Najnowsze

Najnowsze

Rozpoczął się trzydniowy Konkurs Ofert WOŚP

To będzie trzydniowy maraton - tyle potrwa konkurs ofert na sprzęt, który kupi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W puli do wydania jest 85 milionów złotych. W planach do kupienia blisko 500 urządzeń dla ponad 80 placówek.

Mecz Polska-Argentyna. Politycy typują wynik spotkania

W reprezentacyjnym haśle "Łączy nas piłka" jest dużo prawdy, bo sportowe emocje przed meczem Biało-Czerwonych sięgają zenitu. Euforia narodowa zjednoczyła nawet poróżnionych zwykle posłów, którzy w środę na sejmowych korytarzach obstawiali wynik spotkania z Argentyną.

Prognoza pogody na czwartek 1 grudnia

W czwartek w kraju będzie pochmurno. Lokalnie możliwe są symboliczne opady śniegu i śniegu z deszczem. Miejscami mogą pojawić się niewielkie przejaśnienia, a na obszarach podgórskich i górskich rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 1 stopnia Celsjusza w centrum kraju, do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

Mirosław Skrzypczyński, były prezes PZT wydał oświadczenie

Były prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński, który ustąpił ze stanowiska w związku ze stawianymi mu zarzutami o molestowanie seksualne, wydał oświadczenie. Zapowiedział w nim, że swojego dobrego imienia i spokoju rodziny będzie bronił przed sądem. Wyraził też nadzieję, że posłanka Katarzyna Kotula "nie zasłoni się immunitetem". W środę sprawą przypadków przemocy fizycznej i seksualnej w PZT zajmie się sejmowa komisja sportu.

GUS: inflacja w listopadzie wyniosła 17,4 procent rok do roku

17,4 procent rok do roku - takie dane o inflacji za listopad podał w środę GUS. To mniej o pół punktu procentowego niż w październiku. Ale to nie oznacza spadku cen, które wciąż są bardzo wysokie. Rok temu w tym samym czasie inflacja wynosiła 7,8 procent.

Igor Tuleya został przywrócony do orzekania. W środę stawił się do pracy w warszawskim sądzie

Po 740 dniach zawieszenia sędzia Igor Tuleya wraca do pracy. We wtorek Izba Odpowiedzialności Zawodowej orzekła, że nie popełnił żadnego przestępstwa i uchyliła decyzję o zawieszeniu go w obowiązkach. W środę prezes warszawskiego Sądu Okręgowego w wydanym piśmie poinformowała sędziego, że został on przywrócony do pracy na poprzednich warunkach. Szef kancelarii premiera Marek Kuchciński, pytany o sprawę Tulei, stwierdził, że "nie zna jegomościa". Z kolei wiceminister klimatu, poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba ocenił, że "popełniono błąd".

Wielu Rosjan uciekło do Gruzji. Niektórzy Gruzini nazywają to okupacją

Nie chcieli umierać w imię chorych idei, woleli wyjechać z kraju. Ponad sto tysięcy młodych Rosjan zdecydowało się uciec do sąsiedniej Gruzji przed mobilizacją. Chociaż gruzińska gospodarka od kilku miesięcy przeżywa prawdziwy boom, to niektórzy Gruzini patrzą na obecność Rosjan nieprzychylnie. Pada nawet słowo "okupacja". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Rządzący chcą uniewinniać samorządowców za tzw. wybory kopertowe

Jest kolejne podejście partii władzy do ustawowego uniewinnienia samorządowców za przygotowywanie tzw. wyborów kopertowych. Do Sejmu trafił projekt poselski, w którym czytamy o zaniechaniu ścigania za niektóre czyny związane z organizacją wyborów prezydenckich, które miały być przeprowadzone w maju 2020 roku.

Policjanci dokonywali zatrzymania. Doszło do strzelaniny

Podczas akcji zatrzymania mężczyzny niedaleko Gdańska doszło do strzelaniny. Mężczyzna zaatakował policjantów z broni automatycznej, jeden z policjantów odpowiedział ogniem. Napastnik zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Policjant został ranny.

Prognoza pogody na środę 30 listopada

W środę pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. Miejscami mglisto. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Pomorzu. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany.

Gigantyczna tarcza dotarła na Podkarpacie

Gigantyczny konwój dotarł do celu. Załadowane tonami elementów pojazdy długie na 74 metry poruszały się maksymalnie 10 kilometrów na godzinę. Choć nie było ani szybko, ani krótko, to było bardzo spektakularnie. Po dwóch tygodniach drogi potężna maszyna będzie drążyć tunel na Podkarpaciu. Takiej operacji jeszcze w Polsce nie było.

Wysokie ceny energii dobijają polskich restauratorów

Inflacja dobija gastronomię. Dla wielu restauracji to ostatni sezon. Niektóre zamykają się już teraz. Właściciele nie radzą sobie z galopującymi cenami energii elektrycznej i gazu, i coraz wyższymi cenami surowców. Najgorsze dopiero przed nimi. Od nowego roku przestanie obowiązywać tarcza antyinflacyjna i wróci standardowy VAT na prąd i gaz.

Zamieszanie w sprawie niemieckich Patriotów. Kaczyński podważa wiarygodność Niemiec

Nie ma gwarancji, że Niemcy strzelaliby do rosyjskich rakiet - mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński o niemieckich Patriotach, które miałyby trafić do Polski. Jarosław Kaczyński podważył w ten sposób wiarygodność Niemiec nie tylko jako partnera Polski, ale także członka NATO, sugerując, że niemieccy żołnierze nie broniliby Polski, gdyby zaatakowała nas Rosja.

Jarosław Kaczyński przekonuje, że niemieckie Patrioty byłyby w Polsce "dla ozdoby"

Po tragedii w Przewodowie Niemcy zaproponowały rozmieszczenie we wschodniej Polsce baterii rakietowych Patriot. Najpierw polski rząd się zgodził. Potem Jarosław Kaczyński stwierdził, że lepiej je przekazać Ukrainie. Polski rząd zmienił zdanie. Berlin odpowiedział, że to niemożliwe. Teraz prezes PiS twierdzi, że Niemcy i tak pewnie nie chcieliby zestrzelać rosyjskich rakiet.

Kobiety protestowały pod domem Jarosława Kaczyńskiego

W 104. rocznicę uzyskania przez Polki prawa wyborczego niedaleko domu Jarosława Kaczyńskiego odbył się protest kobiet. Nie chodzi tylko o ostatnie słowa o "dawaniu w szyję". Chodzi o prawo do aborcji, in vitro, a także o rolę kobiet w życiu publicznym.

PiS chce badać politykę energetyczną rządów PO-PSL

Po siedmiu latach rządów, na progu kampanii wyborczej, partia władzy chce powołać komisję weryfikacyjną i badać politykę energetyczną rządów PO-PSL. Chodzi o okres po 2007 roku. Zagadką jest data końcowa - raz to jest rok 2015, raz 2022.

Rzeszów sfinansuje zapłodnienie metodą in vitro

650 tysięcy złotych przeznaczy Rzeszów na finansowanie programu in vitro dla mieszkańców. To wystarczy na pomoc dla minimum 40 par, które mierzą się z problemem niepłodności, a bardzo chcą mieć dziecko. Rzeszów dołącza do innych miast, które w tej sprawie muszą wyręczać rząd.