Najnowsze

Najnowsze

Przedsiębiorcy obawiają się rosnących cen energii

Rachunki przedsiębiorców za prąd rosną nawet kilkukrotnie. Zakłady mięsne, restauracje i pensjonaty próbują sobie radzić, ale boją się, że będą musiały podnosić ceny i zwalniać pracowników. Rząd obiecuje pomoc i zamrożenie stawek za energię. Przedsiębiorcy wciąż czekają na konkrety.

Ciąg dalszy zapowiedzi rządu w sprawie węgla. Konkretów wciąż brak

Ustawa będzie, pomoc będzie, pracujemy nad szczegółami - tak rząd informuje o swoich pracach nad dostarczeniem Polakom węgla, z czym, jak zapewniał obóz PiS przez pół roku, miało nie być problemu. Problemy jednak są, a rozwiązania - jak słyszymy - dopiero są opracowywane. Teraz rząd mówi, że da sobie radę, jeśli dostarczeniem węgla zajmą się samorządy.

Prognoza pogody na poniedziałek 10 października

W poniedziałek na ranem na wschodzie kraju będzie pochmurno z silnymi zamgleniami i mgłami, które utrzymywać się mogą miejscami do godzin południowych. Poza tym będzie pogodnie i słonecznie. W drugiej części dnia na zachodzie kraju prognozowane są przejściowe zachmurzenia. Wiatr umiarkowany i dość silny powieje z kierunku południowo-wschodniego.

Prezydent Elbląga przedstawił ekspertyzę w sprawie pogłębienia toru wodnego

Miała być rewolucja, a jest spór o to, kto pogłębi ostatni odcinek toru wodnego przed portem morskim w Elblągu. PiS chce, żeby to zrobił samorząd, ale prezydent Elbląga przedstawia ekspertyzy prawne i twierdzi, że to zadanie Skarbu Państwa. Bez tego odcinka nowa droga wodna wraz z Kanałem Żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną nie będzie funkcjonalna.

Dystrybucja węgla przez samorządy. Pomysł Sasina wciąż budzi kontrowersje

Pomysł wicepremiera Jacka Sasina wciąż wywołuje wiele pytań. Samorządy zastanawiają się, jak miałyby dystrybuować węgiel. Na razie nie mają prawa, by surowcem handlować. W piątek przedstawiciele władz lokalnych protestowali przeciwko rzucaniu na nich odpowiedzialności. Tymczasem doradca prezydenta Andrzeja Dudy Andrzej Zybertowicz winę za cenę węgla zrzuca na opozycję.

Lewica ma plan na to, jak postawić obecnych rządzących przed sądami

Lewica chce, by w następnej kadencji Sejmu powstała specjalna komisja złożona z samych prawników, w tym byłych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i rzeczników praw obywatelskich. Jej zadaniem byłoby stworzenie raportu o łamaniu prawa przez czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy, który byłby podstawą do pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej lub konstytucyjnej.

Prognoza pogody na niedzielę 9 października

W niedzielę przeważnie pogodnie. Jedynie na wschodzie Polski w pierwszej części dnia więcej chmur i słabe przelotne opady deszczu możliwe na Suwalszczyźnie. Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 15 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. Wiatr na zachodzie słaby i zmienny, z przewagą kierunków zachodnich, na wschodzie północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, o prędkości do 50 km/h.

Nauczyciele protestują w Warszawie. Powstało miasteczko

Nauczyciele mają głos i to głos sprzeciwu wobec sytuacji oświaty. Przez tydzień w Warszawie będzie działało miasteczko nauczycielskie organizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych, organizacje rodzicielskie i pozarządowe.

Andrzej Poczobut został uznany przez reżim Łukaszenki za terrorystę

Już półtora roku - tyle członek Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi i dziennikarz "Gazety Wyborczej" Andrzej Poczobut przebywa w białoruskim więzieniu. Teraz - jak poinformowało białoruskie Centrum Praw Człowieka "Wiosna" - Poczobut został wpisany na "listę terrorystów" prowadzoną przez białoruskie KGB.