Najnowsze

Najnowsze

"Warto być tutaj". Rusza sylwestrowa zabawa z TVN

"Warszawa Stolicą Sylwestra" - pod takim hasłem na stołecznym placu Bankowym dziesiątki tysięcy osób powita nowy 2018 rok. Impreza organizowana przez telewizję TVN to przede wszystkim największe gwiazdy muzyki i wystrzałowa zabawa. Transmisja od 19:45 w TVN i na player.pl.

Najpierw adidasy, potem w szpilki. Wielkie przygotowania do Sylwestra

Są różne pomysły na zabawę i aktywne spędzanie Sylwestra. Polacy dzisiaj balują, skaczą i śpiewają, ale także jeżdżą, biegają, wspinają się. Nie wszyscy z resztą szaleją. Gdy jedni spalają kalorie, inni je spokojnie uzupełniają. Ale warto się dzisiaj ruszyć. To wyjątkowa noc. Druga taka dopiero za rok.

Prognoza pogody na Nowy Rok

Pogoda w Nowy Rok zapowiada się pochmurna z przejaśnieniami. Ponadto spodziewany jest przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na Podlasiu do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny. Okresami w porywach osiągnie do 60 km/h. Ciśnienie waha się i w poniedziałkowe południe wyniesie 992 hPa.

U pań loki i gwiazdki, u panów fryzura "na Lewego"

Wielkie odliczanie i gorączkowe przygotowania przed sylwestrową nocą. Salony fryzjerskie i kosmetyczne są przepełnione, bo każda pani chce w noworoczną noc wyglądać jak królowa balu. Sprawdziliśmy, jakie trendy są najpopularniejsze w tym sezonie.

"Na sędziego Tuleyę wywierana jest presja przez nominata Zbigniewa Ziobry"

Odczytał fragmenty zeznań polityków PiS w sprawie obrad Sejmu w Sali Kolumnowej, a teraz musi się z tego wytłumaczyć. Nowy wiceprezes stołecznego sądu czeka na pisemne wyjaśnienia sędziego Igora Tulei. PiS zarzuca mu zaangażowanie polityczne, a dla opozycji to najbardziej jaskrawy przykład na zastraszanie sędziów.

Prognoza pogody na niedzielę 31 grudnia

W sylwestrową niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu do 5-10 mm, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 40-60 km/h, na Wybrzeżu do 70 km/h.

W stolicy powstaje biblioteka dla bezdomnych

Miedzy innymi dzięki łodzianom, półki biblioteki już się uginają. Zebrane w Łodzi i Warszawie książki trafiają do tworzonej właśnie w stołecznym Pensjonacie Socjalnym "Św. Łazarz" Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Dostęp do książek będzie miało ponad 90 mieszkańców schroniska, ale także mieszkańcy lokali treningowych prowadzonych przez Misję oraz bezdomni, korzystający z jej pomocy doraźnie. To w sumie ponad 400 osób.

Nie ustają problemy w szpitalach. Kolejni lekarze wypowiadają klauzule opt-out

W najbliższą środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, w związku z trudną sytuacja szpitali w całym kraju. Od nowego roku w niektórych placówkach może zabraknąć lekarzy. Specjaliści i rezydenci w ramach protestu nie chcą już pracować dłużej niż 48 godzin w tygodniu i wypowiadają klauzulę opt-out, która im to umożliwiała.

"Przez 25 lat Polska stała się krajem normalnym. Ta normalność nam się należy"

- Jest niedocenianie tego, że na porządku dziennym są sprawy, które uważa się za załatwione. To tak nie jest. Pozycja państwa i jego wizerunek jest procesem - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Adam Daniel Rotfeld, były minister spraw zagranicznych. - Gdyby w Polsce nie było tych zmian, wywalczonych przez takie osoby jak Bronisław Geremek, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń czy Krzysztof Skubiszewski, bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. Ich zasługą jest to, że przez 25 lat Polska stała się krajem normalnym. Ta normalność nam się należy. To nasza zdobycz i wysiłek - przekonywał. - Obawa przed zmianą to część naszej historii. Wiele osób sugeruje, że UE nam się narzuca i że rola Unii jest taka, jaką kiedyś spełniała Moskwa. Ale to my sami zabiegaliśmy o wejście do NATO i UE - zaznaczył. Prof. Rotfeld odniósł się także do wypowiedzi Kornela Morawieckiego, który wezwał rząd do przyjęcia uchodźców. - Ma rację. To święte słowa. Wyrażają zdroworozsądkowe podejście - ocenił.

Żandarmeria Wojskowa wzywa dziennikarzy do zaprzestania publikacji. "Praktyka krajów totalitarnych"

Po głośnych skargach funkcjonariuszek na molestowanie i mobbing w Żandarmerii Wojskowej, ŻW w oficjalnym piśmie domaga się od dziennikarzy, by o tym nie pisali. Nie twierdzi, że to nieprawda, nie domaga się sprostowań, ale domaga się, by nie publikowali nic na ten temat. Tuż przed emisją "Faktów" pojawiło się nowe pismo o szacunku dla wolnych mediów i konieczności sprawdzania informacji.

Zgubił wypłatę w pubie, szukali go internauci. Sukces akcji #FindMariusz

Na Wyspach Brytyjskich miała miejsce wielka internetowa akcja: #FindMariusz, czyli "znajdź Mariusza". Chodzi o Polaka, który przed świętami zgubił w pubie kopertę ze swoją wypłatą. W nagłośnieniu akcji wzięła udział nawet Joanne K. Rowling, autorka książek o przygodach Harry'ego Pottera. Udało się. Pan Mariusz się znalazł.

Prognoza pogody na sobotę 30 grudnia

W sobotę na zachodzie opady deszczu ze śniegiem. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy. W górach halny.

Zabrze: zamknięty dom dziecka po pożarze

Podopieczni placówki zostali przymusowo przeniesieni do hostelu. W środowym pożarze nikt nie został poszkodowany, ale sam budynek ucierpiał. Trzeba go wyremontować, a prace mogą potrwać nawet 3 miesiące. Władze miasta już starają się o pieniądze

Tragiczny wypadek w Raniewie koło Kwidzyna. Cztery osoby nie żyją

Rozpędzone BMW zjechało na przeciwny pas ruchu i zmiażdżyło renault. Wszyscy pasażerowie zginęli. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, kto za ten dramat odpowie, bo wciąż nie wiadomo, kto siedział za kierownicą BMW. Zatrzymani zostali 22 i 32-latek, którzy składają sprzeczne zeznania. Ten straszy był pod wpływem alkoholu.