Najnowsze

Najnowsze

Rząd wycofał się z ustawy lex pilot. "Krytyka tych rozwiązań była po prostu miażdżąca"

Rząd wyrzucił do kosza projekt tzw. ustawy lex pilot, przeciwko któremu była branża telewizyjna, właściciele kablówek, operatorzy platform cyfrowych i eksperci. Projekt miał miał między innymi regulować kolejność kanałów telewizyjnych i zasady sprzedaży telewizji. Nie chodziło tylko o pluralizm - przepisy zagrażały małym i średnim przedsiębiorcom, a także przyczyniłyby się do zwiększenia kosztów dostarczania telewizji.

Prognoza pogody na czwartek 20 kwietnia

W czwartek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. W południowej części Polski okresami więcej chmur i możliwy przelotny deszcz (do 1 mm). Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 18 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, ze wschodu.

"Wolf-Ram-23". Ostatni dzień ćwiczeń polskich służb pod okiem agentów FBI

Środa to ostatni dzień ćwiczeń "Wolf-Ram-23". Przez trzy dni policjanci odpierali ataki terrorystyczne. Akcja zaczęła się w poniedziałek od ataku w warszawskim metrze, we wtorek działania prowadzone były w Łodzi i Poznaniu. W środę funkcjonariusze ścigali terrorystów przez kilka województw. To największe ćwiczenia w historii polskiej policji. Odbyły się pod okiem kilkudziesięciu agentów FBI i z udziałem innych polskich służb.

Polska zawarła porozumienie z Ukrainą w sprawie zboża, ale to nie uspokoiło rolników

Przewodnicząca Komisji Europejskiej wysłała list do rządów pięciu krajów, w tym także do Polski, z propozycjami rozwiązania problemu ukraińskiego zboża. KE poinformowała też, że rozpoczyna dochodzenie w sprawie innych, wrażliwych produktów, które trafiają z Ukrainy do Unii Europejskiej. Na mocy zawartego we wtorek porozumienia między Polską a Ukrainą zboże może wjeżdżać do naszego kraju, ale tylko w ramach tranzytu. Jednak polskich rolników to nie uspokoiło.

80 lat temu wybuchło powstanie w getcie warszawskim. W stolicy odbyły się obchody upamiętniające

80 lat temu wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Trwało do 16 maja. Był to największy akt zbrojnego oporu Żydów w czasie II wojny światowej. Bezpośrednią przyczyną wybuchu powstania była decyzja Niemców o likwidacji getta warszawskiego w ramach planu zagłady europejskich Żydów. W środę w samo południe w Warszawie zawyły syreny, a przed Pomnikiem Bohaterów Getta odbyły się oficjalne uroczystościach. Wzięli w nich udział między innymi ocaleni z powstania, a także prezydenci Polski, Niemiec i Izraela.

Polskie służby ćwiczą pod okiem agentów FBI w akcji "Wolf-Ram-23"

"Wolf-Ram-23" to największe ćwiczenia antyterrorystyczne w historii polskiej policji. Rozpoczęły się w poniedziałek w Warszawie, a ich scenariusz zakłada atak terrorystyczny w metrze. We wtorek ćwiczenia odbyły się też w innych miastach. Obserwuje je dwudziestu agentów Federalnego Biura Śledczego ze Stanów Zjednoczonych.

Prognoza pogody na środę 19 kwietnia

W środę pochmurno z przejaśnieniami. Na południu i na zachodzie Polski okresami opady deszczu do 5-10 mm, na pozostałym obszarze kraju do 1-5 mm. Na krańcach zachodnich możliwe przejściowo opady śniegu z deszczem, a w Sudetach opady śniegu do 5 cm. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej do 14 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, na północy i zachodzie okresami dość silny, w porywach na Wybrzeżu o prędkości do 60-80 km/h.

Zbliża się 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Dowód niepowtarzalnego bólu - tym jest wystawa "Wokół nas morze ognia". Powstanie w getcie warszawskim jest przedstawione z perspektywy cywilów - ludzi, którzy zeszli do bunkrów, kryjówek i kanałów, sprzeciwiając się transportom na rychłą śmierć. 19 kwietnia będzie obchodzona rocznica powstania w getcie warszawskim.