Najnowsze

Najnowsze

Edward Norton: nie wiem, czy mógłbym zagrać w filmie po polsku, ale bym spróbował

Stworzył role, które pozostaną na długo w pamięci wielu osób. Edward Norton przyjechał do Torunia - podczas Festiwalu EnergaCamerimage odbierze nagrodę aktorską im. Krzysztofa Kieślowskiego. Z aktorem, znanym z ról w "Iluzjoniście", "Więźniu nienawiści" czy "Birdmanie", rozmawiała Ewelina Witenberg. Podkreślił, że bardzo podobają mu się filmy Pawła Pawlikowskiego "Ida" i "Zimna wojna".

PiS ponownie zgłasza kandydatów do TK

O tym, że PiS rezygnuje z poparcia Elżbiety Chojny-Duch, była już kandydatka na sędziego Trybunału Konstytucyjnego miała się dowiedzieć od dziennikarzy. Zamiast niej kandydatem na sędziego TK został Robert Jastrzębski. Byli posłowie PiS Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz zostali zgłoszeni przez PiS jeszcze raz. Te trzy osoby są jedynymi kandydatami na sędziów TK, w miejsce trzech sędziów, którym kończy się kadencja. Opozycja mówi o upolitycznieniu Trybunału Konstytucyjnego i swoich kandydatów nie wystawia.

Niektóre były chore, inne poranione. Właścicielka "hotelu dla psów" z zarzutami

Pseudohodowla psów w Stargardzie Gubińskim zamknięta. Właścicielka ponad trzystu czworonogów działała pod szyldem hoteliku dla psów. Przywiozła je z Niemiec, gdzie dostała sądowy zakaz posiadania zwierząt. Teraz i w Polsce może mieć kłopoty. Psy pod jej opieką były poranione i chore. Właścicielka już usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

Tymczasowy rurociąg na ścieki wyłączony, kolektory naprawione

Ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy od soboty trafiają do oczyszczalni Czajka przez nowy odcinek rurociągu pod dnem Wisły. Po dwóch miesiącach będzie można zdemontować tymczasowy rurociąg wybudowany po sierpniowej awarii kolektorów, wskutek której nieczystości przez kilkanaście dni trafiały prosto do rzeki.

14 grudnia odbędą się prawybory prezydenckie w Platformie Obywatelskiej

Prezydent Warszawy nie chce zostać prezydentem Polski. Rafał Trzaskowski zostaje w warszawskim ratuszu, a na najmocniejszą rywalkę Andrzeja Dudy typuje Małgorzatę Kidawa-Błońską. W Platformie Obywatelskiej trwają przygotowania do prawyborów. Potencjalni kandydaci na kandydatów mają jeszcze trzy dni na zgłoszenie. Prawybory mają się odbyć 14 grudnia. Głosować będą delegaci na Konwencję Krajową.

Rozdzieliła je katastrofa po erupcji wulkanu. Siostry spotkały się po 34 latach

13 listopada 1985 roku w Kolumbii wybuchł wulkan Nevado del Ruiz. W wyniku erupcji pobliskie miasto Armero zostało kompletnie zniszczone przez błotną lawinę. Zginęło ponad 20 tysięcy ludzi. Wielu z tych, którzy przeżyli, do dziś szuka swoich bliskich. Pomaga im w tym fundacja Armando Armero. Dzięki tej pomocy siostry Jenifer i Angel spotkały się po 34 latach.

19 godzinny lot? Lekarz: główny problem to zmiana ciśnienia

- Z przyczyn badawczych wybrałbym się w taki lot - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS lekarz Michał Sutkowski, mówiąc o 19-godzinnym locie samolotem pasażerskim z Londynu do Sydney. Podkreślił, że problematyczne podczas lotu są takie rzeczy jest zmiana ciśnienia powietrza i jego niska wilgotność. Joanna Kłęk - była stewardessa i autorka bloga "Bujająca w obłokach" - mówiła z kolei o wymaganiach, jakie stają przed załogą przy długodystansowych lotach.

Nowy rząd i nowe ustawy. "Szukają w panice środków"

Prezydent Andrzej Duda powołał w piątek rząd z Mateuszem Morawieckim na czele. Nowy rząd od razu szuka pieniędzy, sądząc po najnowszych inicjatywach ustawodawczych. PiS chce znieść limit składek ZUS, choć sprzeciwia się temu wicepremier Jarosław Gowin, a także podwyższyć akcyzę na alkohol i papierosy.

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydatów do TK

PiS oficjalnie zgłosiło kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego. Zmieniło się jedno nazwisko - Elżbietę Chojną-Duch zastąpił Robert Jastrzębski. Kandydatury Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza wciąż budzą kontrowersje. Nie tylko natury politycznej.

Historia tego miejsca była inspiracją dla filmu "1800 gramów"

Do kin wchodzi najnowszy film telewizji TVN - "1800 gramów". Opowiada on historię Ewy, kobiety z Krakowa, która szuka rodzin dla pozbawionych rodziców dzieci. Inspiracją dla filmowej historii była działalność ośrodka preadopcyjnego w Otwocku. Trafiają tam dzieci, które miały bardzo ciężki start w życiu.

Prognoza pogody na sobotę 16 listopada

W sobotę pochmurno z przejaśnieniami. Po południu na krańcach zachodnich Polski opady deszczu do 5 mm. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągający prędkość 40-60 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie spada. W południe w Warszawie ciśnienie wyniesie 998 hPa.

Śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia młodego mężczyzny

Dlaczego policjant użył broni i dlaczego padły strzały? Czy 21-latek stanowił zagrożenie dla funkcjonariusza i dlaczego uciekał? Ruszyło śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia młodego mężczyzny. Prokuratura sprawdza między innymi, czy policjant nie przekroczył uprawnień.

We wtorek TSUE ma wydać wyrok w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego

Końcowe odliczanie w oczekiwaniu na wyrok TSUE. We wtorek usłyszymy orzeczenie i odpowiedź na pytanie czy Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, wybrana przez nową KRS, spełnia wymogi sędziowskiej niezawisłości. Wiadomo, że wyrok będzie obowiązujący i będzie musiał być szybko wprowadzony w życie. Nawet, jeśli będzie nie po myśli polskiego rządu.

Spór o sejmowe komisje. "Musimy jakoś ten tort pokroić"

Rząd jest już oficjalnie powołany, Sejm także dopina organizacyjne szczegóły. Kolejne komisje wyłaniają swoich przewodniczących i tu zaczynają się schody, bo najważniejsze komisje PiS zagarnął dla siebie. Co do pozostałych też nie ma pełnej zgody.

"Nie podjęła żadnych działań". Nauczycielka z Rybnika usłyszała zarzut

Nie wezwała pomocy, zlekceważyła zagrożenie i usłyszała zarzut. Nauczycielka z Rybnika nie zareagowała właściwie, kiedy w czasie szkolnej wycieczki źle się poczuł jej chory na wodogłowie uczeń. Zamiast wezwać karetkę, zostawiła go pod opieką kolegi. Dziś czternastoletni Paweł nie może samodzielnie żyć. Wychowawczyni jest drugą oskarżoną w tej sprawie osobą. Wcześniej zarzut usłyszał także lekarz pogotowia.

Miał spowodować wybuch w kamienicy. Ruszył proces Tomasza J.

Najpierw miał zabić swoją żonę, potem uszkodzić instalację gazową w jej mieszkaniu. Eksplozja była ogromna. Kamienica runęła, a pod jej gruzami zginęli ludzie. W poznańskim sądzie ruszył proces Tomasza J., oskarżonego o zabójstwo pięciu osób i usiłowanie zabójstwa kolejnych 34. 44-latek nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień.

Rząd szuka pieniędzy na wyborcze obietnice

Wyborczych obietnic było wiele. Opozycja dodaje, że za dużo, by udźwignął je budżet. Rząd na gwałt szuka pieniędzy. Wyższa akcyza, likwidacja 30-krotności składek na ZUS, przesuwanie środków z Funduszu Solidarności - to niektóre plany rządu. W kolejce znajdują się też projekt likwidacji OFE i perspektywa odblokowania cen prądu. Czy zrównoważony budżet to już tylko historia?

Drastyczny wzrost cen za wywóz śmieci. Samorządowcy winią ustawę

Drastyczny wzrost cen za wywóz śmieci. W stolicy poszybują nawet o 100 procent w górę. Za niesegregowane odpady zapłacimy dwa razy więcej niż za te segregowane. W blokach i kamienicach, gdy jeden sąsiad wrzuci wszystko do jednego worka, to wszyscy zapłacą więcej. Problem drogich śmieci dotyczy wszystkich gmin. Część samorządów mówi o śmieciowej ustawie, która powinna trafić do kosza, bo za błędy legislacyjne muszą płacić mieszkańcy.