Najnowsze

Najnowsze

Afera podsłuchowa. Transkrypcje z przesłuchań Marcina W. opublikowane

Zbigniew Ziobro zwołał konferencję prasową, by ogłosić, że odtajni zeznania w sprawie afery podsłuchowej. W środę opublikowano kilkadziesiąt stron transkrypcji z przesłuchań Marcina W. - wspólnika Marka Falenty, który oskarża go o to, że sprzedał taśmy Rosjanom. Opozycja chce powołania komisji śledczej w tej sprawie.

Mariusz Błaszczak: wspólnie Polska i Korea mogą zadbać o pokój na świecie

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał umowę w Warszawie. Wkrótce do Polski mają trafić 24 armatohaubice K9 i 10 czołgów K2. Umowa ramowa z Koreańczykami zakłada, że do Polski trafi 288 systemów artylerii rakietowej K239 Chumno, 1000 czołgów K2 i K2PL, 672 armatohaubice K9A1 i 31 myśliwców FA-50.

Importowany węgiel jest bardzo ekologiczny. Bo się nie pali

Pan Bogdan kupił węgiel importowany z Australii - aż 26 ton, po 3 tysiące złotych za tonę. Problem polega na tym, że choćby nie wiadomo, co robił, nie może tego węgla rozpalić. Problemem importowanego węgla jest wyjątkowo duża zawartość popiołu.

Prognoza pogody na czwartek 20 października

W czwartek na północnym-wschodzie Polski zachmurzenie zmienne. Na pozostałym obszarze kraju na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Twitterowa wymiana zdań między Jackiem Sasinem i Tauronem

Jacek Sasin za pośrednictwem internetu komunikuje swoje oczekiwania wobec Tauronu. Spółka nieoczekiwanie i z krótkim terminem wypowiedziała umowy na dostawę gazu kilkudziesięciu tysiącom odbiorców. Po tym, jak nagłośniliśmy głosy oburzonych odbiorców, minister aktywów zażądał od spółki natychmiastowego wycofania się z tej decyzji. Zrobił to na Twitterze. Spółka też na Twitterze zareagowała.

Jerzy Stuhr wydał oświadczenie po spowodowaniu wypadku

Jest zdruzgotany tym, co się stało i deklaruje pełną współpracę z organami ścigania. Znany aktor Jerzy Stuhr spowodował wypadek w Krakowie. Potrącił samochodem motocyklistę. Prowadził po alkoholu. W wydychanym powietrzu miał 0,7 promila. Na razie nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Trybunał Konstytucyjny przełożył rozprawę w sprawie kar od TSUE

Kierowany przez Julię Przyłębską Trybunał Konstytucyjny za dwa miesiące wróci do rozważań nad karami nakładanymi na Polskę przez TSUE. We wniosku do TK Zbigniew Ziobro zwrócił się o zbadanie zgodności z konstytucją art. 279 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej w zakresie, w jakim "TSUE przyjmuje, że przepis ten umożliwia nakładanie kar pieniężnych za niezastosowanie się do orzeczonego środka tymczasowego". Rozprawa została odroczona do 14 grudnia.

Sprawa śmierci Jarosława Ziętary. "Ryba" i "Lala" zostali uniewinnieni

To jedna z najtrudniejszych kryminalnych zagadek po 1989 roku. Sprawa uprowadzenia i śmierci dziennikarza Jarosława Ziętary. Po 30 latach od zabójstwa i po 11 latach od wznowienia śledztwa jest pierwsza decyzja sądu. "Ryba" i "Lala" zostali uniewinnieni. A to ich prokuratura oskarżała o porwanie, pozbawienie wolności i pomocnictwo w zabójstwie. Żądała dla nich 25 lat więzienia. Obaj byli pracownikami Elektromisu, firmy, którą w ramach dziennikarskiego śledztwa prześwietlał Ziętara.

Prognoza pogody na środę 19 października

W środę będzie pochmurno, ale wystąpią rozpogodzenia. Przez wschodnią część kraju przejdą przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Podlasiu do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Palił odpadami, tłumaczył, że prezes PiS pozwolił

Jeden z mieszkańców Wejherowa w tak zwanej kozie spalał odpady, które pochodziły z meblowych płyt i były lakierowane. Właściciel kozy otrzymał mandat. Na pewno prezes PiS nie zachęcał do palenia takimi płytami, ale jego słowa, że trzeba palić wszystkim, poszły w świat.

Donald Tusk chce zbadania powiązań polityki energetycznej PiS-u z Rosją

Wraca temat afery podsłuchowej. Donald Tusk nazywa ją wielką aferą węglową i żąda komisji śledczej, by - niezależnie od prokuratury - wyjaśnić, na czym polega wpływ rosyjskich służb na energetyczną politykę PiS-u. Lider Platformy Obywatelskiej zwraca uwagę na znaczny wzrost importu rosyjskiego węgla po wygranej PiS w 2015 roku, czyli rok po ujawnieniu nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele.

Kolejne miliardy z UE dla Polski zagrożone. Bruksela czeka na propozycje z Warszawy

Unijne miliardy - nie tylko z KPO, także z polityki spójności - są zagrożone, a Polska bardzo ich potrzebuje. Finansowe konsekwencje przeforsowanej przez PiS pseudoreformy w sądownictwie mają konkretny wymiar. Czy rząd ma konkretny plan by to zmienić? Bruksela czeka na nowe propozycje z Warszawy. Warszawa czeka - jak mówi premier - na odrobinę dobrej woli Brukseli.