Najnowsze

Najnowsze

Marszalek Witek zwołała pilne posiedzenie Sejmu we wrześniu

Marszałek Elżbieta Witek zwołała pilne posiedzenie Sejmu na 2 września. Posłowie mają zająć się rządowymi projektami ustaw w sprawie dodatków do innych źródeł ciepła niż węgiel, a także projektem ustawy o wsparciu dla nadodrzańskich przedsiębiorców. Opozycja domagała się zwołania posiedzenia od dawna, bo - jak przekonywała - w dobie drożyzny i szalejących cen surowców to nie był dobry czas na wakacje dla polityków.

Wiceminister "przejęzyczył się" w sprawie zarobków nauczycieli

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski swoją ostatnią wypowiedzią wywołał duże zamieszanie. Oszacował zarobki nauczyciela mianowanego, ze wszystkimi dodatkami, na prawie 7 tysięcy złotych na rękę. Później jednak wiceminister przyznał, że pomylił kwotę netto z brutto, a i ta wersja - jak mówią nauczyciele - odbiega znacznie od realnych płac. Dlatego na wrzesień zapowiadają pogotowie protestacyjne.

Prognoza pogody na czwartek 25 sierpnia

W czwartek w całym kraju zachmurzenie będzie zmienne. Od Pomorza, przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, po Śląsk i Małopolskę okresami chmur będzie więcej, mogą też wystąpić przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 32 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Środków na KPO wciąż brak, nasila się antyunijna retoryka polityków PiS

Nie jest to program, który jest naszym być albo nie być - mówi premier Mateusz Morawiecki o miliardach z Brukseli na KPO. Jednak jeszcze nie tak dawno zapewniał, że "to polska racja stanu" i "nowy plan Marshalla''. Teraz, kiedy pieniędzy wciąż brak i wciąż trwa spór o praworządność, zaostrza się antyunijna retoryka. Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski dostrzega większe zagrożenie z zachodu niż ze wschodu. To najnowszy, choć niejedyny przykład.

Część dzieci chorych na SMA wykluczona z refundacji terapii genowej

"Najdroższy lek świata" będzie refundowany w Polsce, ale tylko dla dzieci do 6. miesiąca życia i dla takich, które nie są poddawane innej terapii. Każde dziecko zasługuje na taką samą szansę - mówią zrozpaczeni rodzice dzieci chorych na SMA, dla których terapia genowa nie będzie refundowana.

Wędkarze i strażacy ratują ryby w Odrze

Wędkarze i strażacy ratują ryby z zatrutej i niedotlenionej Odry. Te, które jeszcze żyją, są odławiane i umieszczane w beczkach i basenach z wodą. Eksperci krytykują prawo i instytucje, które nie dość skutecznie chronią środowisko.

Ziobro: Niemcy kryją się za decyzją blokowania środków na KPO

Jest najbardziej radykalnym i antyunijnym politykiem w rządzie. Autorem zmian w wymiarze sprawiedliwości, które od lat są powodem konfliktu z Brukselą i wstrzymaniem pieniędzy dla Polski. Zbigniew Ziobro chce teraz odsunąć od siebie odpowiedzialność i atakuje Niemcy, ale nie tylko on.

ADHD jest coraz częściej diagnozowane u dorosłych

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej, problemy z koncentracją - ADHD do tej pory był kojarzony z dziećmi. Dorośli też żyją z ADHD. Niektórzy dowiedzieli się o tym nawet w wieku 40 czy 50 lat. Bardzo im ta świadomość pomogła w życiu i pracy.

Prognoza pogody na środę 24 sierpnia

W środę na Podlasiu słonecznie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem i burzami (10-20 mm opadu i porywy wiatru o prędkości do 60-80 km/h). Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Dopłaty dla ogrzewających nie tylko węglem. Rząd przyjął projekt ustawy

Tylko w ubiegłym tygodniu Polska Grupa Górnicza przez swój internetowy sklep sprzedała ponad 120 tysięcy ton węgla. Sprzedaż surowca za gotówkę przy kopalniach spółka już ogranicza. Tymczasem trwa składanie wniosków o dopłaty na zakup węgla. Takiej szansy wciąż nie mają korzystający z innych źródeł ciepła. Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął w tej sprawie ustawy.