Top of the Top Sopot Festival 2023. Natalia Przybysz i Mrozu zdradzają, na co mogą liczyć widzowie

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Top of the Top Sopot Festival 2023. Natalia Przybysz i Mrozu zdradzają, na co mogą liczyć widzowie
Top of the Top Sopot Festival 2023. Natalia Przybysz i Mrozu zdradzają, na co mogą liczyć widzowie
Fakty po Południu TVN24
Top of the Top Sopot Festival 2023. Natalia Przybysz i Mrozu zdradzają, na co mogą liczyć widzowieFakty po Południu TVN24

Trwają przygotowania do tegorocznego Top of the Top Sopot Festival. Jak co roku sopocka publiczność będzie miała okazję bawić się razem z najlepszymi i najpopularniejszymi w Polsce artystami muzyki rozrywkowej. Na scenie wystąpią między innymi Natalia Przybysz i Mrozu.

Top of the Top Sopot Festival 2023 zbliża się wielkimi krokami. Koncerty rozpoczną się 21 sierpnia i potrwają do 24 sierpnia. Pierwszy wieczór odbędzie się pod hasłem #I Dance. Tego dnia wystąpi między innymi Natalia Przybysz. - Będziemy gospodarzami pierwszego dnia. Będziemy wspólnie z różnymi wykonawcami, wykonawczyniami grać piosenki Kory oraz zagramy specjalny koncert pod tytułem "Siła kobiet" - zapowiedziała artystka.

Piosenkarka na scenie pojawi się także czwartego dnia w ramach koncertu #Magic Words. Widowisko wzbogaci też Mrozu. - To jest koncert, który skupia się na lirycznej sferze piosenek. Wystąpię tego dnia z moim zespołem, ale to jeszcze będzie wzbogacone o brzmienie orkiestry pod kierownictwem Daniela Nosewicza - zdradza artysta i dodaje, że taka forma "to zawsze wzbogacenie i uszlachetnienie aranżacji".

Mrozu pytany był o to, co dla niego znaczy być w Operze Leśnej. - Dla mnie to zawsze taki sentymentalny powrót do mojego debiutu, bo 14 lat temu pojawiłem się na rynku muzycznym i pierwszy duży koncert był w Operze Leśnej w Sopocie, ale potem pojawiałem się tam cyklicznie, sukcesywnie - wyznał Mrozu. Nie zdradził jednak, jakie utwory zaśpiewa na sopockiej scenie. - To będzie piosenka, której jeszcze prawdopodobnie nie grałem na tej scenie, a na pewno nie grałem z orkiestrą - dodał.

O uczucia związane z występem w Operze Leśnej była pytana także Natalia Przybysz. - Dla mnie to przede wszystkim frajda z tego, że jest tyle drzew wokoło i że jestem nad morzem - stwierdziła Przybysz.

Anna Karwan i Małgorzata Ostrowska. Cała rozmowa o Top of the Top Sopot Festival 2023.
Anna Karwan i Małgorzata Ostrowska. Cała rozmowa o Top of the Top Sopot Festival 2023. TVN24

Święto muzyki w Operze Leśnej

Natalia Przybysz i Mrozu są zgodni, że festiwal w Sopocie jest świętem muzyki i chcą zapewnić publiczności najlepsze widowisko. - To jest duża adrenalina i raczej nie myśli się wtedy o tych milionach telewidzów przed ekranami. Raczej reagujemy na to, co daje nam publiczność i na odwrót - ocenił Mrozu.

- Nazywam to takim błyskiem, bo ledwo się na tę scenę wejdzie i za chwilę jest już po wszystkim, a przygotowania są długie - dodał.

Na festiwalu nie zabraknie też innych artystów, którzy zadbają o dobrą zabawę i rozruszają sopocką scenę. - Na pewno będzie dużo dobrej muzyki, dużo polskiej muzyki - zapewnił Mrozu.

CZYTAJ TAKŻE: Top of the Top Sopot Festival 2023. Bovska i Natalia Kukulska zapowiadają swoje występy

Wydarzenie przygotowane zostanie przez Festival Group, a transmitowane będzie na antenie telewizji TVN.

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Fakty po Południu TVN24

Pozostałe wiadomości

Dla rodziców wcześniaków pięć miesięcy urlopu macierzyńskiego to dramatycznie mało. Na szczęście, ma się to zmienić. Rząd planuje mechanizm "tydzień za tydzień" - tydzień wydłużonej hospitalizacji, tydzień wydłużonego urlopu macierzyńskiego, aż do 8 tygodni ekstra.

Otrzymają "tydzień za tydzień". "Tym rodzicom należy oddać stracony czas"

Otrzymają "tydzień za tydzień". "Tym rodzicom należy oddać stracony czas"

Źródło:
Fakty TVN

Karim Khan, główny prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, wydał wnioski o aresztowanie trzech przywódców Hamasu, a także premiera i ministra obrony Izraela. Benjamin Netanjahu stwierdził, że to "jak moralne zrównanie po atakach z 11 września prezydenta Busha i Osamy bin Ladena". Wnioski może odrzucić lub zaakceptować Izba Przygotowawcza Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Premier Izraela i przywódca Hamasu mogą usłyszeć zarzuty. "To jak zrównanie prezydenta Busha i Osamy bin Ladena"

Premier Izraela i przywódca Hamasu mogą usłyszeć zarzuty. "To jak zrównanie prezydenta Busha i Osamy bin Ladena"

Źródło:
Fakty TVN

- Projekt żelaznej kopuły nad Europą nie powinien wywoływać sprzeciwu u nikogo, kto myśli o naszym bezpieczeństwie - przekonuje premier Donald Tusk. Mariusz Błaszczak, były minister obrony, twierdzi, że to jest tylko niemiecki projekt biznesowy. Tak samo wcześniej mówił prezydent Andrzej Duda, ale już przestał to powtarzać. Donald Tusk przekonuje, że europejska tarcza nie polega na zastępowaniu istniejących już programów budowy obrony powietrznej w Polsce, którymi są Wisła, Narew i Pilica.

Donald Tusk: europejska tarcza obrony powietrznej ma wyeliminować niemądrą konkurencję

Donald Tusk: europejska tarcza obrony powietrznej ma wyeliminować niemądrą konkurencję

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

14-letni Bartek Wasilewski z Płocka jest zwycięzcą 15. edycji programu TVN "Mam Talent!" Do programu zgłosił się tajemnicy przed mamą. - Synuś, ja nigdzie nie jadę, co ty narobiłeś, tam są dzieci z talentami, ty jesteś zwykłym chłopcem, który śpiewa sobie w pokoju - powiedziała Bartkowi, jak się dowiedziała. 14-latek wygrał 300 tysięcy złotych i nie tylko ma dalsze plany na karierę muzyczną, ale także zamierza zabrać mamę na wakacje.

14-latek swoim rapem wygrał "Mam Talent!" Jego mama była na początku przerażona. "Synuś, co ty narobiłeś?"

14-latek swoim rapem wygrał "Mam Talent!" Jego mama była na początku przerażona. "Synuś, co ty narobiłeś?"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Każde działanie, które będzie zwiększało nasze bezpieczeństwo, jest dzisiaj na wagę złota - ocenił w "Faktach po Faktach" poseł Trzeciej Drogi Krzysztof Hetman, mówiąc o powołaniu komisji do spraw badania wpływów rosyjskich i białoruskich w Polsce. Poseł KO Marcin Bosacki powiedział, że komisja powinna się zająć "otoczeniem pana Macierewicza i jego działaniami".

Krzysztof Hetman: bezpieczeństwo to wiedza, kto w naszym kraju może być piątą kolumną

Krzysztof Hetman: bezpieczeństwo to wiedza, kto w naszym kraju może być piątą kolumną

Źródło:
TVN24

- Rzeczą najważniejszą jest pełne odzyskanie kontroli nad tym, co się dzieje na terytorium państwa polskiego - powiedział w "Faktach po Faktach" premier Donald Tusk, pytany o informacje na temat sabotaży i prowokacji na terenie Polski. Poinformował, że mamy "aresztowanych dziewięciu podejrzanych z postawionymi zarzutami, którzy zaangażowali się bezpośrednio na zlecenie rosyjskich służb w akty sabotażu w Polsce". W kontekście badania rosyjskich wpływów wymienił nazwisko byłego szefa MON. - Pętla informacji, jakie gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza - powiedział.  

Tusk: pętla informacji, jakie gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza

Tusk: pętla informacji, jakie gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza

Źródło:
TVN24

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych na całym świecie pozostało raptem kilkanaście kolonii. Jedną z nich jest położona na Pacyfiku Nowa Kaledonia, kontrolowana przez Francję. Od kilku dni na archipelagu trwają gwałtowne zamieszki. Rdzenna ludność domaga się niepodległości. Sytuacja stała się tak poważna, że na miejsce wybiera się prezydent Emmanuel Macron. Francja oskarża Azerbejdżan o podsycanie antyfrancuskich nastrojów - to nie pomyłka, tak, chodzi o kraj na Kaukazie.

Nowa Kaledonia buntuje się przeciwko Francji. Paryż oskarża Azerbejdżan o podsycanie zamieszek

Nowa Kaledonia buntuje się przeciwko Francji. Paryż oskarża Azerbejdżan o podsycanie zamieszek

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Iran rozpoczął uroczystości pogrzebowe po tragicznej śmierci prezydenta Ebrahima Raisiego i szefa irańskiej dyplomacji. Duchowy przywódca Iranu Ali Chamenei ogłosił pięciodniową żałobę, ale nie wszyscy Irańczycy uznają, że mają do tego powód. Ci, którzy mogą mówić o tym otwarcie, bo wyjechali z kraju, nazywają zmarłego prezydenta "Rzeźnikiem z Teheranu". Jedni przypominają o jego zbrodniach w latach 80., inni o krwawym tłumieniu protestów po morderstwie Mahsy Amini.

Dla wielu chwila ogłoszenia śmierci prezydenta Iranu to był powód do radości. Kim był "Rzeźnik z Teheranu"?

Dla wielu chwila ogłoszenia śmierci prezydenta Iranu to był powód do radości. Kim był "Rzeźnik z Teheranu"?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Gdy PKP Cargo wchodziło na giełdę, akcje spółki kosztowały 70 złotych. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił wtedy, że to mało. Po ośmiu latach rządów PiS akcje są po 14 złotych. PKP Cargo straciło niemal połowę rynku, a pieniędzy nie ma nawet na wypłaty dla załogi.

PKP Cargo S.A. "blisko upadłości". "Jest gorzej, niż myślałem"

PKP Cargo S.A. "blisko upadłości". "Jest gorzej, niż myślałem"

Źródło:
Fakty TVN