Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę 30 grudnia

W sobotę na zachodzie opady deszczu ze śniegiem. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy. W górach halny.

Zabrze: zamknięty dom dziecka po pożarze

Podopieczni placówki zostali przymusowo przeniesieni do hostelu. W środowym pożarze nikt nie został poszkodowany, ale sam budynek ucierpiał. Trzeba go wyremontować, a prace mogą potrwać nawet 3 miesiące. Władze miasta już starają się o pieniądze

Tragiczny wypadek w Raniewie koło Kwidzyna. Cztery osoby nie żyją

Rozpędzone BMW zjechało na przeciwny pas ruchu i zmiażdżyło renault. Wszyscy pasażerowie zginęli. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, kto za ten dramat odpowie, bo wciąż nie wiadomo, kto siedział za kierownicą BMW. Zatrzymani zostali 22 i 32-latek, którzy składają sprzeczne zeznania. Ten straszy był pod wpływem alkoholu.

"Ojciec mówi to, czego syn nie może powiedzieć"

- Ojciec mówi to, czego syn nie może powiedzieć - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były wiceszef MSZ Paweł Kowal, mówiąc o Kornelu Morawieckim, ojcu premiera Mateusza Morawieckiego. Zdaniem Kowala Kornel Morawiecki może sobie pozwolić na więcej swobody w wywiadach, więc to stwarza okazję, by mówił to, co nie wypada jego synowi jako premierowi. - Jeszcze nie raz będziemy czytali ojca Morawieckiego - ocenił, komentując czwartkowy wywiad "Rzeczpospolitej" z liderem partii Wolni i Solidarni.

Jak służby zabezpieczą Sylwestra. "To nie obecność funkcjonariuszy jest najważniejsza"

Co zniechęca terrorystów do przeprowadzenia zamachu? - To nie obecność fizyczna funkcjonariuszy - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 ekspert ds. bezpieczeństwa Piotr Niemczyk. Jego zdaniem najważniejsze są kamery i środki techniczne. - Przede wszystkim to elektronika, systemy rozpoznawania twarzy - wymieniał. Przyznał jednocześnie, że system nie zawsze jest doskonały, problemem są na przykład burki. - Islamski sposób ubierania się kobiet tak zakrywa twarze, że nie wiemy, czy to kobieta czy mężczyzna - ocenił.

Najważniejszy test szefa MSZ. "Mamy trzy miesiące"

3 stycznia premier Morawiecki leci do Budapesztu, 9 stycznia do Brukseli. Rząd pilnie potrzebuje wsparcia, dlatego premier i szef MSZ planują wielką dyplomatyczną ofensywę. Czy Polska w sporze z Komisją Europejską, która doprowadziła do rozpoczęcia procedury zawartej w artykule siódmym Traktatu o Unii Europejskiej, może liczyć tylko na Węgry?

Kolejna data i kolejne spekulacje. Kto opuści rząd w styczniu?

Obiecana we wrześniu, planowana do grudnia i wisząca jak miecz Demoklesa nad kilkoma resortami rekonstrukcja rządu będzie po Święcie Trzech Króli. Ale bez względu na to, jak głębokie zmiany wprowadzi premier Morawiecki, Polacy w sondażu dla "Faktów" TVN sytuację oceniają jednoznacznie - państwem rządzi Jarosław Kaczyński.

Jutro, za miesiąc, a może za kwartał. Podsumowanie obietnic szefa MON

Nieznośna lekkość słowa. Śmigłowce i okręty podwodne za chwilę, w tym roku, w tym tygodniu. Do czerwca, października czy grudnia. Dwa, osiem, a może czternaście. W polityce czasem trudno dotrzymać słowa. Ale zostawmy słowa, spytajmy o daty. Bo ze słów ministra Macierewicza wyłania się bardzo zabawny kalendarz.

Prognoza pogody na piątek 29 grudnia

W piątek zachmurzenie duże z przejaśnieniami na zachodzie. Na wschodzie, południu i w centrum kraju okresami opady deszczu ze śniegiem do 10 mm oraz mokrego śniegu do 5 cm. W Karpatach opady śniegu do 10 cm. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza w Małopolsce, na Górnym Śląsku i w centrum kraju do 5 stopni Celsjusza na wschodzie. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Marzyły o placu zabaw. Dzieci napisały petycję do wójta

To się nazywa wziąć sprawy w swoje ręce. Dzieciaki z pomorskich Chojniczek nie mogły się doczekać budowy placu zabaw. Postanowiły więc interweniować u samej góry. Napisały petycję do wójta. Daleko jej do pisma urzędowego, kilka błędów ortograficznych się zdarzyło, ale jest szczera, autentyczna i sympatyczna. Wójt nie mógł powiedzieć "nie".

Bójka z użyciem siekier i maczet. Dwie ofiary śmiertelne, sześć osób z zarzutami

Dwie ofiary śmiertelne, ośmiu mężczyzn zatrzymanych, sześciu z zarzutami - tak zakończyła się krwawa bójka w gminie Złotniki Kujawskie. Dwie grupy uzbrojone w siekiery i pałki starły się tuż przed świętami. W w zdarzeniu uczestniczyło kilkanaście osób. Nie wiadomo na razie, co było powodem bójki. Wiadomo, że grupy były skonfliktowane. Śledztwo prowadzi prokuratura w Inowrocławiu.

Kto ma wpływ na kluczowe decyzje w państwie?

Kto ma obecnie największy wpływ na kluczowe decyzje w państwie? - takie pytanie usłyszeli ankietowani w badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Blisko 2/3 badanych wskazało na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Bokserki czy slipy?". Książę przepytywał byłego prezydenta

Poznaliśmy treść wywiadu, który brytyjski książę Harry jeszcze we wrześniu przeprowadził z byłym amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą. Rozmowa między członkiem rodziny królewskiej i byłym prezydentem była bardzo swobodna. Dlatego pojawiły pytania związane z tym, czy Obamowie zostaną zaproszeni na ślub księcia Harrego. A z kolei rodzi obawy o możliwy dyplomatyczny zgrzyt.

"Zachód upomina się o Polskę jako członka swojej rodziny"

- Polska rzeczywiście w tej chwili szkodzi sama sobie. Nie ma żadnego geopolitycznej konieczności, aby dławić polską demokrację - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Janusz Lewandowski komentując spór na linii Warszawa-Bruksela. - Demokratyczny Zachód upomina się o Polskę jako członka swojej rodziny. Upomina się w imię wartości - dodał były unijny komisarz.

"Mowa PiS-u jest absolutnie zwycięska"

- Polska w Unii jest mocna zakorzeniona. Pytanie czy łatwo jest ją stamtąd wyjąć - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS profesor Andrzej Rychard komentując spór na linii Warszawa-Bruksela. Z kolei prof. Ireneusz Krzemiński, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, wskazał na zwycięstwo narracji rządzącej partii. - Mowa PiS-u jest absolutnie zwycięska - ocenił. Jego zdaniem sytuacja polityczna w Polsce jest odbiciem kryzysu demokracji i wzrostu poparcia dla populistów w wielu rejonach świata. Goście programu komentowali również wyniki ostatnich sondaży Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24.

"Imperium ludzi ministra". Szyszko ma mieć swoje specsłużby

Czy powstanie specjalna grupa do obrony przyrody? Czy będzie uzbrojona? Czy będzie miała specjalne pościgowe drony? Plany Ministerstwa Środowiska opisała "Gazeta Wyborcza", która podaje, że nowa Agencja Bezpieczeństwa Ekologicznego ma mieć szerokie uprawnienia. Rzecznik Ministerstwa Środowiska z jednej strony zaprzecza, a z drugiej strony odsyła do komunikatu, którzy potwierdza, że trwają wstępne prace nad powołaniem służby.