Najnowsze

Najnowsze

Serial "The Last of Us" zachwycił krytyków. "Przywracana jest wiara w człowieka"

Serial "The Last of Us" zaraz po pokazaniu pierwszego odcinka pobił rekordy oglądalności. Mówi się o najlepszej w historii adaptacji gry komputerowej. Historia przedstawiona w "The Last of Us" rozgrywa się 20 lat po tym, jak współczesna cywilizacja zostaje zniszczona przez chorobę. Joel, któremu udało się przeżyć, dostaje zlecenie przemycenia 14-letniej dziewczynki na drugi koniec kraju.

Prognoza pogody na niedzielę 22 stycznia

W niedzielę pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami, szczególnie na zachodzie i południu, wystąpią słabe opady śniegu i śniegu z deszczem. Termometry pokażą maksymalnie od 0 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie do 3 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Bogdan Święczkowski miał dać zielone światło do inwigilacji Krzysztofa Brejzy

Wniosek o prześwietlenie telefonu senatora Krzysztofa Brejzy zatwierdził bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry - ówczesny prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. To ustalenia "Gazety Wyborczej". Szpiegowskie oprogramowanie Pegasus, które miało śledzić groźnych przestępców, inwigilowało Brejzę, kiedy ten stał na czele sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej.

Puchar Świata: polscy skoczkowie poza podium w Sapporo

To nie był dzień polskich skoczków w japońskim Sapporo. Najlepszy z nich - Dawid Kubacki - wylądował tuż za podium. Konkurs wygrał Austriak Stefan Kraft, drugi był Norweg Halvor Egner Granerud. Mimo wszystko Polacy z optymizmem patrzą na dzisiejsze wyniki.

Prognoza pogody na sobotę 21 stycznia

W Polsce w sobotę będzie pochmurno. Wystąpią umiarkowane i intensywne opady śniegu, a na wschodzie - deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 stopnia Celsjusza na południu, wschodzie i w centrum do 4 stopni Celsjusza na północnym-zachodzie Polski. Wiatr umiarkowany, powodujący zawieje śnieżne.

Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał WOŚP

Aktor Andrzej Grabowski odkurzy komuś mieszkanie, a w czyimś domu zawiśnie rakieta Igi Świątek. To tylko niektóre orkiestrowe licytacje. 31. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. Licytować i pomagać można jednak już teraz. Tegoroczne hasło WOŚP to ''Chcemy wygrać z sepsą!''. Wygraną każdego finału jest zmiana. Realna, potrzebna. Odczuwalna niemal każdego dnia.

Sąd umorzył postępowanie przeciwko prokurator Justynie Brzozowskiej

Miał być bezprecedensowy proces, jest bezprecedensowe orzeczenie. Sąd umorzył postępowanie przeciwko prokurator Justynie Brzozowskiej. O uchyleniu jej immunitetu zadecydowała Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego i właśnie dlatego sąd umorzył postępowanie. Bo Izba Dyscyplinarna nie była sądem.

Dawid Kubacki na drugim miejscu w Sapporo

W japońskim Sapporo Dawid Kubacki wylądował na podium. Po pierwszej serii nie miał sobie równych, ale później - jak sam przyznaje - popełnił błąd. Ostatecznie był drugi, a tuż za podium uplasował się Kamil Stoch.

Atak na blok w Dnieprze, relacja córki. "Jesteśmy cali we krwi, uratuj nas"

Do jednego z najbardziej tragicznych w skutkach ataków doszło w zeszłym tygodniu w miejscowości Dniepr na wschodzie Ukrainy. Rosyjski pocisk uderzył w 10-piętrowy blok mieszkalny. Zginęło co najmniej 45 osób, w tym sześcioro dzieci. Córka pary, która przeżyła atak, opowiedziała o tym, jak wyglądał ten tragiczny dzień. W mediach społecznościowych opublikowała też zdjęcia swoich rodziców. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Wybuch paczki w Siecieborzycach. Podejrzany 34-latek zatrzymany

Policja zatrzymała mężczyznę, który miał podłożyć paczkę przed domem w Siecieborzycach. To były parter poszkodowanej 31-latki. Kobieta wskutek eksplozji straciła rękę i groziła jej utrata wzroku. Ranne zostały także jej dzieci. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu dożywocie.