Najnowsze

Najnowsze

Przeciwnicy CPK protestowali w Warszawie

W Warszawie odbyła się demonstracja przeciwników budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, czyli wielkiego lotniska pod Baranowem, do którego ma prowadzić kolej. Rząd chce wydać na budowę miliardy, choć pieniędzy w państwie coraz bardziej brakuje. Demonstranci mówią o złodziejstwie, przekrętach i dyktaturze, która lekceważy konsultacje społeczne.

Ekspert prawny, który wzbudza strach wśród byłych klientów. Reportaż "Mroczne oblicze doktora J." tylko w TVN24 GO

Marcin J. jest doktorem nauk prawnych i ekspertem prawa chętnie wypowiadającym się w przestrzeni publicznej. Z każdym dniem powiększa się grono klientów, którzy czują się oszukani działaniami jego kancelarii. Wiele tajemnic skrywa też przeszłość Marcina J. Dlaczego zmienił nazwisko? Co łączy go ze sprawą śmierci 20-letniej Magdaleny, zamordowanej w centrum Zielonej Góry? Dlaczego kobiety, które zeznawały przeciwko Marcinowi J. do dziś panicznie się go boją?

Prognoza pogody na niedzielę 2 października

W niedzielę zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu do 5 mm, a na Pomorzu i zachodzie możliwe burze z opadami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach o prędkości do 50-60 km/h, w górach do 80 km/h.

Lekarze z Zabrza pomagają odzyskać głos pacjentom onkologicznym

Szpital
 specjalistyczny w Zabrzu wykonuje najwięcej zabiegów wszczepiania protez 
głosowych po zabiegu usunięcia krtani (laryngektomii) na południu Polski.
 Oddział Kliniczny Otorynolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Zabrzu
 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego jest placówką, która zorganizowała 
ogólnopolski kurs wszczepiania protez głosowych.

Informacja o ciąży będzie wpisywana do Systemu Informacji Medycznej

Informacja o ciąży od teraz będzie wpisywana przez lekarzy do Systemu Informacji Medycznej i będzie to ich obowiązek. Ministerstwo Zdrowia przekonuje, że to tylko poszerzenie elektronicznej karty pacjenta i nie ma powodów do obaw. Ale niepokój kobiet jest: słyszą go ginekolodzy i organizacje zajmujące się prawami kobiet. Wśród nich są pytania - czy w razie utraty ciąży będą one musiały się z tego tłumaczyć i kto będzie miał do tych informacji dostęp.

Inflacja przyspiesza. We wrześniu wyniosła 17,2 procent rok do roku

Inflacja nie hamuje, tylko przyspiesza. We wrześniu wyniosła 17,2 procent rok do roku. Prezes NBP zapowiadał, że po wakacyjnym szczycie spadnie, ale tak się nie stało. Słychać komentarze, że to nie koniec jej wzrostu i że jej odczuwalny poziom - widoczny w codziennych, podstawowych kosztach życia - jest znacznie wyższy. Opozycja ocenia, że to wynik polityki rządu i braku środków na KPO.

Michał Dworczyk nie będzie już szefem KPRM. Słabnie pozycja Morawieckiego

W piątek Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa kancelarii premiera. Michał Dworczyk to prawa ręka Mateusza Morawieckiego, jego najbliższy współpracownik i zaufany powiernik. Dworczyka nie zniszczyła afera mailowa, bo PiS konsekwentnie udawało, że jej nie ma, ale zaszkodziła mu słabnąca pozycja premiera.

Prognoza pogody na sobotę 1 października

W sobotę zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, południowy.

Pizzerie walczą o przetrwanie. Wykańczają je podwyżki cen żywności i energii

Przed oczami mają czarne scenariusze, zastanawiają się, czy jest sens wciąż prowadzić biznes. Właściciele poznańskich pizzerii wyliczają rosnące koszty: prąd, gaz, większe raty kredytów i leasingów. Wprowadzają plany oszczędnościowe, ale nie ukrywają, że liczą na pomoc z budżetu państwa. Jednak na razie właścicieli małych firm rząd w programach wsparcia nie uwzględnił.

Samorządy mają problem. Nie mogą znaleźć dostawców prądu i ciepła

Są miasta i gminy, które w przetargach na 2023 rok nie dostały żadnych ofert na dostarczenie energii elektrycznej. To może oznaczać, że od stycznia samorządy zostaną klientami sprzedawców rezerwowych i zapłacą za prąd dużo więcej, co jest przez nich nie do zaakceptowania. Rozwiązań systemowych na razie brak, a oszczędności w zużyciu energii nie wystarczą.

Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa kancelarii premiera

Nie będzie zmiany premiera, jest za to zmiana na stanowisku szefa jego kancelarii. Michał Dworczyk potwierdził w piątek wpisem na Twitterze to, o czym mówiło się od kilku dni. Złożył rezygnację, choć w przekazaniu informacji wyprzedził go szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Powodów swojej rezygnacji sam zainteresowany nie podał, choć wiele wskazuje na polityczny deal i ratowanie Mateusza Morawieckiego.

Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku. Co to oznacza dla klientów?

Getin Noble Bank przestaje istnieć. Jego działalność zostaje przeniesiona do wspólnego banku BFG i Systemu Ochrony Banków Komercyjnych, utworzonego przez osiem banków komercyjnych. Decyzja wynika z bardzo złej sytuacji kapitałowej banku. Dla większości klientów przymusowa restrukturyzacja banku nic nie zmienia - wyjaśniają eksperci.

Szpital dziecięcy WUM odwołuje zabiegi. Brakuje pielęgniarek

200 dzieci czeka na zabiegi operacyjne w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W grafiku zabiegów są tylko tylko te ratujące życie. Pozostałe są przekładane nawet o półtora roku. Powodem takiej sytuacji jest brak pielęgniarek instrumentariuszek i anestezjologicznych.