Najnowsze

Najnowsze

Kolejna tragedia w Tatrach. Ratownicy TOPR ostrzegają przed skrajnie trudnymi warunkami

Takiej serii wypadków w polskich Tatrach nie było od lat. W ciągu kilku dni zginęło aż sześć osób. TOPR-owcy mówią o skrajnej nieodpowiedzialności. W wyższych partiach gór leży już śnieg, a temperatura spada momentami poniżej zera. Niestety, zdarzają się osoby ubrane w getry i adidasy do fitnessu. Sprzęt i umiejętności są kluczowe, żeby górską wyprawę przeżyć - podkreślają ratownicy.

Elon Musk zmienił zdanie w sprawie Starlinków dla Ukrainy

Chiński MSZ wzywa swoich obywateli przebywających w Ukrainie do wyjazdu. Podobne kroki podjęły władze Kazachstanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Białorusi, Egiptu i Indii. Zdaniem ekspertów to reakcja na kolejną falę rosyjskich ataków na cele cywilne. Elon Musk zadeklarował, że SpaceX wciąż będzie pokrywać koszty operacyjne terminalów Starlink używanych przez ukraińskie wojsko, choć wcześniej chciał, żeby jednak zapłacił za to rząd USA.

"Wyzwolić Ukrainę". Reportaż "Superwizjera" tylko w TVN24 GO

Ukraina, wyzwalając spod okupacji kolejne tereny, ujawnia rozmiary rosyjskich zbrodni. Z czym musieli się zmierzyć okupowani Ukraińcy? Jak wygląda teraz pierwsza linia frontu ukraińskiej kontrofensywy? O tym w reportażu Michała Przedlackiego "Wyzwolić Ukrainę" tylko w TVN24 GO.

Tysiące osób przeszło ulicami Bratysławy, by sprzeciwić się fali nienawiści wobec społeczności LGBTI

W środę w centrum Bratysławy doszło do tragedii. 19-latek zastrzelił dwóch młodych ludzi przed lokalem, w którym spotykały się osoby LGBTI. Kilkadziesiąt tysięcy osób, chcąc wyrazić sprzeciw dla takiego zachowania, wyszło na ulice miasta i wzięło udział w marszu przeciwko nienawiści. Tymczasem ci, którzy strzelają słowami, dehumanizują ludzi, przedstawiają ich jako zagrożenie dla zdrowego społeczeństwa, nie biorą odpowiedzialności za zbrodnie nienawiści.

Tomasz Misiak i Maciej Witucki nie zostali aresztowani

Wrocławski sąd nie zgodził się na 3-miesięczny areszt dla byłego senatora Tomasza Misiaka, prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja Wituckiego, a także dwójki pozostałych członków władz byłej spółki Work Service. Sąd nie obawia się mataczenia. Ponadto nie uznał stawianych zarzutów za dostatecznie prawdopodobne.

Prognoza pogody na niedzielę 16 października

W niedzielę początkowo przewaga pochmurnej aury z postępującymi w ciągu dnia od zachodu i południa licznymi rozpogodzeniami. Na północy możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na północy do 21 stopni Celsjusza na południu. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

Pozew Brejzy przeciwko Kaczyńskiemu ma być ponownie rozpatrzony. "Decyzja sądu apelacyjnego miażdży wcześniejsze rozstrzygnięcie"

Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecydował, że pozew senatora Platformy Obywatelskiej przeciwko prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu ma być rozpatrzony raz jeszcze. W czerwcu bydgoski sąd temat chciał zamknąć. Krzysztof Brejza Jarosława Kaczyńskiego pozwał w styczniu tego roku po publikacji wywiadu, jakiego tygodnikowi "Sieci" udzielił prezes rządzącej partii. Jarosław Kaczyński powiedział, że Krzysztof Brejza pojawia się w kontekście rzekomych przestępstw popełnionych w Inowrocławiu.

PiS wraca do antyunijnej retoryki. Poseł Suski twierdzi, że Polacy są gorzej traktowani niż zbrodniarze rosyjscy

Na unijne miliardy nie ma co liczyć - daje do zrozumienia prezes PiS Jarosław Kaczyński. Z kolei Marek Suski znów uderza w Unię Europejską. "Sojusz komunistów z faszystami, Rosji z Niemcami, trwał i wydaje się, że trwa nadal" - twierdzi poseł PiS i dodaje, że Polacy w UE są "gorzej traktowani niż rosyjscy zbrodniarze''. Słowa polityka padają, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się krwawa wojna i kiedy w kraju szaleje inflacja, a Polacy nie mogą skorzystać z unijnych środków, które wynegocjował premier.

Trzecia kadencja Xi Jinpinga. "Na szczytach władzy pojawiają się głosy sprzeciwu"

Kiedy dekadę temu obejmował władzę, był nazywany "wujkiem Xi". Zachód miał nadzieję, że będzie kontynuował zmiany w Chinach w kierunku gospodarki wolnorynkowej czy respektowania praw człowieka. Wkrótce jednak okazało się, że nie taki jest plan Xi Jinpinga. Władza, jaką skonsolidował w ciągu dekady, daje mu rangę cesarza. Xi bardzo rozwinął opresyjny aparat państwa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie transportu tygrysów. Oskarżono pięć osób

Pięć osób odpowie przed sądem za "transport śmierci" z tygrysami. Trzy lata temu usłyszała o nich cała Polska i cała Polska mogła zobaczyć, jakie przechodziły tortury. Ciężarówka z 10 tygrysami utknęła na polsko-białoruskiej granicy. Tropem ich historii poszła wtedy reporterka "Faktów" TVN Katarzyna Górniak i pokazała, jak nielegalnie handluje się dzikimi zwierzętami.

Prognoza pogody na sobotę 15 października

W sobotę w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami oraz słabymi i przelotnymi opadami deszczu, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na północy do 18 stopni Celsjusza na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Dzień nauczyciela w cieniu protestu pedagogów

W dniu swojego święta nauczyciele protestują i wołają o pomoc. Jak mówią - są lekceważeni i chcą pilnych zmian. Zdaniem ZNP brakuje nawet 20 tysięcy nauczycieli. Minister Czarnek przekonuje, że tak dobrze w edukacji jeszcze nie było.

Rosną ceny paliw na stacjach benzynowych

Ceny paliw znów poszybowały w górę. Dziś za olej napędowy trzeba już zapłacić powyżej ośmiu złotych. Rośnie popyt w energetyce na olej napędowy i opałowy. Rafinerie nie mogą wyrobić się z produkcją. Do tego dochodzi słaby złoty i drogi dolar - a to już dla portfela wybuchowa mieszanka.