loga na antenieFakty po południu

codziennie o godzinie 16:00 na antenie loga na antenie

Wyburzono stary most. Był za wąski

Wyburzono stary most. Był za wąski

Po prawie 90 latach istnienia most na rzece Missisipi, łączący dwa amerykańskie miasta - Savanna w stanie Illinois i Sabula w stanie Iowa - został wyburzony. Przeprawa została zbudowana tuż po zakończeniu Wielkiego Kryzysu, kiedy produkowane samochody i ciężarówki były znacznie węższe niż te produkowane dzisiaj. Most miał zaledwie 6 metrów szerokości i nie spełniał dzisiejszych wymogów. Pod koniec ubiegłego roku stanowe władze oddały do użytku nową przeprawę, położoną nieco na południe od starego mostu. Nowy kosztował 80 milionów dolarów, ale też został zamknięty - w lutym tego roku - kiedy odkryto w konstrukcji pewne wady. Teraz trwają więc na nim dalsze...
Polityczne trzęsienie ziemi po zabójstwie dziennikarza. Prezydent: rekonstrukcja albo wcześniejsze wybory

Polityczne trzęsienie ziemi po zabójstwie dziennikarza. Prezydent: rekonstrukcja albo wcześniejsze wybory

Słowacja i ciąg dalszy politycznego trzęsienia ziemi po zabójstwie dziennikarza śledczego. Jan Kuciak pisał o grupie mafijnej powiązanej z politykami z otoczenia premiera Fico. Prezydent twierdzi, że członkowie rządu przez lata ignorowali ostrzeżenia służb na ten temat. Ludzie domagają się dymisji gabinetu. W całym kraju organizowane są demonstracje. Mają być największe w historii Słowacji.
Uciekał przed policją. Wpadł pod własne auto

Uciekał przed policją. Wpadł pod własne auto

Kiedy zatrzymał samochód, nie zaciągnął hamulca ręcznego. Po wyjściu z auta od razu pod nie wpadł. Policjanci gonili mężczyznę na sygnale w stanie Wirginia, bo nie zatrzymał się na ich polecenie. Podejrzewali, że jedzie uszkodzonym samochodem. Mężczyzna uciekając przed nimi, skręcił na parking, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Nie zaciągnął jednak hamulca ręcznego i samochód jechał dalej. Kierowca wpadł na maskę i sturlał się pod koła. Nic poważnego mu się nie stało. Usłyszał zarzuty kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających i posiadania marihuany.
Lokomotywa do odśnieżania torów

Lokomotywa do odśnieżania torów

Niezwykłe zdjęcia ze wschodniej Anglii, gdzie tory są tak zasypane, że kolejarze musieli doczepić do kilku pociągów pługi śnieżne. Podziałało. Spychacze, skonstruowane przez angielskich kolejarzy, składały się z dwóch lokomotyw, żeby mieć wystarczająco dużo mocy do kruszenia grubego lodu zalegającego na torach. Pługi mogły zacząć pracę dopiero, kiedy śnieg przestał padać. A takiej zimy w Wielkiej Brytanii nie było od 30 lat. W zeszłym tygodniu sparaliżowany został ruch samochodów, pociągów, odwołano wiele lotów i pozamykano szkoły.
tvnpix