Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 5 grudnia

We wtorek na ogół pochmurno. Na wschód będzie się przemieszczała strefa frontowych opadów śniegu przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz. W górach śnieg. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1010 hPa.

Zjechał Afrykę, za cel bierze Amerykę. Najpierw maluch musi przejść renowację

Arkady Paweł Fiedler - wnuk podróżnika i pisarza - odziedziczył po słynnym dziadku nie tylko imię, ale też jego pasję. Podjął właśnie kolejne wyzwanie. "Maluchem" chce przemierzyć obie Ameryki. Do pokonania ma prawie 30 tysięcy kilometrów. Najważniejsze to odpowiednio przygotować samochód. Na szczęście z pomocą ruszyli mu uczniowie i mechanicy szkoły samochodowej w Radomiu.

Strzelał gdzie popadnie, zużył dwa magazynki. Policjant usłyszał zarzuty

Policjant, który po pijanemu urządził strzelaninę w Łodzi, traci wolność i pracę. Sąd zdecydował o areszcie dla funkcjonariusza, a policja wydaliła go ze swoich szeregów. Strzelał, bo prawdopodobnie podejrzewał żonę o zdradę, ale oskarżony nie chce dokładnie wytłumaczyć dlaczego na ulicy opróżnił dwa magazynki.

"Skoczyła przez płot i krzyczała: co ja narobiłam?"

Zaprószenie ognia z pieca lub świeczki - to najbardziej prawdopodobna przyczyna tragicznego pożaru w Piechowicach (woj. dolnośląskie). Zginęła w nim trójka rodzeństwa. Tylko dziadek, który spał w pokoju obok, zdążył uciec. Nie wykluczone, że on lub matka dzieci usłyszą zarzuty. Prokuratura wszczyna śledztwo. Szuka też odpowiedzi na pytanie, czy rodzina miała zapewnioną odpowiednią pomoc ze strony opieki społecznej.

Prognoza pogody na poniedziałek 4 grudnia

Tydzień zacznie się pogodnie tylko na Pomorzu Zachodnim. W pozostałych regionach należy przygotować się na opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 1 stopnia Celsjusza na wschodzie i Podkarpaciu do 6 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, powodujący na wschodzie zawieje śnieżne.

Wydłużenie kadencji samorządowców? Kolejne pomysły zmian w kodeksie wyborczym

Nadzwyczajna sejmowa komisja pracuje nad zmianami w ordynacji wyborczej. Wśród proponowanych zmian jest między innymi likwidacja głosowania korespondencyjnego, wymiana członków Państwowej Komisji Wyborczej a także ograniczenie do dwóch liczby kadencji wójtów burmistrzów i prezydentów miast. Pojawiają się też koleje pomysły, jak wydłużenie kadencji samorządowców z czterech do pięciu lat. Dalsza dyskusja od poniedziałku, ale już bez przedstawicieli PKW i Krajowego Biura Wyborczego. Przedstawiciele tych instytucji bojkotują prace, bo - jak podkreślają - ciągle są oskarżani o wyborcze nieprawidłowości sprzed trzech lat.

Przez szyb wentylacyjny do jubilera. "Pomysł jak z filmu"

Metoda mało finezyjna, ale bardzo skuteczna. Złodziej ukrył się w łazience warszawskiego centrum handlowego, szybem wentylacyjnym wszedł do sklepu jubilerskiego i ukradł biżuterię wartą ponad 700 tysięcy złotych. Stołeczna policja ma monitoring z salonu i prosi o pomoc w ujęciu podejrzanego.

"Superwizjer": "Łowczyni szpiegów" o odejściu z armii

Służyła na misjach, łapała szpiegów, była wiele razy nagradzana. Jako jedna z nielicznych kobiet w armii. Gdy w resorcie obrony zaczął rządzić Antonii Macierewicz, major Magdalena E. musiała odejść ze służby. Rozmowa z nią w "Superwizjerze" o godz. 20.00 na antenie TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 3 grudnia

W niedzielę będzie pochmurno z możliwymi przejaśnieniami. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie i Górnym Śląsku okresami spodziewane są opady śniegu do 5 cm. Natomiast na Wybrzeżu i Pomorzu możliwe są słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Górnym Śląsku do 3 stopni Celsjusza na Wybrzeżu. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany. Na Zachodzie i Pomorzu dość silny.

"Okoliczności dla smogu będą sprzyjające". Alarm na południu Polski

Smog dusi na południu Polski. W wielu miastach na Śląsku i w Małopolsce jakość powietrza jest fatalna. W sobotni poranek w Katowicach stężenie niebezpiecznych pyłów wynosiło aż 408 procent normy. Najbardziej narażone są osoby chorujące na astmę, dzieci i seniorzy. Szczególnie oni powinni przełożyć weekendowe spacery.

Łapiński: to kwestia spełnienia warunków, a nie zadowolenia prezydenta

Prezydent Andrzej Duda w czasie ostatniej zagranicznej wizyty w Wietnamie na pewno myślami był w Polsce. W tym czasie jego dwa projekty ustaw zmieniali politycy PiS. Prezydent wyznaczył granice tych zmian, ale na pytanie, czy nie zostały one przekroczone, jego urzędnicy nie udzielają konkretnej odpowiedzi. Opozycja apeluje o weto i mówi , że to nie są już prezydenckie ustawy.

Boni: ludzie za granicą pytali nas, czy nie potrzebujemy ochrony

- Brak reakcji naszych władz, to niszczenie demokracji, a takie zachowania wobec posłów do Parlamentu Europejskiego są bardziej dostrzegane, niż inne złe rzeczy, które rząd robi - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS eurodeputowany PO Michał Boni. Opowiadał, z jakimi reakcjami spotyka się za granicą, w związku z powieszeniem wizerunków europosłów PO na szubienicach w Katowicach. - Ludzie pytali nas, czy nie potrzebujemy ochrony - wspominał. - Szkody wizerunkowe dla Polski są olbrzymie - dodał.

"Czas, żeby reprezentacja narodowa zagrała na odpowiednim poziomie"

- To nie jest trudna grupa. Przeciwnicy są w jakiś sposób doświadczeni. Nie ma słabych zespołów na mistrzostwach świata, ale to nie są też wybitne drużyny. Powalczymy i przy odrobinie szczęścia wyjdziemy z grupy - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były piłkarz Piotr Świerczewski. - Czas, żeby reprezentacja narodowa zagrała na odpowiednim poziomie - dodał drugi gość programu, Maciej Petruczenko z "Przeglądu Sportowego". - Ja wierzę w Adama Nawałkę - podkreślił dziennikarz. Obaj goście zaznaczyli, że wierzą w awans z grupy polskiego zespołu.