Najnowsze

Najnowsze

"Wykazała się lekkomyślnością". Wyrok za wykąpanie dziecka we wrzątku

Jest wyrok dla matki, która poparzyła 5-letnią córkę, kąpiąc ją w bardzo gorącej wodzie. Kobieta została skazana na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo dostała nadzór kuratora. 29-letnia matka zapewnia, że nie chciała dziecka skrzywdzić, ale córka w szpitalu znalazła się dopiero po kilku dniach.

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Iwony Cygan wraca do prokuratury

Sprawa zabójstwa Iwony Cygan nie trafi szybko na wokandę. Rzeszowski sąd odesłał do prokuratury akt oskarżenia. Uznał, że jest niekompletny. Brakuje pełnego opisu czynów zarzucanych 14 oskarżonym policjantom. Nastolatka została brutalnie zamordowana w rodzinnym Szczucinie w sierpniu 1998 roku. Przed laty sprawę umorzono z powodu niewykrycia sprawcy. Wznowili ją policjanci ze specjalnej grupy archiwum X Komendy Wojewódzkiej w Krakowie.

Nie tylko Polska ma problem z przepracowaniem lekarzy

Według unijnych norm żaden z lekarzy w Europie nie powinien pracować więcej niż 48 godzin tygodniowo. Wszędzie w przepisach jest znana nam już doskonale klauzula opt-out. Nie tylko Polska z niej korzysta. I tak na przykład połowa młodych niemieckich lekarzy pracuje 59 godzin tygodniowo. Ale już we Francji tylko 46 godzin, czyli nawet mniej od unijnej normy. W całej UE zatrudnionych jest blisko 2 miliony lekarzy.

Wywiady, które wstrząsnęły Białym Domem. "Ta książka nie ukazała się i być może nie ukaże"

- To, że Donald Trump nie chciał zostać prezydentem, jest bardzo prawdopodobna. Być może był moment, że chciał wystartować, by zrobić szum i zrobić biznes - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dr Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku. - Trump nadal się nie nauczył polityki - dodał, komentując szum medialny w związku z książką "Ogień i furia" zawierającą wywiady z ludźmi, którzy byli w otoczeniu Donalda Trumpa. - Ta książka nie ukazała się i być może nie ukaże. Prawnicy Trumpa podjęli działania, by ją zablokować, a nawet uniemożliwić cytowanie fragmentów. To świadczy o tym, jak wielkie poruszenie ona wywołuje - ocenił z kolei drugi gość programu, Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA.

Prof. Śpiewak: rząd PiS charakteryzuje radykalizm i rewolucyjność

- To, co charakteryzuje rząd PiS, to radykalizm i rewolucyjność, cechująca się wymianą elit politycznych, sądów - wymieniał w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Paweł Śpiewak, socjolog i dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego. - Ten radykalny obraz znajduje u Polaków zrozumienie. Rolnicy, z którymi rozmawiałem, mówili, że Polska wstaje z kolan. Ja powiedziałem, że stracą dotacje z UE. Oni nie łączą tych faktów - mówił.

Ruszył proces w sprawie uprowadzenia 12-letniej Amelii

Dziewięć miesięcy temu mieli wciągnąć dziewczynkę do samochodu i więzić przez ponad trzy godziny. Dla prokuratury to zbrodnia, dla 12-latki - trauma na całe życie. Jeden z oskarżonych to recydywista, za skatowanie dziecka trafił już wcześniej do więzienia. Wyszedł warunkowo przed końcem kary.

Andrzej Waltz gotów oddać pieniądze za kamienicę. Odwoła się jednak od decyzji komisji

Andrzej Waltz chce zwrócić ponad milion złotych. Podobnie jak jego córka. Komisję weryfikacyjną prosi więc o numer konta, ale szykuje też odwołanie do sądu. Pytania o dziką reprywatyzację i kamienicę przy ul. Noakowskiego 16 uderzyły w Hannę Gronkiewicz-Waltz i w jej rodzinę. Prezydent Warszawy przed komisją nigdy się nie pojawiła, ale oddane miliony pojawią się w miejskiej kasie.

Prognoza pogody na piątek 5 stycznia

W piątek na Dolnym i Górnym Śląsku oraz w Małopolsce pogodnie. W pozostałych regionach kraju opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, południowo-zachodni.

Prezydent otworzył nową kolej linową dla narciarzy

Prezydent Andrzej Duda udał się do Szczyrku, aby dać narciarzom wyjątkowy prezent. Otworzył nową kolej linową na Skrzyczne. Po zakończeniu przebudowy czas, który jest potrzebny do pokonania dwóch odcinków kolejki skrócił się z trzydziestu do dziesięciu minut. Wszystko by do sukcesów Polaków w skokach narciarskich, dołączyły też medale za narciarstwo alpejskie. Do treningów prezydent namawiał uczniów tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Zarzuty dla 51-latka, który spowodował tragiczny wypadek w Pile

Mowa o kierowcy BMW, przez którego manewry ciężarówka staranowała barierki i spadła do rzeki. Prowadzący ją mężczyzna zmarł uwięziony w zalanej kabinie. Sprawcę udało się namierzyć dzięki zeznaniom świadków i nagraniom z monitoringu. Dostał dozór policyjny, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

Mówił, że ma duszności, wyszedł na skrzydło. "Załoga powinna się nim zająć"

Pasażer samolotu był tak zniecierpliwiony długim oczekiwaniem na otwarcie drzwi po wylądowaniu, że postanowił sam opuścić samolot. Było mu o tyle łatwiej, że siedział tuż przy okiennym wyjściu awaryjnym. 57-latek sam wyjął klapę zabezpieczającą i przez powstały otwór wyszedł na skrzydło maszyny. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Przeszkody biurokratyczne, wąskie gardła i "niesforna kolekcja wehikułów". NATO może mieć problem z dotarciem na wschód

Czy procedury i mosty mogą powstrzymać działania NATO? Pytanie jest zasadne, bo jak pisze dziennik "Financial Times", w Europie od 25 lat właściwie nie buduje się takich przepraw przez rzeki, przez które mogłyby jechać na przykład czołgi. Europejskie tory kolejowe też nie są dostosowane do szybkiego transportu ciężkiego sprzętu. Do tego dochodzą pozwolenia i zezwolenia. Ile czasu wojskom Sojuszu zajęłoby realne dotarcie do wschodniej flanki NATO?

"To była rozpaczliwa próba znalezienia sojusznika"

Orban zachowywał się bardzo ostrożnie - oceniła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS socjolog prof. Jadwiga Staniszkis, komentując środowe spotkanie premiera Węgier z Mateuszem Morawieckim. Jej zdaniem wizyta Morawieckiego "to była rozpaczliwa próba znalezienia sojusznika". - To, co się dzieje w Polsce, jest szokujące dla krajów Zachodu i Wschodu. Dostrzegają fundament bolszewizmu - dodała.

Przygotowania do książęcego ślubu. "Młodzi mają już trochę do powiedzenia"

Kiedyś o liście gości na książęcym ślubie decydowali sekretarze królowej i cały ten aparat pilnujący. Jednak w dzisiejszych czasach państwo młodzi mają już trochę do powiedzenia - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS polski dyplomata i specjalista od protokołu dyplomatycznego Jan Wojciech Piekarski komentując przygotowania do ślubu księcia Harry'ego. - Bez wątpienia bardzo dużo do powiedzenia będzie miała babcia, czyli królowa. To jest wielka korporacja. Na czele tej korporacji ciągle stoi ten sam szef - dodał.

Morawiecki podjęty jak prezydent. Twardych deklaracji zabrakło

Morawiecki i Orban ramię w ramię w Budapeszcie. W Brukseli to ma wyglądać jak sojusz. Pierwsza zagraniczna wizyta nowego polskiego premiera ma budować front i pomóc w konfrontacji z Unią. Mimo oczekiwań nie padło ze strony Viktora Orbana zapewnienie, że Węgry zawetują ewentualne sankcję nałożone na Polskę.