Najnowsze

Najnowsze

Kogo prezydent wskaże do nowej izby Sądu Najwyższego?

Losowanie sędziów w Sądzie Najwyższym było powodem do kpin, ale ciąg dalszy sprawy to już nic śmiesznego. Na biurku prezydenta jest lista 33 sędziów. To Andrzej Duda ma teraz wybrać 11 z nich do Izby Odpowiedzialności Zawodowej. Znów wracają pytania o literę prawa.

Pierwszy taki wynik w oficjalnych statystykach na Wyspach

Brytyjczycy idą na historyczny rekord. Pierwszy raz od 1845 roku, od kiedy prowadzone są statystyki, więcej dzieci urodziło się poza małżeństwami i oficjalnymi związkami partnerskimi. Co ciekawe, nie bez znaczenia były tu pandemiczne obostrzenia.

Prognoza pogody na czwartek 11 sierpnia

W czwartek na północy, w centrum i na zachodzie Polski będzie przeważnie słonecznie. Poza tym wystąpi wzrastające zachmurzenie, przelotny deszcz i burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 28 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie spada.

Kontrowersje wokół trybu powoływania sędziów do Izby Odpowiedzialności Zawodowej

Andrzej Duda wybierze 11 sędziów do Izby Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego. Kandydatów wylosowała Pierwsza Prezes SN Małgorzata Manowska. Zmiany w Sądzie Najwyższym są jednym z warunków przyznania Polsce pieniędzy z KPO. Tyle, że nie brakuje głosów, że zmiana Izby jest tylko kosmetyczna, a problem z praworządnością pozostaje.

Prognoza pogody na środę 10 sierpnia

W środę w ciągu dnia zachmurzenie od małego na Pomorzu Zachodnim do umiarkowanego na Podkarpaciu, gdzie możliwy jest słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza w Suwałkach do 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Zielonej Górze. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Fundacja Happy Kids pomaga ukraińskim dzieciom i w Polsce, i w Ukrainie

Pomogli zapewnić w Polsce opiekę dla prawie 1500 podopiecznych ukraińskich domów dziecka, ale nie poprzestają na tym. Fundacja Happy Kids remontuje budynki w zachodniej części Ukrainy, aby tam utworzyć rodzinne domy dziecka. W planach jest też otwarcie dla ukraińskich sierot rodzinnych domów dziecka na terenie Polski.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy

72-letni kierowca autobusu z polskimi pielgrzymami nie był pod wpływem ani alkoholu, ani narkotyków. Miał też zapięte pasy. W środę późnym popołudniem 13 osób rannych powinno wylądować w Polsce. W chorwackich szpitalach zostanie 15 rannych - to ci, którzy są w na tyle ciężkim stanie, że transportowanie ich byłoby dla nich niebezpieczne.

Senat USA przegłosował projekt ustawy regulującej masowe inwestycje w ochronę klimatu

W Ameryce przez Senat udało się przepchnąć ustawę, która zakłada największe w historii finansowanie walki z katastrofą klimatyczną. Ustawa ma też poprawić stan amerykańskiej opieki zdrowotnej. To ogromny sukces partii demokratycznej, która między innymi z powodu własnych słabości i podziałów bardzo potrzebowała takiego legislacyjnego osiągnięcia - zwłaszcza przed jesiennymi wyborami. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Antyunijny kurs PiS. "To jest igranie z ogniem"

Prawo i Sprawiedliwość wraca na antyunijny kurs. Jarosław Kaczyński, a razem z nim inni politycy partii, w Brukseli widzą wroga. Zdaniem opozycji rządząca partia może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Rosną ceny ogrzewania w całej Polsce. "Będzie płacz"

Jest środek lata, ale wiele osób już odczuwa strach przed zimą. Z każdym kolejnym "rachunkiem grozy" jest on coraz większy. Sejm jednak ma przerwę w pracy - posłowie z wakacji wrócą w połowie września. Dopiero wtedy mają pochylić się nad planami pomocy.

Zidentyfikowano wszystkich poszkodowanych w wypadku w Chorwacji

Wszyscy poszkodowani w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji zostali zidentyfikowani - przekazała w poniedziałek konsul RP w Chorwacji Dagmara Luković. W chorwackich szpitalach cały czas trwa walka o życie najciężej poszkodowanych. Lżej ranni wracają do kraju.