Dochód ze sprzedaży biletów na "Barbie" przekroczył miliard dolarów. "'Barbillion' przeskoczył nawet nasze najbardziej optymistyczne prognozy"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Po raz pierwszy w historii obraz wyreżyserowany przez kobietę zarobił miliard dolarów. Chodzi o film "Barbie", gdzie za kamerą stanęła Greta Gerwig. To też jedna z niewielu produkcji z tego elitarnego finansowego grona, których główna bohaterka jest kobietą.

"Barbie" jest już miliarderką. Po zaledwie 17 dniach od premiery film reżyserki i scenarzystki Grety Gerwig przyniósł ze sprzedaży biletów dochód przekraczający miliard dolarów. "Jako szefom dystrybucji nieczęsto zdarza nam się zaniemówić z powodu wyników filmu, ale "Barbillion" przeskoczył nawet nasze najbardziej optymistyczne prognozy" - poinformowało Warner Bros.. To historyczne osiągnięcie. Po pierwsze - w całej ponad 100-letniej historii kina barierę miliarda dolarów przekroczyły tylko 53 produkcje. Po drugie - to pierwszy miliard zarobiony przez film, który wyreżyserowała kobieta. - To, jak Gerwig bawi się różnymi konwencjami, to, jak zaskakuje nas w każdej scenie, jest niesamowite i pocztą pantoflową przenoszą się zachwyty nad filmem - podkreśla Tomasz-Marcin Wrona, dziennikarz tvn24.pl, autor cyklu "Wybór Wrony".

Z jednej strony do sukcesu z pewnością przyczyniła się kampania marketingowa i fala wywołana symultanicznymi premierami dwóch skrajnie odmiennych filmów: "Barbie" i "Oppenheimera". - (Na sukces wpłynęła - red.) fenomenalna kampania marketingowa, która była oparta na takim zabiegu wiralowym w połączeniu z filmem Christophera Nolana - mówi Tomasz-Marcin Wrona.

Z drugiej strony zadziałał nieprzypadkowy wybór twórców, który skazał "Barbie" na sukces. Margot Robbie, odtwórczyni roli tytułowej i zarazem producentka obrazu to wszystko przewidziała. "Powiedziałam, że wytwórnie odnoszą ogromne sukcesy, gdy są w stanie zestawić wielki pomysł z wizjonerskim reżyserem. Podałam serię przykładów. Na przykład dinozaury i Spielberg. Wymieniłam praktycznie wszystko, co było niesamowite i przynosiło wytwórniom mnóstwo pieniędzy przez lata. Powiedziałam: "teraz macie Barbie i Gretę Gerwig". Później dodałam, że film zarobi miliard dolarów, może trochę przesadziłam, ale przecież mieliśmy film do zrealizowania" - opowiedziała w rozmowie z magazynem "Collider".

Ogromny sukces

Film błyskawicznie znalazł się w gronie tak kasowych przedsięwzięć jak "Jurassic World", "Titanic" czy "Avatar". - Warner Bros. przypomina, że Barbie w Stanach Zjednoczonych zarobiła pierwsze 4 miliony dolarów w rekordowo krótkim czasie i rekordowo szybko 5 milionów dolarów w ujęciu międzynarodowym - przypomina Rahel Solomon, korespondentka biznesowa CNN International.

Szaleństwo trwa, licznik nadal bije, bo historie o ociekającej różem lalce, która w swoim bajkowym świecie przechodzi kryzys egzystencjalny, ciągle można zobaczyć w kinach. - To nie tylko kino rozrywkowe, ale też świetna intelektualna uczta i zachęcam każdego do obejrzenia tego filmu - podkreśla Tomasz-Marcin Wrona.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

"Podróże z klasą", czyli nowy program Ministerstwa Edukacji Narodowej, to środki na wycieczki szkolne. Muszą być wizyty w muzeach, centrach nauki czy teatrach, ale nie ma listy dopuszczalnych miejsc - jak za czasów ministra Czarnka. Jest jeden problem: z dodatkowym wynagrodzeniem dla nauczycieli na wycieczce.

MEN będzie finansowało wycieczki szkolne. Nauczyciele jednak pytają: co z nadgodzinami?

MEN będzie finansowało wycieczki szkolne. Nauczyciele jednak pytają: co z nadgodzinami?

Źródło:
Fakty TVN

Według nieoficjalnych informacji Marek Magierowski odejdzie ze stanowiska ambasadora RP w USA i z dyplomacji - dowiedział się korespondent "Faktów" TVN w USA Marcin Wrona.

"Fakty" TVN nieoficjalnie: Marek Magierowski odejdzie ze stanowiska

"Fakty" TVN nieoficjalnie: Marek Magierowski odejdzie ze stanowiska

Źródło:
tvn24.pl

W Sejmie wybuchł spór o to, kto częściej częściej zakuwał żołnierzy w kajdanki. To po tym, jak premier Donald Tusk w mediach społecznościowych napisał: "W czasie rządów PiS Żandarmeria nakładała zatrzymanym żołnierzom kajdanki ponad 500 razy. Nikt się nie oburzał, nie było sensacyjnych artykułów, nie żądano dymisji Ministra Obrony, prezydent nie zwoływał Rady Bezpieczeństwa". Na wpis postanowił zareagować były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Zawrzało po wpisie Tuska. Błaszczak odpowiedział

Zawrzało po wpisie Tuska. Błaszczak odpowiedział

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trzej kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego z odległych miejsc przeskoczyli partyjne "jedynki" i zdobyli mandaty. To posłowie Michał Dworczyk, Piotr Mueller i Waldemar Buda. Łączy ich to, że są ludźmi byłego premiera Mateusza Morawieckiego. - Morawiecki przykrył ludzi Kaczyńskiego ogromnymi pieniędzmi. Milionami. I Kaczyński się połapał, ale to dopiero w ostatnich dniach. To już było za późno - komentuje Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. Materiał "Faktów po południu" w TVN24.

"Kaczyński się połapał dopiero w ostatnich dniach". Morawiecki i jego ludzie górą

"Kaczyński się połapał dopiero w ostatnich dniach". Morawiecki i jego ludzie górą

Źródło:
TVN24

Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24, że głównymi założeniami prezydenckiego projektu dotyczącego sił zbrojnych są wprowadzenie systemu kierowania obroną państwa, wprowadzenie stałych planów obrony oraz reforma systemu kierowania i dowodzenia. Odniósł się też do tego, że prezentował ten projekt w Sejmie niemal przy pustej sali. - To zdumiewające i porażające - ocenił.

Niemal pusta sala sejmowa podczas wystąpienia szefa BBN. Siewiera: zdumiewające i porażające

Niemal pusta sala sejmowa podczas wystąpienia szefa BBN. Siewiera: zdumiewające i porażające

Źródło:
TVN24, PAP

- To jest bardzo ogólne pojęcie i moim zdaniem ciut niebezpieczne. Niewątpliwie potrzebujemy odbudowy przemysłu zbrojeniowego. Czy to oznacza, że cała gospodarka powinna funkcjonować na nadzwyczajnych warunkach? Nie wydaje mi się być to uzasadnione - mówił w programie "Fakty po Faktach" Jerzy Hausner, ekonomista, przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, były wicepremier i szef resortu pracy, odnosząc się do słów wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza dotyczących przestawienia gospodarki w tryb zagrożenia wojną.

Gospodarka w trybie wojennym? "Ciut niebezpieczne"

Gospodarka w trybie wojennym? "Ciut niebezpieczne"

Źródło:
TVN24

W gigantycznym więzieniu dla kobiet i dzieci w północnej Syrii bez procesu i wyroku przetrzymywane są przez lata żony wojowników tak zwanego Państwa Islamskiego razem z dziećmi. Zamknięte, odizolowane w trudnych warunkach, tylko się radykalizują. Dlatego ich synowie, kiedy skończą 12 lat, są im odbierani i zamykani w innym ośrodku - takim, który ma ich integrować ze społeczeństwem.

W Syrii jest więzienie dla żon i dzieci wojowników ISIS. Chłopcy są przenoszeni, jak skończą 12 lat

W Syrii jest więzienie dla żon i dzieci wojowników ISIS. Chłopcy są przenoszeni, jak skończą 12 lat

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Nieco ponad połowa uprawnionych poszła w całej Europie wybrać posłów do europarlamentu. Są oczywiście kraje, które mogą pochwalić się dobrym wynikiem, jak Niemcy - ponad 64 procent czy Dania i Cypr - prawie 60 procent. Nie brak też miejsc jak Chorwacja czy kraje bałtyckie, gdzie głosujących było 20-30 procent. Czemu obywatele tych państw nie byli zainteresowani wyborami, o których od dawna mówiono, że są jednymi z najważniejszych dla przyszłości Wspólnoty?

Niektóre kraje prawie w ogóle nie są zainteresowane wyborami do europarlamentu. Skąd się to bierze?

Niektóre kraje prawie w ogóle nie są zainteresowane wyborami do europarlamentu. Skąd się to bierze?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Alternatywa dla Niemiec (AfD) jest nazywana "partią TikToka". W opinii Deutsche Welle AfD skutecznie i strategicznie kierowała swoje komunikaty do najmłodszych wyborców. Nie tylko ta niemiecka partia z sukcesem wykorzystała media społecznościowe. Tak samo zrobił 28-letni Jordan Bardella z francuskiego Zjednoczenia Narodowego, a także 24-letni Fidias Panayiotou, influencer z Cypru.

AfD z powodzeniem wykorzystała TikToka w kampanii. Z kolei na Cyprze europosłem został 24-letni influencer

AfD z powodzeniem wykorzystała TikToka w kampanii. Z kolei na Cyprze europosłem został 24-letni influencer

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS