopada jest coraz większy ruch na cmentarzach. Za kwiaty i znicze trzeba w tym roku zapłacić zdecydowanie więcej niż przed rokiem. Ceny wzrosły o 30-40 procent, a w niektórych miejscach nawet o 50 procent. Winne są coraz wyższe ceny szkła i parafiny. Kupujemy mniej, a często nawet decydujemy się na przygotowanie ozdób samodzielnie.

Blisko 270 milionów euro. Tyle unijnych pieniędzy straciła Polska

Tracimy kolejne unijne pieniądze. Komisja Europejska już po raz siódmy potrąciła nam kolejną transzę kar. Tym razem to 30 milionów euro. Suma wszystkich potrąconych do tej pory środków to blisko 270 milionów euro, czyli miliard 300 milionów złotych. Zadziałał ten sam mechanizm - rząd nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, nie chce też płacić kar, więc Komisja sama potrąca te sumy z funduszy, które się Polsce należą.

Pożar w miejscowości Nieskurzów Stary. Zginęła 4-osobowa rodzina

Tragiczny pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Nieskurzów Stary w województwie świętokrzyskim. Zginęła 4-osobowa rodzina - dwoje dzieci i dwoje dorosłych. W czasie akcji ratowniczej poszkodowany został jeden ze strażaków. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Była pierwsza prezes SN wezwana do złożenia wyjaśnień

Rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab wezwał byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf do złożenia wyjaśnień. Wezwanie dotyczy uchwały, która została wydana 23 stycznia 2020 roku przez trzy izby SN: Karną, Cywilną oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego. Wynika z niej, że jeśli w składzie Sądu Najwyższego zasiada osoba powołana na sędziego SN na wniosek nowej Krajowej Rady Sądownictwa, skład jest nieprawidłowo obsadzony.

Opozycja krytykuje PiS za antyunijną politykę

Gdybyśmy mieli władze, odblokowalibyśmy to w ciągu dwóch tygodni - mówi Donald Tusk o miliardach z Unii Europejskiej. Plan opozycji na najbliższe miesiące to przypominanie Polakom, ile tracą na konflikcie PiS z Komisją Europejską.

90-letnia pani Bogusława padła ofiarą oszustów. Straciła między innymi pamiątki z Powstania Warszawskiego

90-letnia mieszkanka Szczecina uwierzyła, że jej wnuk spowodował wypadek. Osoba podająca się za policjanta przekonywała kobietę, że może pomóc wnuczkowi, ale musi przekazać pieniądze. Seniorka spakowała kosztowności - m.in. pamiątki po rodzicach walczących w Powstaniu Warszawskim - do torby, zaniosła ją w umówione miejsce i przekazała osobie podającej się za "kurierkę sądową". Oszustów szuka policja i prywatny detektyw.

Prognoza pogody na piątek 28 października

Rano w piątek będzie pochmurno i mglisto. W ciągu dnia wystąpią rozpogodzenia. Jedynie na północy zachmurzenie będzie duże. Tam też lokalnie możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Podlasiu i Suwalszczyźnie do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

Zakopane ciało dziecka. Matka i jej partner tymczasowo aresztowani

19-letnia matka 4,5-letniego chłopca, którego zwłoki odnaleziono w lesie koło Garwolina, oraz jej partner zostali aresztowani na trzy miesiące. Tak zdecydował sąd. Mężczyzna przyznał się do zamordowania chłopca. Dziś została też przeprowadzona sekcja zwłok dziecka, która pomoże ustalić przyczynę i datę jego śmierci.