SLD i Wiosna chcą się połączyć. Decyzje na początku grudnia

Po wspólnym starcie w wyborach i wspólnym klubie w Sejmie czas na dalszą integrację po lewej stronie sceny politycznej. Partie SLD i Wiosna chcą się połączyć w jedną strukturę. Jak to będzie dokładnie wyglądało i  jaki szyld będzie nosiła nowa formacja? Te decyzje zapadną na początku grudnia.

Grodzki kontra Karczewski. Kto zostanie marszałkiem Senatu?

Tomasz Grodzki kontra Stanisław Karczewski - kto zostanie marszałkiem Senatu? Obaj to lekarze i obaj mają poparcie swoich środowisk politycznych. Minimalną większość w izbie wyższej parlamentu ma teoretycznie opozycja, ale to nie zniechęca PiS-u do prób przeważenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Policja znalazła ciała dwóch kolejnych ofiar Mariusza G.

Rozkochiwał, okradał, a potem zabijał. Mariusz G. z Kołobrzegu wskazał, gdzie ukrył kolejne ciała. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna usłyszał zarzuty w sprawie morderstwa dwóch kolejnych kobiet. Obecnie przebywa w areszcie, grozi mu dożywocie.

List otwarty w sprawie Teatru Bagatela. Artyści apelują o solidarność

Sześć organizacji i ponad dwustu artystów podpisało się pod listem otwartym w sprawie pracownic teatru oskarżających dyrektora Teatru Bagatela o molestowanie seksualne. Podkreślają w nim, że sytuacja Bagateli nie jest odosobnionym przypadkiem i apelują do władz teatru o odpowiedzialność, do władz miasta o niezawisłość, a do całego środowiska o solidarność.

"Rząd kontynuacji" czy "rząd głębokiej przebudowy"?

Jadwiga Emilewicz w nowym rządzie Prawa i Sprawiedliwości ma mieć znacznie więcej obowiązków, stanie na czele Ministerstwa Rozwoju. Z kolei Michał Woś zostanie ministrem środowiska. Według Jarosława Kaczyńskiego to rząd kontynuacji, a według opozycji to brak zaufania szefa PiS do niektórych swoich ludzi.

"Zależy nam na tym, aby opowiedzieć o małych dramatach"

Co kryje się za medialną fasadą osób zaginionych? Co czuje człowiek, którego syn, brat, matka lub przyjaciel zaginęli bezpowrotnie? Teatr Nowy w Poznaniu wystawia sztukę, która opowiada historię ludzi, którzy przeszli przez takie wydarzenia.

Kobiety oskarżające dyrektora Teatru Bagatela zostaną przesłuchane przez sąd

16 poszkodowanych oskarża dyrektora Teatru Bagatela o molestowanie. Prawdopodobnie lista ofiar Henryka Jacka Schoena jest dłuższa, bo do redakcji tvn24.pl zgłaszają się kolejne kobiety, na których drodze stanął. A zespół teatru staje za nimi murem. Domaga się, by dyrektor nie przychodził do pracy dopóki sprawa nie będzie wyjaśniona.

Opozycja ogłosiła wspólnego kandydata na marszałka Senatu

Opozycja doszła do porozumienia w sprawie kandydata na marszałka Senatu. Ma być nim Tomasz Grodzki, który uzyskał poparcie liderów PO, PSL i SLD. To chirurg i profesor nauk medycznych. Prawo i Sprawiedliwość także stawia na chirurga - na stanowisko marszałka będzie forsować kandydaturę Stanisława Karczewskiego.

Sukces polskich żołnierzy w Walii. Zajęli drugie miejsce w międzynarodowych zawodach

Na plecach wiele kilogramów. Do pokonania kilkadziesiąt kilometrów, po drodze rozminowywanie, szturmowanie i udzielanie pomocy rannym, i to wszystko to na czas. W Górach Kambryjskich w Walii odbyły się międzynarodowe zawody dla żołnierzy. Polacy z wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych zajęli drugie miejsce, a konkurencję mieli ogromną. Zwycięstwo przypadło żołnierzom z Nepalu.

Opaski życia dla seniorów dostały nową funkcjonalność

Opaska życia dla seniora pozwala natychmiast wezwać pomoc. Z drugiej strony umożliwia natychmiast zorientować się, co starszej osobie dolega, jak się czuje i na co choruje. Informacje są dostępne dla najbliższych członków rodziny w smartfonie. Urządzenie wygląda jak zegarek na rękę. W Łodzi opaski może dostać każdy, kto skończył 60 lat i ma przynajmniej jedną tak zwaną niesamodzielność.

Kobiety weszły na pasy, tir ruszył. "Cud, że nikt nie zginął"

W Strzelnie w województwie kujawsko-pomorskim tir uderzył w kobiety przechodzące przez przejście dla pieszych. Wyglądało groźnie, ale skończyło się szczęśliwie. Kierowca nie widział dwóch kobiet. Uderzył w rower, który prowadziła jedna z nich. 40-letni mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Kto wystartuje w prezydenckim wyścigu? Rezygnacja Tuska "pozwala przejąć inicjatywę"

"Mnie też jest trochę smutno" - napisał Donald Tusk do tych, którzy są zawiedzeni, że nie będzie on kandydował na prezydenta Polski. Jego decyzja jest jednak faktem i jest ostateczna. Platforma Obywatelska ma podjąć kluczowe decyzje w piątek. Jednym z poważniejszych kandydatów wydaje się być Małgorzata Kidawa-Błońska. Dzisiaj wiele wskazuje na to, że każda z opozycyjnych formacji wystawi swojego kandydata.

Wzajemne oskarżenia w sprawie transportu tygrysów

Kto zawinił? Kto skazał tygrysy na gehennę podróży przez całą Europę? Włoscy kierowcy pokazują film z transportu i sugerują, że winni mogą być Polacy. Polski graniczny lekarz weterynarii odpowiada: pożar zaczął się we Włoszech, a gasiliśmy go u nas. 7 tygrysów, które miały trafić do Rosji, jest w zoo w Poznaniu, a dwa w Człuchowie. Jeden nie przeżył.

Nowe zasady podczas kontroli drogowej

Podczas policyjnych kontroli drogowych kierowców obowiązują określone zasady. Kierowcy powinni mieć tego świadomość, bo jeśli coś zrobią nie tak, to spotkanie z drogówką może skończyć się dodatkowym mandatem. Ręce na kierownicy - to jedna z takich zasad, ale nie jedyna.

Dyrektor Teatru Bagatela idzie na urlop. Oskarżeń o molestowanie przybywa

Zgłaszają się kolejne kobiety, które twierdzą, że są ofiarami molestowania seksualnego ze strony dyrektora krakowskiego Teatru Bagatela. Nie dziewięć, a już piętnaście kobiet mówi o mobbingu i molestowaniu. Całowane, przytulane, osaczane - pracownice teatru ze szczegółami opisują, co działo się za zamkniętymi drzwiami gabinetu dyrektorskiego. Dyrektor Henryk Jacek Schoen zaprzecza zarzutom, ale właśnie idzie na urlop. Do akcji wkracza też prokuratura.

"Znowu mamy problem". Opozycja negocjuje w sprawie marszałka Senatu

Kto marszałkiem Senatu? Opozycja, która ma większość w izbie wyższej, jest ciągle niezdecydowana. Ze strony Koalicji Obywatelskiej padają takie nazwiska jak Borusewicz, Klich, Rybicki czy Zdrojewski. Negocjacje trwają. W czasie, gdy opozycja dyskutuje sama ze sobą, PiS nie ustaje w szukaniu chętnych do przejścia na stronę partii władzy.