Dochód ze sprzedaży biletów na "Barbie" przekroczył miliard dolarów. "'Barbillion' przeskoczył nawet nasze najbardziej optymistyczne prognozy"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Po raz pierwszy w historii obraz wyreżyserowany przez kobietę zarobił miliard dolarów. Chodzi o film "Barbie", gdzie za kamerą stanęła Greta Gerwig. To też jedna z niewielu produkcji z tego elitarnego finansowego grona, których główna bohaterka jest kobietą.

"Barbie" jest już miliarderką. Po zaledwie 17 dniach od premiery film reżyserki i scenarzystki Grety Gerwig przyniósł ze sprzedaży biletów dochód przekraczający miliard dolarów. "Jako szefom dystrybucji nieczęsto zdarza nam się zaniemówić z powodu wyników filmu, ale "Barbillion" przeskoczył nawet nasze najbardziej optymistyczne prognozy" - poinformowało Warner Bros.. To historyczne osiągnięcie. Po pierwsze - w całej ponad 100-letniej historii kina barierę miliarda dolarów przekroczyły tylko 53 produkcje. Po drugie - to pierwszy miliard zarobiony przez film, który wyreżyserowała kobieta. - To, jak Gerwig bawi się różnymi konwencjami, to, jak zaskakuje nas w każdej scenie, jest niesamowite i pocztą pantoflową przenoszą się zachwyty nad filmem - podkreśla Tomasz-Marcin Wrona, dziennikarz tvn24.pl, autor cyklu "Wybór Wrony".

Z jednej strony do sukcesu z pewnością przyczyniła się kampania marketingowa i fala wywołana symultanicznymi premierami dwóch skrajnie odmiennych filmów: "Barbie" i "Oppenheimera". - (Na sukces wpłynęła - red.) fenomenalna kampania marketingowa, która była oparta na takim zabiegu wiralowym w połączeniu z filmem Christophera Nolana - mówi Tomasz-Marcin Wrona.

Z drugiej strony zadziałał nieprzypadkowy wybór twórców, który skazał "Barbie" na sukces. Margot Robbie, odtwórczyni roli tytułowej i zarazem producentka obrazu to wszystko przewidziała. "Powiedziałam, że wytwórnie odnoszą ogromne sukcesy, gdy są w stanie zestawić wielki pomysł z wizjonerskim reżyserem. Podałam serię przykładów. Na przykład dinozaury i Spielberg. Wymieniłam praktycznie wszystko, co było niesamowite i przynosiło wytwórniom mnóstwo pieniędzy przez lata. Powiedziałam: "teraz macie Barbie i Gretę Gerwig". Później dodałam, że film zarobi miliard dolarów, może trochę przesadziłam, ale przecież mieliśmy film do zrealizowania" - opowiedziała w rozmowie z magazynem "Collider".

Ogromny sukces

Film błyskawicznie znalazł się w gronie tak kasowych przedsięwzięć jak "Jurassic World", "Titanic" czy "Avatar". - Warner Bros. przypomina, że Barbie w Stanach Zjednoczonych zarobiła pierwsze 4 miliony dolarów w rekordowo krótkim czasie i rekordowo szybko 5 milionów dolarów w ujęciu międzynarodowym - przypomina Rahel Solomon, korespondentka biznesowa CNN International.

Szaleństwo trwa, licznik nadal bije, bo historie o ociekającej różem lalce, która w swoim bajkowym świecie przechodzi kryzys egzystencjalny, ciągle można zobaczyć w kinach. - To nie tylko kino rozrywkowe, ale też świetna intelektualna uczta i zachęcam każdego do obejrzenia tego filmu - podkreśla Tomasz-Marcin Wrona.

Autorka/Autor:Justyna Zuber

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Jednym z powodów, dla których koalicja 15 października w ogóle powstała i ma większość w Sejmie, były głosy kobiet. Jednym z powodów, dla którego głosowały, była walka o prawo do aborcji. Sejm może przyjąć jedną z gotowych już ustaw albo zdecydować o referendum. Amnesty International przedstawiło 75 powodów przeciwko referendum.

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy robić referendum ws. aborcji

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy robić referendum ws. aborcji

Źródło:
Fakty TVN

Pałac Saski będzie odbudowany i to szybko - tak mówi minister kultury. Kiedyś to był jeden z najpiękniejszych pałaców Warszawy i od niemal dokładnie 100 lat jego częścią jest Grób Nieznanego Żołnierza. O jego powojennej odbudowie mówiono już dawno, ale realne staje się to dopiero teraz.

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Źródło:
Fakty TVN

Na antenie TVN24 opowiadaliśmy historię bezdomnego pana Jarosława. Mężczyzna próbował zmienić swoje życie. Po emisji materiału telefon Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozdzwonił się z propozycjami pomocy i pracy. Pan Jarosław nie chciał wyjeżdżać z Poraja. Co zatem u niego słychać?

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dyktator Alaksandr Łukaszenka zakomunikował, że chce pozostać u władzy. Na Białorusi właśnie się zakończyły pseudowybory do parlamentu i lokalnych władz. Reżim, oczywiście, zatriumfował. Nie było ani kandydatów opozycyjnych, ani niezależnych obserwatorów.

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rozumiem, że pan Edgar chce się teraz wybielić. Dobrze, niech mówi. (...) Kodeks postępowania karnego przewiduje w takich sytuacjach złagodzenie kary - mówił w "Faktach po Faktach" Adam Szłapka, minister do spraw Unii Europejskiej, o zeznaniach Edgara Kobosa przed komisją śledczą do spraw afery wizowej.

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Źródło:
TVN24

Wszelkie podejrzenia i zarzuty w sprawie afery wizowej dotyczą kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - mówił w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna. Były wiceszef MSZ w rządzie PiS Arkadiusz Mularczyk wyraził przekonanie, że całe ówczesne kierownictwo resortu z chwilą podjęcia informacji, że są jakieś nieprawidłowości, zawiadomiło właściwe organy ścigania.

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Źródło:
TVN24

W kilku amerykańskich stanach sędziowie nie mogą ogłosić rozwodu, jeśli kobieta jest w ciąży. Rozwód w tej sytuacji jest po prostu niemożliwy. Nawet, jeśli w danym małżeństwie dochodzi do przemocy domowej. Tak jest między innymi w Missouri. Teraz pewna polityk chce to zmienić.

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Prezydent Zełenski udał się z wizytą do Arabii Saudyjskiej. Cel rozmów to między innymi kolejne pośrednictwo Saudów w wymianie jeńców i osób deportowanych. Kilka takich wymian udało się wcześniej. Na powrót swoich bliskich czekają wciąż między innymi rodziny obrońców Azowstalu. Żony żołnierzy systematycznie zbierają się w centrum Kijowa i apelują do władz o starania w celu sprowadzenia ich mężów do domów.

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niewykluczone, że o wyniku listopadowych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zdecydują kobiety. Sąd Najwyższy stanu Alabama zdecydował, że zamrożone zarodki, wykorzystywane do zapłodnienia in vitro, są w świetle prawa dziećmi. Tamtejsze przychodnie natychmiast wstrzymały możliwość korzystania z tej procedury. Pacjenci przenoszą się do stanów, w których rządzą demokraci, licząc, że tam dotychczasowe prawo zostanie utrzymane. Republikanie w swoich stanach zmieniają prawo po decyzji Sądu Najwyższego, który dwa lata temu orzekł, że aborcja nie jest jednak konstytucyjnym prawem Amerykanek.

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS