Najnowsze

Najnowsze

Impas w sprawie KPO trwa. W grze jest także prezydent Duda

Pieniądze na KPO są naszej gospodarce potrzebne. Solidarna Polska i PiS nie mogą się porozumieć co do ustawy o Sądzie Najwyższym, która skłoniłaby Komisję Europejską do odblokowania środków. W dodatku także prezydent Duda ma swoje zdanie o zmianach w sądownictwie.

"Rekordowo wysoka" liczba zachorowań. Lekarze zalecają powrót do zasady DDM

Kolejne szpitale i domy pomocy społecznej zakazują lub ograniczają odwiedziny pacjentów i pensjonariuszy przez bliskich. Powodem jest szalejąca grypa i choroby do niej podobne. Brakuje testów, coraz trudniej dostać się do lekarza i jest coraz mniej wolnych miejsc w szpitalach. To, co najłatwiej zrobić, żeby uniknąć choroby, to wrócić do noszenia maseczek.

Wyjątkowy dzień Dawida Kubackiego

Wskoczył na podium w Turnieju Czterech Skoczni i zaraz skoczył do domu, bo urodziła mu się córka. Piątek był wyjątkowym dniem dla Dawida Kubackiego. Tak samo jak wyjątkowy dla polskich skoczków jest obecny sezon. Biało-Czerwoni odnoszą sukcesy, a Kubacki jest liderem z szansą na Puchar Świata.

Prognoza pogody na niedzielę 8 stycznia

W niedzielę w kraju będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia. Na Pomorzu i na Ziemi Lubuskiej pojawią się słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie spada.

Reporterzy bez Granic: procedura podjęta wobec TVN jest zagrożeniem dla wolności prasy

Międzynarodowa organizacja Reporterzy bez Granic wzywa Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, żeby ta porzuciła procedurę mającą na celu ukaranie telewizji TVN po skardze Antoniego Macierewicza na reportaż "Siła kłamstwa". - Taka procedura, która może prowadzić do nałożenia kary finansowej lub ograniczenia koncesji, nie jest godna demokratycznego państwa. Demokratyczne państwo musi pozwolić dziennikarzom na dyskutowanie nawet na wrażliwe tematy i pozwolić im na szukanie prawdy - mowi w rozmowie z TVN24 Pavol Szalai, szef Biura do spraw Unii Europejskiej i Bałkanów organizacji Reporterzy bez Granic.

Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał WOŚP

Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra gra pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich - małych i dużych". Do zbiórki może dołączyć się każdy, nie tylko wrzucając pieniądze do puszki.

Tridemia uderza w polski system ochrony zdrowia

Wracają obostrzenia w domach pomocy społecznej - jest dezynfekcja i zakaz odwiedzin. Zakaz wprowadza też wiele szpitali przepełnionych chorymi - zwłaszcza na grypę, ale też COVID-19 czy RSV. W przyszłym tygodniu tak zwane testy combo mają trafiać do lekarzy rodzinnych - zapewnia o tym Ministerstwo Zdrowia.

Bardzo dobre rezultaty Polaków w Turnieju Czterech Skoczni

To był konkurs wielu rodzajów radości. Ze sportowego sukcesu w austriackim Bischofshofen cieszył się Norweg Halvor Egner Granerud. Z rekordowym dorobkiem punktowym wygrał 71. Turniej Czterech Skoczni. Drugi był Dawid Kubacki. Do tego na krótko przed skokiem dowiedział się, że po raz drugi został ojcem. Emocji było po korek - mówi polski skoczek, lider klasyfikacji w Pucharze Świata. Świetnie w turnieju spisali się też jego koledzy z kadry.

Prognoza pogody na sobotę 7 stycznia

W sobotę pochmurno, tylko na północnym-wschodzie większe przejaśnienia. Na krańcach wschodnich Polski bez opadów. W pasie od Kaszub i Warmii przez centrum kraju po Kielecczyznę i Podkarpacie opady mokrego śniegu do 4-8 cm. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem do 5-10 mm. Trudne warunki na drogach! Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr na wschodzie północno-wschodni, poza tym południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach o prędkości do 50-60 km/h.

31. finał WOŚP coraz bliżej. Internetowe aukcje już ruszyły

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia. Ruszyły już aukcje internetowe, w których można wylicytować niezwykłe przedmioty oraz doświadczenia. Do akcji po raz kolejny dołączyli dziennikarze i prowadzący TVN24 i TVN. Można wylicytować kolacje z Mateuszem Walczakiem, kurtkę sejmową Arlety Zalewskiej czy morsowanie z Agatą Adamek.