Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 13 stycznia

W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami na zachodzie. Z zachodu na wschód będą przemieszczać się opady deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy, a wysoko w górach spadnie do 5-10 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 8 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 10 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na północy osiągający prędkość do 50-60 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

Był ciężko ranny po ostrzale, przeżył rosyjską niewolę. Hlib chce jak najszybciej wrócić na front

W budynek, w którym się znajdował, trafił pocisk. Przeżył. To był pierwszy cud. Ciężko ranny trafił do rosyjskiej niewoli i wyszedł z niej żywy - to kolejny cud. Teraz Hlib Stryżko dochodzi do zdrowia i jak najszybciej chce wrócić do służby. - Ukraina jest dla mnie najważniejsza. Nic innego się nie liczy - mówi żołnierz w rozmowie z "Faktami o Świecie" TVN24 BiS.

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym trafiła do sejmowej komisji

Sejmowa komisja zajmie się projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Ma ona odblokować pieniądze na KPO. Podczas głosowania na sali plenarnej za odrzuceniem projektu zagłosowali posłowie Solidarnej Polski - a są częścią obozu rządzącego. Opozycja chce pracować nad projektem, ale ma swoje poprawki.

Ruszyły sejmowe prace nad zmianami w Kodeksie wyborczym

Sejm rozpoczął prace nad nowelizacją Kodeksu wyborczego - projekt trafił do komisji. Zjednoczona Prawica przekonuje, że chce zwiększyć wyborczą frekwencję. Opozycja nie ma wątpliwości, że PiS boi się przegrać wybory. Chce zwiększyć liczbę komisji tam, gdzie ma najwięcej wyborców.

Prognoza pogody na czwartek 12 stycznia

W czwartek będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia. W zachodniej części kraju i na krańcach wschodnich spadnie deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie, rośnie.

Na Pomorzu Zachodnim znaleziono martwego żubra

Są pod ochroną, a znów padają ofiarą człowieka. Postrzelonego, martwego żubra znaleziono na Pomorzu Zachodnim. To piąty taki przypadek w tym rejonie w ciągu ostatnich miesięcy. Zbulwersowani są przyrodnicy i Polski Związek Łowiecki. Niestety - przypadki kłusownictwa dotyczą też rysi i wilków.

Opozycja nie wykorzystała szansy, by odrzucić projekt zmian w Kodeksie wyborczym

Do dalszych prac w komisji został skierowany projekt zmian w Kodeksie wyborczym. Według PiS - to walka o zwiększenie wyborczej frekwencji. Według opozycji - o zwiększenie wyborczych szans obozu rządzącego. Na dodatek już w trakcie wyborczego roku, co można uznać za próbę zmiany reguł w trakcie gry. Jednak opozycja nie wykorzystała szansy, by odrzucić projekt w pierwszym czytaniu.

Nowa ustawa sądowa trafiła do prac w komisji

Wbrew głosom Solidarnej Polski oraz Konfederacji - dzięki wspólnym głosom PiS i opozycji - nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym trafiła do dalszych prac. Opozycja deklaruje, że są przygotowane wspólne poprawki. Co zrobi, jeśli PiS te poprawki odrzuci?