Najnowsze

Najnowsze

Posiadanie psa lub kota staje się w Polsce coraz droższe

Coraz więcej właścicieli staje przed dylematem - pusta lodówka czy pełna miska. Pies czy kot stają się dobrem luksusowym, na które w trudnych czasach coraz trudniej sobie pozwolić. Widać to w pełnych po brzegi schroniskach, które też ledwo wiążą koniec z końcem.

Inflacja mocno uderza w przedsiębiorców

Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorców myśli nad zawieszeniem działalności albo ograniczeniem dni pracy. Trzeba oszczędzać, by nie zbankrutować. Inflacja dotyka każdego, ale gdy dotyka biznes - ma to odbicie w zatrudnieniu. Ekonomiści przewidują, że stopa bezrobocia może wzrosnąć już od stycznia.

Gigantyczna tarcza przemierza Polskę

To gigantyczna operacja logistyczna. Tarcza, która wydrąży tunel trasy ekspresowej S19 na Podkarpaciu, do Szczecina przypłynęła z Hiszpanii. Potem Odrą dotarła do Opola. Teraz zmierza do celu na kołach - w konwoju, jakiego jeszcze na polskich drogach nie było. Przygotowania do niego trwały rok. Miejscami trzeba było nawet obniżać nawierzchnię. Wszystko odbywa się nocą, żeby jeszcze bardziej nie utrudniać ruchu drogowego.

Do prezydenta trafi ustawa zaostrzająca Kodeks karny

Nowe przepisy zakładają, że nietrzeźwy kierowca, który będzie miał nie mniej niż 1,5 promila alkoholu we krwi, straci samochód niezależnie od tego, czy spowodował wypadek drogowy. To nie jedyna zmiana w tej nowelizacji. Zwiększają się kary za drobne kradzieże, gwałty i pojawia się kara "bezwzględnego dożywocia".

Tarcza TBM przejedzie w konwoju przez Warszawę

Jest gigantyczna i niemałe z nią problemy. Nazywa się TBM i jest wielką tarczą, która wydrąży tunel drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. Do Szczecina przypłynęła z Hiszpanii. Potem Odrą do Opola. Teraz zmierza do celu na kołach - w konwoju, jakiego jeszcze na polskich drogach nie było, a który tej nocy przejedzie przez Warszawę.

Opady śniegu zaskoczyły w wielu miejscach w Polsce

Zima w górach i nad morzem przyszła i niektórych zaskoczyła. W nocy z powodu śnieżycy zamknięta była obwodnica w Gdańsku, ruch był wstrzymany na kilka godzin. W górach panują zimowe warunki. Ograniczona jest widzialność. Synoptycy ostrzegają, że miejscami może jeszcze padać.

Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami apelują o zmianę przepisów

Stop przemocy finansowej - mówią protestujący. Na ich trudną sytuację wpływ ma również inflacja. Wszystko drożeje - pieluchy, wózki, sprzęt do rehabilitacji. 2119 złotych to świadczenie dla rodzica, który musi zrezygnować z pracy, żeby opiekować się swoim niepełnosprawnym dzieckiem. Niektórzy z nich mają dylemat - kupić jedzenie czy lekarstwa, bo to, co dostają, nie wystarcza na życie. Dorobić nie mogą, bo stracą świadczenie. Proszą rząd o zmianę przepisów.

Episkopat ignoruje Państwową Komisję do spraw Pedofilii. Czy ustawa to zmieni?

Episkopat zasłania się konkordatem w kwestii przekazywania akt Państwowej Komisji do spraw Pedofilii. Komisja jest ignorowana. Dlatego Sejm nakazuje w ustawie przekazywanie jej dokumentów, ale jednocześnie PiS nie godzi się na zapis o karach dla tych, którzy tego odmówią. A odmawia Kościół. Pozostanie bezkarny? Opozycja zarzuca władzy hipokryzję.

Biało-czerwoni dotarli do Kataru. We wtorek zagrają z Meksykiem

Nasi piłkarze są już na mundialu. Dotarli do Kataru w czwartek wieczorem. Gotowy jest skład i taktyka, jest także determinacja. Celem na początek jest wyjście z grupy. Biało-czerwoni będą musieli zmierzyć się w niej z Meksykiem, Arabią Saudyjska i Argentyną - z genialnym Messim w składzie.

Prognoza pogody na sobotę 19 listopada

W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu i południowym-wschodzie kraju słabe opady śniegu do 2 cm. Na Wybrzeżu i Pomorzu dość silne przelotne opady śniegu do 5 cm, lokalnie do 10 cm, możliwe burze. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 0 w skali Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr zmienny, słaby, tylko nad morzem północno-wschodni, dość silny i porywisty.