Najnowsze

Najnowsze

Prokuratura chce uchylenia immunitetu Ewy Wrzosek. W środę przeszukano jej gabinet

Szczecińska prokuratura chce uchylenia immunitetu dwóm warszawskim prokuratorkom - między innymi Ewie Wrzosek, która na celowniku władzy jest od dawna. Ma to mieć związek ze śledztwem w sprawie ujawnienia informacja z postępowań karnych osobom nieuprawnionym. W środę w biurze prokurator Wrzosek miało miejsce przeszukanie i zabezpieczenia sprzętu.

Prognoza pogody na piątek 2 grudnia

W piątek będzie pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe są słabe opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od -3 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 0 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 3 stopni Celsjusza na zachodzie. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Fakty z 30 listopada

Dziś o 20:00 Polska zagra mecz z Argentyną o wyjście z grupy. Po dwóch kolejkach jest pierwsza w tabeli z czterema punktami na koncie. Selekcjoner zdecydował się na jedną zmianę w składzie w porównaniu do meczu z Arabią Saudyjską. W programie również o najnowszych danych GUS dotyczących inflacji oraz o sejmowej dyskusji na temat Patriotów. Na "Fakty" TVN zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

Kibice wierzą w awans Polaków

Od początku mundialu w Katarze słychać i widać polskich kibiców, którzy nie tracą wiary w sukces reprezentacji. Opinie co do wyniku meczu z Argentyną są podzielone, ale wszyscy liczą na awans Biało-Czerwonych.

Argentyńscy kibice pewni zwycięstwa w spotkaniu z Polakami

Argentyńczycy to dwukrotni mistrzowie świata. Także dziś zaliczani są do grona faworytów, ale na mundialu w Katarze wciąż nie są pewni awansu. Potknęli się w pierwszym meczu, gdy przegrali z Arabią Saudyjską. Jakie są nastroje w Argentynie przed meczem z Polakami?

Komentarze, analizy i przewidywania. "Strefa Kibica" w TVN24 i TVN24 GO

Jedni grali w piłkę zawodowo - w klubach i reprezentacji. Inni amatorsko - w szkole i na podwórku. Niektórzy nie grali wcale, ale wszystkich łączy pasja i miłość do futbolu. W TVN24 trwa "Strefa Kibica", w której goście dzielą się swoimi przewidywaniami przed meczem Polski z Argentyną. W przerwie i po zakończeniu spotkania na gorąco komentować będą wydarzenia na boisku.

Rozpoczął się trzydniowy Konkurs Ofert WOŚP

To będzie trzydniowy maraton - tyle potrwa konkurs ofert na sprzęt, który kupi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W puli do wydania jest 85 milionów złotych. W planach do kupienia blisko 500 urządzeń dla ponad 80 placówek.

Mecz Polska-Argentyna. Politycy typują wynik spotkania

W reprezentacyjnym haśle "Łączy nas piłka" jest dużo prawdy, bo sportowe emocje przed meczem Biało-Czerwonych sięgają zenitu. Euforia narodowa zjednoczyła nawet poróżnionych zwykle posłów, którzy w środę na sejmowych korytarzach obstawiali wynik spotkania z Argentyną.

Prognoza pogody na czwartek 1 grudnia

W czwartek w kraju będzie pochmurno. Lokalnie możliwe są symboliczne opady śniegu i śniegu z deszczem. Miejscami mogą pojawić się niewielkie przejaśnienia, a na obszarach podgórskich i górskich rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 1 stopnia Celsjusza w centrum kraju, do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

Mirosław Skrzypczyński, były prezes PZT wydał oświadczenie

Były prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński, który ustąpił ze stanowiska w związku ze stawianymi mu zarzutami o molestowanie seksualne, wydał oświadczenie. Zapowiedział w nim, że swojego dobrego imienia i spokoju rodziny będzie bronił przed sądem. Wyraził też nadzieję, że posłanka Katarzyna Kotula "nie zasłoni się immunitetem". W środę sprawą przypadków przemocy fizycznej i seksualnej w PZT zajmie się sejmowa komisja sportu.

GUS: inflacja w listopadzie wyniosła 17,4 procent rok do roku

17,4 procent rok do roku - takie dane o inflacji za listopad podał w środę GUS. To mniej o pół punktu procentowego niż w październiku. Ale to nie oznacza spadku cen, które wciąż są bardzo wysokie. Rok temu w tym samym czasie inflacja wynosiła 7,8 procent.

Igor Tuleya został przywrócony do orzekania. W środę stawił się do pracy w warszawskim sądzie

Po 740 dniach zawieszenia sędzia Igor Tuleya wraca do pracy. We wtorek Izba Odpowiedzialności Zawodowej orzekła, że nie popełnił żadnego przestępstwa i uchyliła decyzję o zawieszeniu go w obowiązkach. W środę prezes warszawskiego Sądu Okręgowego w wydanym piśmie poinformowała sędziego, że został on przywrócony do pracy na poprzednich warunkach. Szef kancelarii premiera Marek Kuchciński, pytany o sprawę Tulei, stwierdził, że "nie zna jegomościa". Z kolei wiceminister klimatu, poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba ocenił, że "popełniono błąd".

Wielu Rosjan uciekło do Gruzji. Niektórzy Gruzini nazywają to okupacją

Nie chcieli umierać w imię chorych idei, woleli wyjechać z kraju. Ponad sto tysięcy młodych Rosjan zdecydowało się uciec do sąsiedniej Gruzji przed mobilizacją. Chociaż gruzińska gospodarka od kilku miesięcy przeżywa prawdziwy boom, to niektórzy Gruzini patrzą na obecność Rosjan nieprzychylnie. Pada nawet słowo "okupacja". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.