Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 16 sierpnia

Środa w zachodniej części kraju będzie deszczowa. Możliwe burze, lokalnie nawet z gradem. Poza tym słonecznie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu do 30 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90km/h, południowy skręcający na zachodni.

W Polsce wielu ignoruje ryzyko czerniaka. "Rakoobrona" ma to zmienić

W czasie wakacji nad polskim morzem warto zejść z leżaka i wejść do namiotu "Rakoobrony", który od poniedziałku stoi na gdyńskiej plaży. To może być krótka chwila, która wydłuży życie. Warto pamiętać, że czerniak jest bezwzględny i śmiertelny oraz warto umieć dostrzec na skórze groźne zmiany. W Polsce co roku czerniak atakuje 2,5 tysiąca osób. Połowa z nich umiera.

"To co się stało w Charlottesville, to pierwszy rzeczywisty, przeraźliwy krzyk"

Od kiedy Donald Trump zaczął się starać o prezydenturę, byli ludzie, którzy mówili, że jeżeli nie przestanie on grać na emocjach tego tak zwanego "violence", to zacznie się coś bardzo złego. I myślę, że to, co się stało w Charlottesville, to jest pierwszy rzeczywisty, przeraźliwy krzyk, że to nie były żarty, że jeżeli prezydent USA nie zacznie mówić w sposób odpowiedzialny, to naprawdę poleje się krew - powiedziała Małgorzata Zawadka, wieloletnia korespondentka mediów w USA, w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS odpowiadając na pytanie czemu reakcja prezydenta USA na wydarzenia w Charlottesville tak bardzo wzburzyła Amerykanów. - Ja widzę to tak, że media, które chwilowo wyczerpały temat śladu rosyjskiego w administracji Trumpa, znalazły nowy motyw, żeby go atakować - powiedział drugi gość programu, Bogdan Szafrański z Uczelni Łazarskiego. - W komentarzach na CNN po wystąpieniu prezydenta USA, dalej go atakowano, mówiąc, że to za późno, za mało, że nie powiedział tego, co powinien i tak dalej. Media podgrzewają tę atmosferę - kontynuował.

Rokita: oskarżeń wobec Trumpa nie można traktować poważnie

Dla polityków takich jak Martin Schultz, europejskiej lewicy oraz znacznej części europejskich i amerykańskich mediów, od pewnego czasu Donald Trump ponosi odpowiedzialność za całe zło na świecie - powiedział były polityk Jan Rokita w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS, komentując reakcję prezydenta USA na to, co wydarzyło się w miniony weekend w Charlottesville. Rokita mówi, że media za bardzo krytykują Trumpa. Za przykład podał fakt, że amerykańskiego prezydenta oskarżono nawet o "postradanie rozumu", gdy postanowił przeciwstawić się dyktatorowi Korei Północnej. - To z pewnością przestało być możliwe do oceniania w kategoriach prawdy i fałszu. To jest po prostu absurd - dodał.

Brytyjscy policjanci będą mieli kamery na czapkach

Kamer będzie więcej, żeby zażaleń było mniej. Brytyjska policja inwestuje w nowe personalne kamery dla policjantów. Będą mniejsze niż dotychczasowe oraz instalowane na daszku od czapki noszonej przez funkcjonariuszy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Rosjanie robią film o tym, jak zajęli Krym. Są czołgi i wątek miłosny

"Taką decyzję podejmuje się raz na 100 lat" - informuje głos narratora na początku zwiastuna filmu "Krym". To rosyjska superprodukcja, która opisuje "bohaterskie" i "patriotyczne" odzyskanie półwyspu. Wszystko oczywiście zgodne z oficjalną linią Kremla. Są czołgi, żołnierze i samoloty, ale jest też wątek miłosny między kijowską dziennikarką Aljoną, która popiera Majdan oraz Aleksandra z Sewastopola, który jednoznacznie opowiada się za Rosją. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Trwa śledztwo po tragedii w Suszku. Co zawiodło w systemie ostrzegania?

Prokuratorzy zaczynają śledztwo, harcerze trenują ewakuację. Po tragedii na obozie w Suszku zaczynają się kontrole i mnożą pytania: czy da się ostrzec przed burzą, kiedy widać ją na radarze? Czy alarm dotrze tam, gdzie nie dociera zasięg komórkowy? I czemu wciąż nie ma dobrego systemu, skoro nie ma dobrej komunikacji? To pytania do władz rządowych i samorządowych.

Top of the Top Festiwal już w piątek 18 sierpnia na antenie TVN

Wielkie gwiazdy i dobrze znana scena. Opera Leśna w Sopocie będzie gościć w tym roku Top of the Top Festiwal, a to oznacza przeboje z najwyższej półki i to od prawie 50 artystów. „Gorączka, wyzwanie, szaleństwo, magia” tak mówią gwiazdy, które dopinają wszystko na ostatni guzik. Show rozpocznie się już w piątek 18 sierpnia na antenie TVN.

Prognoza pogody na wtorek 15 sierpnia

We wtorek pogodnie. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Trwa śledztwo po tragedii w Suszku. "Pierwsze ustalenia już poczyniliśmy"

Prokuratura przesłuchuje świadków, a w całym kraju sprawdzane są obozy dla dzieci i młodzieży. Dzieje się tak po tragedii w Suszku w województwie pomorskim, gdzie nawałnica uderzyła w obóz harcerski. Zginęły dwie dziewczynki, a prawie 40 osób zostało rannych. Kilkoro dzieci wciąż jest w szpitalu.

Prognoza pogody na poniedziałek 14 sierpnia

Poniedziałek w całym kraju będzie pogodny. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 20 stopni Celsjusza nad Zatoką Gdańską do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Trwa usuwanie skutków nawałnic w całej Polsce

Nawałnica trwała chwilę, a usuwanie strat zdaje się nie mieć końca. W całym kraju wiatr zerwał lub uszkodził dachy na ponad dwóch tysiącach budynków. Blisko 100 tysięcy odbiorców nadal jest bez prądu. Strażacy pracują bez przerwy od kilku dni.