Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 16 sierpnia

Środa w zachodniej części kraju będzie deszczowa. Możliwe burze, lokalnie nawet z gradem. Poza tym słonecznie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu do 30 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90km/h, południowy skręcający na zachodni.

W Polsce wielu ignoruje ryzyko czerniaka. "Rakoobrona" ma to zmienić

W czasie wakacji nad polskim morzem warto zejść z leżaka i wejść do namiotu "Rakoobrony", który od poniedziałku stoi na gdyńskiej plaży. To może być krótka chwila, która wydłuży życie. Warto pamiętać, że czerniak jest bezwzględny i śmiertelny oraz warto umieć dostrzec na skórze groźne zmiany. W Polsce co roku czerniak atakuje 2,5 tysiąca osób. Połowa z nich umiera.

"To co się stało w Charlottesville, to pierwszy rzeczywisty, przeraźliwy krzyk"

Od kiedy Donald Trump zaczął się starać o prezydenturę, byli ludzie, którzy mówili, że jeżeli nie przestanie on grać na emocjach tego tak zwanego "violence", to zacznie się coś bardzo złego. I myślę, że to, co się stało w Charlottesville, to jest pierwszy rzeczywisty, przeraźliwy krzyk, że to nie były żarty, że jeżeli prezydent USA nie zacznie mówić w sposób odpowiedzialny, to naprawdę poleje się krew - powiedziała Małgorzata Zawadka, wieloletnia korespondentka mediów w USA, w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS odpowiadając na pytanie czemu reakcja prezydenta USA na wydarzenia w Charlottesville tak bardzo wzburzyła Amerykanów. - Ja widzę to tak, że media, które chwilowo wyczerpały temat śladu rosyjskiego w administracji Trumpa, znalazły nowy motyw, żeby go atakować - powiedział drugi gość programu, Bogdan Szafrański z Uczelni Łazarskiego. - W komentarzach na CNN po wystąpieniu prezydenta USA, dalej go atakowano, mówiąc, że to za późno, za mało, że nie powiedział tego, co powinien i tak dalej. Media podgrzewają tę atmosferę - kontynuował.

Rokita: oskarżeń wobec Trumpa nie można traktować poważnie

Dla polityków takich jak Martin Schultz, europejskiej lewicy oraz znacznej części europejskich i amerykańskich mediów, od pewnego czasu Donald Trump ponosi odpowiedzialność za całe zło na świecie - powiedział były polityk Jan Rokita w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS, komentując reakcję prezydenta USA na to, co wydarzyło się w miniony weekend w Charlottesville. Rokita mówi, że media za bardzo krytykują Trumpa. Za przykład podał fakt, że amerykańskiego prezydenta oskarżono nawet o "postradanie rozumu", gdy postanowił przeciwstawić się dyktatorowi Korei Północnej. - To z pewnością przestało być możliwe do oceniania w kategoriach prawdy i fałszu. To jest po prostu absurd - dodał.

Brytyjscy policjanci będą mieli kamery na czapkach

Kamer będzie więcej, żeby zażaleń było mniej. Brytyjska policja inwestuje w nowe personalne kamery dla policjantów. Będą mniejsze niż dotychczasowe oraz instalowane na daszku od czapki noszonej przez funkcjonariuszy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Rosjanie robią film o tym, jak zajęli Krym. Są czołgi i wątek miłosny

"Taką decyzję podejmuje się raz na 100 lat" - informuje głos narratora na początku zwiastuna filmu "Krym". To rosyjska superprodukcja, która opisuje "bohaterskie" i "patriotyczne" odzyskanie półwyspu. Wszystko oczywiście zgodne z oficjalną linią Kremla. Są czołgi, żołnierze i samoloty, ale jest też wątek miłosny między kijowską dziennikarką Aljoną, która popiera Majdan oraz Aleksandra z Sewastopola, który jednoznacznie opowiada się za Rosją. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Trwa śledztwo po tragedii w Suszku. Co zawiodło w systemie ostrzegania?

Prokuratorzy zaczynają śledztwo, harcerze trenują ewakuację. Po tragedii na obozie w Suszku zaczynają się kontrole i mnożą pytania: czy da się ostrzec przed burzą, kiedy widać ją na radarze? Czy alarm dotrze tam, gdzie nie dociera zasięg komórkowy? I czemu wciąż nie ma dobrego systemu, skoro nie ma dobrej komunikacji? To pytania do władz rządowych i samorządowych.

Top of the Top Festiwal już w piątek 18 sierpnia na antenie TVN

Wielkie gwiazdy i dobrze znana scena. Opera Leśna w Sopocie będzie gościć w tym roku Top of the Top Festiwal, a to oznacza przeboje z najwyższej półki i to od prawie 50 artystów. „Gorączka, wyzwanie, szaleństwo, magia” tak mówią gwiazdy, które dopinają wszystko na ostatni guzik. Show rozpocznie się już w piątek 18 sierpnia na antenie TVN.

Prognoza pogody na wtorek 15 sierpnia

We wtorek pogodnie. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Trwa śledztwo po tragedii w Suszku. "Pierwsze ustalenia już poczyniliśmy"

Prokuratura przesłuchuje świadków, a w całym kraju sprawdzane są obozy dla dzieci i młodzieży. Dzieje się tak po tragedii w Suszku w województwie pomorskim, gdzie nawałnica uderzyła w obóz harcerski. Zginęły dwie dziewczynki, a prawie 40 osób zostało rannych. Kilkoro dzieci wciąż jest w szpitalu.

Prognoza pogody na poniedziałek 14 sierpnia

Poniedziałek w całym kraju będzie pogodny. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 20 stopni Celsjusza nad Zatoką Gdańską do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Trwa usuwanie skutków nawałnic w całej Polsce

Nawałnica trwała chwilę, a usuwanie strat zdaje się nie mieć końca. W całym kraju wiatr zerwał lub uszkodził dachy na ponad dwóch tysiącach budynków. Blisko 100 tysięcy odbiorców nadal jest bez prądu. Strażacy pracują bez przerwy od kilku dni.

Prognoza pogody na niedzielę 13 sierpnia

W niedzielę zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu do 1-5 mm. Tylko na Podkarpaciu możliwe więcej deszczu - do 10 mm, i możliwe burze. Temperatura maksymalna dość wyrównana - od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu do 23 stopni Celsjusza w centrum, na wschodzie i południu kraju. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, do 50 km/h.

"Kaczyński nie chce wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej, tylko Unię z Polski"

- Polska premier staje się coraz bardziej symboliczna, nie tylko w relacjach z Szyszko, ale także z Macierewiczem - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Leszek Miller. Skomentował w ten sposób fakt, że minister środowiska samodzielnie wszedł w konflikt z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, nie wstrzymując wycinki w Puszczy Białowieskiej. Zdaniem Millera "Szyszko przekroczył Rubikon", nie egzekwując decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Były premier odniósł ocenił też ogólny kierunek polityki europejskiej PiS. - Kaczyński nie chce wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej, tylko Unię z Polski, czyli trzymać Polskę na najniższym poziomie integracji - stwierdził.