Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę 21 października

Pogoda w sobotę szykuje się pochmurna z przejaśnieniami. We wschodniej i centralnej części kraju spodziewany jest przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 10 stopniu Celsjusza na Podlasiu do 16 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z przewaga kierunku zachodniego. Ciśnienie spada i w sobotnie południe wyniesie 1002 hPa.

Andrzej Duda znów przyjmie Jarosława Kaczyńskiego. "PiS nieczysto gra z prezydentem"

Miejsce akcji: Belweder. Czas: godzina 17:00. Bohaterowie: niezmienni, podobnie, jak temat spotkania. Prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński po raz czwarty w ostatnim czasie porozmawiają o zmianach w sądownictwie. Prezydent oceni partyjne poprawki do swoich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Opozycja komentuje - to nie konsultacje, tylko polityczne negocjacje. Natomiast prezydencka doradczyni Zofia Romaszewska ocenia jeszcze mocniej: "PiS gra nieczysto z prezydentem, a te poprawki to niemalże powrót do stanu pierwotnego".

"Do Unii Europejskiej należy podchodzić na zasadzie niuansu, solidarności oraz empatii"

- Problem polega na tym, że UE jest bardzo wyrafinowanym organizmem i do niej należy podchodzić na zasadzie niuansu, solidarności oraz empatii - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były eurodeputowany Paweł Zalewski, komentując pierwszy dzień szczytu UE, na którym liderzy krajów członkowskich dyskutowali między innymi o kwestii migracji. Dodał, że polska dyplomacja, zamiast pokazać gest i przyjąć kilkanaście osób, a potem wyrobić sobie dobrą pozycję negocjacyjną w innych sprawach takich jak budżet czy Nord Stream 2, popełniła błąd. - Opór polskiego rządu (w sprawie przyjmowania imigrantów - red.) miał swój sens - stwierdził z kolei Marian Piłka z Prawicy Rzeczpospolitej i dodał, że "sytuacja się zmieniła". - W tej chwili nastroje w Europie są zdecydowanie przeciwko przyjmowaniu imigrantów - ocenił.

Gretkowska: nie znam kobiety, która nie byłaby molestowana w taki czy inny sposób

- Nie znam kobiety, która nie byłaby molestowana w taki czy inny sposób - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS pisarka Manuela Gretkowska. - Molestowanie to nie jest tylko dotyk, przemoc czy gwałt, ale także słownictwo, które ma poniżyć ze względu na płeć - oceniła i dodała, że akcja "#MeToo" pokazuje, że "skala jest potężna". Gretkowska wyraziła swoje zdziwienie dlaczego w reakcji na popularną na całym świecie akcję, nie powstała męska odpowiedź "#MeTooSoSorry" (Ja też przepraszam). - Ten mental molestowania idzie z góry - oceniła pisarka.

Prognoza pogody na piątek 20 października

W piątek rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 100-300 m. Po południu na Pomorzu przelotne opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Poznał kobietę na portalu randkowym, potem nakłonił do prostytucji

35-letni obywatel Bułgarii odpowie za handel ludźmi i sutenerstwo. Mężczyznę udało się namierzyć, kiedy jego ofiara przerwała milczenie. Kobietę poznał na portalu randkowym, obiecał wspólne życie i pomoc w trudnej sytuacji finansowej. Później nakłonił ją do prostytucji, z której sam czerpał zyski.

Miał zabić rodziców, usłyszał zarzuty. 25-latek z Falenicy nie okazuje skruchy

Nie chce składać wyjaśnień, nie przyznaje się do winy. Nie pokazuje też żadnych emocji, ani skruchy. 25-latek z Falenicy jest podejrzany o zamordowanie swoich rodziców. Usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa. Miał zadać obojgu po kilka ciosów nożem. Oboje zmarli z powodu wykrwawienia. Wciąż nie wiadomo, dlaczego zaatakował. Śledczy mówią o rodzinnych nieporozumieniach.

Idą do pracy już na studiach. By szybciej zdobyć doświadczenie

Studia to już nie tylko nauka i zabawa. Z podjęciem pracy młodzi nie czekają, aż będą absolwentami z wyższym wykształceniem. Zaczynają już teraz, by zarobić i w czasie studiów zadbać o swoje szanse na rynku pracy. Zdobywają doświadczenie i nowe umiejętności, a dla pracodawcy to też oznacza korzyści.

Zginęli żołnierze, Trump milczał. Gdy zabrał głos, wywołał burzę

W Stanach Zjednoczonych rodziny żołnierzy, którzy zginęli na wojnie to świętość. Prezydenci dzwonią do nich, piszą listy i składają wizyty. Tym razem też jest list, był telefon, ale jest też zgrzyt. Donald Trump najpierw stwierdził, że inni prezydenci przed nim wcale nie dzwonili do rodzin poległych, a kiedy już zadzwonił do żony jednego żołnierzy, który zginął w Afryce, miał powiedzieć, że jej mąż "sam wiedział, na co się pisze".

"Europa nie jest bankomatem, a my nie mamy do niej uniwersalnej karty"

Nasz rząd uważa, że receptą na problemy Europy jest poluzowanie Europy, a Europa ma odwrotne zdanie - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kamiński (Europejscy Demokraci). Jego zdaniem polski rząd podchodzi do Unii roszczeniowo. - Europa nie jest bankomatem, a my nie mamy do niej uniwersalnej karty - stwierdził. Drugi gość programu, politolog Marek Migalski, podkreślił, że w Unii są "specyficzne" metody uprawiania polityki, "inne niż te na Wiejskiej". - Tusk dość szybko zrozumiał mechanizmy rządzące Unią - dodał.

"Biznes jest nastawiony na pieniądze, służby na bezpieczeństwo. Trzeba znaleźć złoty środek"

- Nie ma problemu z brakiem informacji, mamy problem z ilością informacji - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Tematem rozmowy było zapobieganie atakom terrorystycznym. Jak tłumaczył drugi gość programu, Mariusz Sokołowski z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie UW, analiza dostępnych danych z internetu kosztuje "czas i pracę odpowiednich ludzi". Stąd apel brytyjskich służb do firm technologicznych. - To jest kwestia przerzucania się kosztami związanymi ze sprawdzaniem tego, co dzieje się w internecie - tłumaczył Sokołowski. - Biznes jest nastawiony na pieniądze, służby na bezpieczeństwo. Trzeba znaleźć ten złoty środek - ocenił Liedel.

Młody owczarek porzucony w lesie. "Widok był bardzo przykry"

Jest pogodny i uwielbia się bawić, ale w sobotę nie mógł ruszyć nawet głową, bo tak mocno przypięty był do drzewa. W lesie czekał na pomoc i wył wniebogłosy. Pani wyrzuciła go z domu, bo jej dom okazał się za mały. Kobieta usłyszała już zarzuty i teraz swój dom może zamienić na więzienie.

Prognoza pogody na czwartek 19 października

W czwartek na północy Polski więcej chmur, na Wybrzeżu możliwy niewielki deszcz. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie, ale rano liczne mgły i zamglenia. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 19 stopni Celsjusza w centrum kraju do 20 stopni Celsjusza na Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr z kierunków wschodnich, tylko na zachodzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

Ryzykują życie dla fajnej foty na "fejsa"

Otwierają włazy, wchodzą do kanałów i robią zdjęcia. Po co? Żeby pochwalić się w mediach społecznościowych. Przedstawiciele łódzkich wodociągów mówią o nowej, bezmyślnej modzie, która może skończyć tragedią.