Najnowsze

Najnowsze

Zmiana ministra nie zakończyła protestu rolników w Szczecinie

Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa niczego nie zmienia w kwestii protestu rolników w Szczecinie. Przynajmniej na razie. Akcja trwa i nie będzie zawieszona na czas świąt. Traktory wprawdzie nie wyjadą na ulice, ale miasteczko zostaje, a rolnikom pozostaje jedynie czekać na przyjazd szefa resortu. To szybko nie nastąpi.

Największa Rada Ministrów po 1989 roku

Ostatnie zmiany personale spowodowały, że mamy najliczniejszą Radę Ministrów po 1989 roku i jeden z najliczniejszych rządów, jeśli do Rady Ministrów dodamy także wiceministrów. Kilkukrotne analizy Konkret24 dotyczące składów rządów pokazywały, że rządy PiS były najliczniejsze mimo zapowiedzi o odchudzaniu rządowej administracji.

Logopedzi protestują przeciwko nowym rozwiązaniom proponowanym przez rząd

Czym się różni logopeda od nauczyciela logopedy? Zupełnie niczym - słychać od samych zainteresowanych, którzy protestują przeciwko nowym rozwiązaniom proponowanym przez rząd. Ustawa o niektórych zawodach medycznych wprowadza sztuczny podział wewnątrz zawodu - przekonują. Logopedom utrudni funkcjonowanie na rynku, a pacjentom korzystanie z terapii.

Evan Gerszkowicz aresztowany w Rosji. Wywiad z korespondentem WSJ w Ukrainie

Mija tydzień od zatrzymania przez FSB korespondenta "The Wall Street Journal" w Moskwie Evana Gerszkowicza. Został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa, za które w Rosji grozi do 20 lat więzienia. Przetrzymywany jest w owianym złą sławą areszcie Lefortovo. Dziennikarski świat upomina się o korespondenta. Matthew Luxmoore, korespondent WSJ w Ukrainie, udzielił nam wywiadu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Putin jest odklejonym od rzeczywistości zbrodniarzem wojennym"

Przez 13 lat należał do ochrony Putina, towarzyszył mu w 180 podróżach zagranicznych. W zeszłym roku uciekł. Wszystko zaplanował ze szczegółami, zabezpieczając też swoją rodzinę. Oficer wywiadu Gleb Karakułow to bardzo cenne źródło informacji o tym, jak funkcjonuje Władimir Putin. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Wołodymyr Zełenski odwiedził Polskę. Komentarze po wizycie

Zdjęcia ukraińskiej pary prezydenckiej z Warszawy obiegły światowe media. W komentarzach czytamy o nieustającym wsparciu militarnym dla Ukrainy, o które zabiega Polska, i o społeczeństwie, które w chwili wielkiej próby przyjęło miliony osób potrzebujących pomocy.

Głosy Polonii pójdą do kosza? Komisje nie mogą pracować szybciej

W nowym trybie liczenia głosów komisje wyborcze będą je liczyły znacznie wolniej, ale tylko te zagraniczne komisje obowiązuje limit 24 godzin na przesłanie protokołów. To pozwoli na przeliczenie około 2 tysięcy głosów. Eksperci się zgadzają, że limit trzeba zmienić, bo w zagranicznych obwodach często jest znacznie więcej głosujących.

Janusz Kowalski chce, żeby Polacy byli poinformowani o robakach

Polityk Solidarnej Polski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Janusz Kowalski jest zaangażowany w to, żeby polscy konsumenci wiedzieli, w jakich produktach są robaki. Składników, które pochodzą od robaków, jest już mnóstwo od dawna w produktach spożywczych. Jak koszenila.

Prognoza pogody na piątek 7 kwietnia

W piątek pochmurno z opadami deszczu i mżawki do 1-5 mm, na południowym-zachodzie i na południu kraju opady śniegu z deszczem, a w górach opady śniegu do 5 cm. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Śląsku do 12 stopni Celsjusza na Podlasiu. Wiatr północny i wschodni, słaby i umiarkowany.

Dwóch chłopców utknęło na bagnach. Udało się ich szczęśliwie uratować

Dwóch nastolatków utknęło w środę wieczorem na bagnach w gminie Warta w województwie łódzkim. Strażacy przez kilka godzin próbowali dotrzeć do chłopców, co było trudne ze względu na podmokły teren. Poszukiwania miały szczęśliwy finał. Strażacy odnaleźli nastolatków, którzy wyziębieni zostali przewiezieni do szpitala.

8-latek walczy o życie. Jego matka i ojczym zostali aresztowani

Jest 3-miesięczny areszt dla matki i ojczyma 8-letniego Kamila. 27-latek usłyszał zarzuty próby zabójstwa i znęcania się nad chłopcem, a 35-letnia kobieta narażenia dziecka na utratę życia i zdrowia, nieudzielenie pomocy i niereagowanie, kiedy jej syn był krzywdzony, oraz zarzut pomocy w znęcaniu się nad synem. Chłopiec walczy o życie. Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka trafił z rozległymi oparzeniami ciała i złamaniami. Doszło do nich już wiele dni temu.

Janusz Cieszyński stanie na czele Ministerstwa Cyfryzacji

Powraca Ministerstwo Cyfryzacji, a wraz z nim do rządu wraca Janusz Cieszyński. Kiedyś wiceminister zdrowia, zastępca Łukasza Szumowskiego, odsunięty po aferze respiratorowej. Nadal do końca niewyjaśnionej. W ostatnich latach był sekretarzem stanu w kancelarii premiera.

Dymisja ministra rolnictwa nie kończy protestów rolników

Co nam dymisja pomaga? - pytają rolnicy po rezygnacji Henryka Kowalczyka. Zmiana na stanowisku ministra to nie jest rozwiązanie problemu. Protestują, bo ich magazyny są pełne zboża, którego nie mają gdzie sprzedać. Ciągle słyszą zapowiedzi wyjścia z kryzysu. Czekają na konkrety. Nawet w czasie Wielkanocy.

Robert Telus zostanie nowym ministrem rolnictwa

Robert Telus nominację odbierze wieczorem w Pałacu Prezydenckim. Będzie musiał poradzić sobie z tym, co zostawił po sobie w resorcie Henryk Kowalczyk, czyli kwestię importu zboża z Ukrainy i protestujących rolników. A co z Kowalczykiem po dymisji? Z resortu odchodzi, ale w rządzie zostaje - jako wicepremier. Dodatkowo został szefem Komitetu Ekonomicznego.

Tak wyglądała oficjalna wizyta prezydenta Ukrainy w Polsce

Prezydent Wołodymyr Zełenski z małżonką Ołeną Zełenską w środę złożyli wizytę w Polsce. Ukraiński przywódca spotkał się między z prezydentem Andrzejem Dudą, odebrał Order Orła Białego i rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim. Wygłosił też przemówienie na Zamku Królewskim, w którym podziękował Polkom i Polakom za gościnność i wsparcie moralne oraz materialne, a polskim władzom za pomoc wojskową i pomoc na arenie międzynarodowej.

Deputowana Rady Najwyższej: mamy nadzieję, że będziecie naszym liderem

Kira Rudyk - deputowana Rady Najwyższej Ukrainy - była gościem "Faktów o Świecie" TVN24 BiS. W rozmowie z Michałem Sznajderem poruszyła temat odbudowy Ukrainy. - Mam nadzieję, że będziemy mogli mieć przygotowaną strategię, w której Polska będzie naszym liderem, tak jak jesteście liderem w koalicji czołgów, w procesie integracji europejskiej - powiedziała.

Wołodymyr Zełenski w Polsce. Tłumy przed Zamkiem Królewskim

Pierwszy raz od wybuchu wojny Wołodymyr Zełenski i jego żona Ołena są razem w Polsce. Wizyta pary prezydenckiej ma wymiar symboliczny, ale były też tematy gospodarcze, pomocy wojskowej i humanitarnej. Ukraiński przywódca, a także Andrzej Duda, pojawili się w Arkadach Kubickiego na Polsko-Ukraińskim Forum Gospodarczym. Zaplanowane jest także wspólne wystąpienie wystąpienie przywódców na Zamku Królewskim.

Polska i Ukraina pracują nad wspólnym traktatem

Prezydent Wołodymyr Zełenski został uhonorowany Orderem Orła Białego - najwyższym polskim odznaczeniem państwowym. Podczas środowej wizyty nie zabrakło też rozmów z delegacjami, tych w cztery oczy z przywódcami oraz konferencji prasowych. Oba państwa pracują nad wspólnym traktatem.