Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 27 października

W czwartek będzie pochmurno i mglisto z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 17 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany.

Białystok: manifestacja solidarności z więźniami politycznymi na Białorusi

W Białymstoku odbyła się demonstracja w obronie więźniów politycznych na Białorusi. Jest ich około 1300, a wśród nich od 19 miesięcy Andrzej Poczobut. Dziennikarz, któremu reżim postawi zarzuty propagowania nazizmu i podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym, może dostać wyrok 12 lat pozbawienia wolności. Z kolei Andżelika Borys jest w areszcie domowym. Procesy polityczne są nagminne - w ten sposób Alaksandr Łukaszenka kurczowo trzyma się władzy.

Straż Miejska sprawdza, czym Polacy ogrzewają domy

Mrozów jeszcze nie ma, ale kontrole już ruszają. Strażnicy miejscy sprawdzają, czym Polacy palą w piecach. Drony zbierające próbki powietrza latają już w Szczecinie. Jednocześnie eksperci i lekarze ostrzegają przed paleniem węglem brunatnym czy miałem węglowy, ale prezes PiS Jarosław Kaczyński bagatelizuje ich opinie.

Nauczyciele i uczniowie protestowali przeciwko nowej odsłonie lex Czarnek

Wyrzucenia do kosza projektu lex Czarnek 2.0 domagali się przed Sejmem demonstranci, ale PiS nie rezygnuje. Ustawa między innymi wzmacnia nadzór kuratorów nad dyrektorami szkół. Minister edukacji Przemysław Czarnek twierdzi, że w szkołach nie ma autonomii, a prezes PiS Jarosław Kaczyński, że Czarnek dzielnie walczy z rzekomo szkodliwą dla patriotyzmu tak zwaną pedagogiką wstydu.

Ukraińcy są coraz bliżej odbicia Chersonia

Ukraińcy są coraz bliżej odbicia okupowanego przez Rosjan Chersonia na południu kraju. Jednocześnie rosną obawy o reakcję Putina. Padają pytania, czy wysadzi pobliską tamę i zaleje okolicznych mieszkańców, czy użyje taktycznej broni jądrowej. Na to drugie może wskazywać rosyjska propaganda, która sugeruje, że użycie tak zwanej brudnej bomby ma rzekomo planować Kijów.

"Wszystko, co robimy, jest jasne i ma bardzo dobre fundamenty". Tak działa NAFO

Ukraina bohatersko broni się już od ośmiu miesięcy. Ta wojna toczy się nie tylko na froncie, ale również w sieci. Przez lata na Rosję w zakresie internetowej propagandy, kłamstwa i manipulacji nie było mocnych. Zmieniło to NAFO - międzynarodowy sojusz, którego siłą są humor, absurd, błyskotliwość i szczera radość, że można pomóc Ukrainie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Takiego ordynarnego oszukiwania wyborców jeszcze nie było"

Sejmowe komisje pracowały we wtorek nad przyszłorocznym budżetem państwa. Rząd wyliczył deficyt na 68 miliardów złotych. Byłym pracownikom Ministerstwa Finansów wychodzi jednak 206 miliardów złotych. - Czasy bonanzy kończą się, przychodzi czas zapłaty - komentuje Leszek Balcerowicz.

Jak uratować Odrę? Naukowcy apelują do rządu

Odra wciąż walczy o życie. Z jednej strony jest rząd i jego pomysły na regulację rzeki, z drugiej są naukowcy, którzy ostrzegają przed kolejną katastrofą i podpowiadają rządowi co robić, żeby rzekę uratować.

Komendant jechał kontrbuspasem. Za wykroczenie został pouczony

Policjanci gdyńskiej drogówki zatrzymali swojego szefa na kontrbuspasie. Nie otrzymał mandatu ani punktów karnych. Funkcjonariusze uznali, że wystarczy pouczenie. Policja opublikowała nagranie z kontroli, a wewnętrzne postępowanie policji wykazało, że ani funkcjonariusze, ani komendant, nie zachowali się nieprawidłowo.

Prognoza pogody na środę 26 października

W środę na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej Lubelszczyźnie i Podkarpaciu na ogół będzie pochmurno. Wystąpi lekki deszcz i przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 18 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, zachodni i południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie.